Jump to content
radisa

Kosovo, plan je potpisan, šta dalje?

Recommended Posts

hazard
3 hours ago, borris_ said:

Ovo meni izgleda zrelije i "demokraticnije" od izbora u srbiji gdje je SNS > 50% a svi ostali <10%.

hazard

akonto 950 km2 za koje Haradinaj tvrdi da je Srbija tražila za priznanje

Inače površina Kosova je skoro 11 hiljada km2

Frank Pembleton

Znači tražio im 10%?
Pih!

... Shiit has hit the fan...

Mark Rothko

Mučni su ti pregovori, teško je.

Na luksuznoj jahti usidrenoj u luci nadomak Starog grada u Budvi odigrao se tajni sastanak. Trojica muškaraca razgovarala su uz večeru na krmi broda opremljenog nameštajem od bele kože, pokazuje fotografija do koje su došli novinari KRIK-a.

...

U beloj košulji, u sredini stola, sedi Bedžet Pacoli, najimućniji čovek na Kosovu i najpoznatiji lobista za kosovsku nezavisnost. Sa njim sedi Goran Rakić koji je u to vreme izabran za predsednika Srpske liste, najveće stranke Srba na Kosovu. Treći muškarac, nagnut nad tanjirom, je ozloglašeni srpski biznismen Milan Radoičić, koga često nazivaju „gospodarom severa Kosova“. Danas je ovaj čovek na Kosovu osumnjičen za učešće u ubistvu političara Olivera Ivanovića.

Photo-KRIK.jpg Sleva nadesno Rakić, Pacoli i Radoičić (foto:krik.rs)

Izvor koji je novinarima KRIK/OCCRP dostavio fotografiju rekao je da ona nastala u leto 2017. U to vreme na Kosovu je bilo napeta situacija. Tek što su bili okončani parlamentarni izbori i nijedna partija nije ostvarila većinu potrebnu za sastav vlade. Usledili su teški pregovori.

Možda je ovo pre za temu o ubistvu Olivera Ivanovića.

Tihajeza
12 minutes ago, Anonymous said:

Haradinaj

300_tadic-sajkaca1.jpg

gospa buba

ako nema petokraka ne interesuju u nacionalnom smislu :hihi:

sent from bubamoto

InvisibleLight
8 hours ago, Mark Rothko said:

pa vidi tu idilu, oliver im ko neki kamencic u cipeli sto nervirucka

pacey defender
9 hours ago, Mark Rothko said:

S tim u vezi, 

S' obzirom na složenost okolnosti u kojima se održavaju izbori na Kosvu 6. oktobra, poziv za podršku Srpskoj listi nije poziv samo jednoj etničkoj zajednici, smatra direktorka Centra za evroatlantske studije Jelena Milić, već, kako kaže, podrška političkoj opciji čiji je cilj postizanje kompromisnog rešenja Beograda i Prištine, koje bi Srbiju ostavilo na putu evrointegracija.

"To je poziv za podršku političkoj opciji koja će biti kopča između Srba na Kosovu, Srba na severu Kosova, Srba u ostatku Srbije, evropskih integracija Srbije i mirnog rešenja koje može da bude u interesu svih i za sve birače na Kosovu, ali i da Srbiju zadrži na putu evropskih integracija i nastavka demokratizacije", smatra Milić, javlja Tanjug.

Zato, kaže kampanja koalicije "Sloboda" kojom se poziva na promovisanje Kosova kao "najmlađe države na Balkanu i u Evropi" smatra u najmanju je ruku zbunjujućom.

"Kao što mi građani Srbije, koji ne živimo na Kosovu, imamo razumevanja za potrebe Srba koji žive i rade na Kosovu, tako smatram da i oni treba da imaju razumevanja za sve nas koji podržavamo ovu vlast u pokušajima da nađe kompromisno, sveobuhvatno, održivo rešenje, novu formu odnosa između Beograda i Prištine, koja će Srbiju zadržati na evropskom putu", kaže Milić za Tanjug.

Smanjivanje mogućnosti sadašnjoj vlasti za tako nešto, proglašavanjem Kosova najmlađom državom na Balkanu, ne doprinosi tome, smatra ona.

"Oni koji pričaju da vlast laže narod i slično veoma bezočno lažu narod i koriste ono što je uvek bio problem komplikovanih rešenja kao što je Ahtisarijev plan, što je ogolilo dvoličnost SzS-a i Rade Trajković i njoj sličnih koji ne pripadaju ni zajednici Srba na Kosovu, niti demokratama u ostatku Srbije, već onoj grupaciji koja od ovih složenih i komplikovanih situacija gleda svoje lične ili partijske interese", kaže Milić.

vememah

Koalicija Sloboda na čijoj listi je i Rada Trajković je dosta zanimljiva u pogledu kampanje: ima ukupno 5 spotova, od kojih su čak 4 na albanskom (najduži, šesti klip na kanalu sadrži dva spota koji su dosutpni i zasebno). Njen YT kanal ima 8 pratilaca.

https://www.youtube.com/channel/UCel9WHOKZFRX_iQe6zNzyVg

Evo i prevoda tih spotova na albanskom:

U spotu koji je najviše privukao pažnju kosovske ali i srpske javnosti, Rašić poziva birače da glasaju za koaliciju „Sloboda“ jer će na taj način „biti uklonjen negativan uticaj političkog monstruma – Srpske liste“.

„Ovom iskrenom molbom vas pozivam da glasate za broj 120, jer ćemo sa vašim glasom zajedno ukloniti negativan uticaj ovog političkog monstruma zvanog Srpska lista“.
...
Šta je još Rašić rekao u ostalim video spotovima prenosimo u nastavku:

„Mi najbolje znamo kakvo društvo želimo, mi živimo na ognjištima predaka, mi čuvamo nasleđe uprkos svim izazovima, mi imamo odgovornost za ostavštinu potomcima, naša je dužnost da izgradimo društvo u kojem će svako želeti da živi, mi to znamo, umemo i možemo. Budite svoji i snažni jer mi ostajemo ovde“.

„Dragi sugrađani Kosova, za deceniju i po, ja, Nenad Rašić, afirmisao sam se da vam služim profesionalno i tolerantno i sa znanjem unutar kosovskih instituciju za izgradnju i prosperitet države najmlađe na svetu“.

„Dragi moji Srbi, znate me deceniju i po, radim u interesu dobrobiti građana, zastupajući suživot kao vitalni interes našeg društva, trudeći se da budem dobar zastupnik svakog građana“.

„Kao kandidat Koalicije „Sloboda“, obećavam vam da ću biti istinski ambasador nasleđa i kulturološkog identiteta Kosova sa potpunim osnaživanjem slobode i Evropske demokratije, poštujući, osnažavajući moralne vrednosti suživota i poverenja na našem Kosovu. Glasajte za 120, glasajte za koaliciju Sloboda“.

https://kossev.info/glasajte-za-koaliciju-sloboda-da-bi-uklonili-negativan-uticaj-politickog-monstruma-srpske-liste/

Edited by vememah

gospa buba

prochitala jelenu milic 2x. lele.

sent from bubamoto

James Marshall

Je li to izgleda uslov kad se prodaješ Vučiću da moraš da usvojiš i ovu retardiranu SNS "Đilas tajkun, Obradović fašista, Jeremić lezilebović" retoriku? 

Milićka zvuči kao Martinović na prozaku. 

Frank Pembleton

Jelena Milić umetničko ime "false flag".
Mislim da protivnici učlanjenju u NATO plaćaju ovu bidaletinu da bude što aktivnija!

gospa buba

pa kolko placaju? mene u stvari samo to interesuje.

Frank Pembleton
pa kolko placaju? mene u stvari samo to interesuje.
Pa, nedovoljno, moraće još...