Jump to content
radisa

Kosovo, plan je potpisan, šta dalje?

Recommended Posts

Dagmar
20 minutes ago, harper said:

Pustio bih ja njih ali nece oni mene.:D

Jebo te, svet ode u kurac, prvorazredne demokratije su postale globalna sprdnja, a likovi se uhvatili za Orbana i Vucica i malo bi da okupiraju okolo drzave zbog njihovih nezrelih vlasti. Sva sreca da je Donald Tramp, taj koji bi da uteruje demokratiju okolo po gastarbajterskom nalogu, zreo kao shipak.

Ma... Meni već dugo deluje da je jedina tačna u glavu od tih svetskih lidera Angela Merkel, mislim ni ona mi nije sad neki državnik od formata ko Tito i ekipa nekad što su bili, al bar deluje tačno. Amerikanci imaju onog Trampa, Francuzi onog gej psiha Makrona, Englezi... koga ti sve nemaju, pa onda redom Italijani, Mađari, slabo šta normalno da se vidi. Još je i Angela završila praktično, ne znam, ne može da vuče na dobro kad se tako skoncentrišu najniži novoi ASPDjevaca na ključna mesta najvećih sila.

MiddleClass

Oce li ovo Ceska da povuce priznanje?

U Pristini muk... :fantom:

harper
1 hour ago, Dagmar said:

Ma... Meni već dugo deluje da je jedina tačna u glavu od tih svetskih lidera Angela Merkel, mislim ni ona mi nije sad neki državnik od formata ko Tito i ekipa nekad što su bili, al bar deluje tačno. Amerikanci imaju onog Trampa, Francuzi onog gej psiha Makrona, Englezi... koga ti sve nemaju, pa onda redom Italijani, Mađari, slabo šta normalno da se vidi. Još je i Angela završila praktično, ne znam, ne može da vuče na dobro kad se tako skoncentrišu najniži novoi ASPDjevaca na ključna mesta najvećih sila.

Boris Dzonson i Donald Tramp su za mene paradigma regresije politickog kvaliteta u najvisim esalonima vlasti. Dva najobicnija fizicka, intelektualna i moralna klovna u dve drzave kojima je funkcionalna demokratija, sa sve odredjenim manjkavostima, narocito u SAD, prakticno u drzavnom genu.

April
17 hours ago, MiddleClass said:

Oce li ovo Ceska da povuce priznanje?

Aha 

Ali sutra

April

Juče spektakl na aerodromu

Pola sata uteruju pijanog Zemana u avion.

mlatko

Sta, nije hteo da ide? a vec treci dan u gostima...

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Caligula

Hihi

Đilas je naveo da je stav njegove stranke da je Kosovo teritorija Srbije i da narednu vlast neće obavezivati nijedna odluka koju eventualno bude donela nelegitimna skupština.

MiddleClass

Malo se toga promjenilo od 90-ih. Onda su sps/srs nazivali zute stranim placenicima i domacim izdajnicima, a sada je obrnuto. :fantom:

Strucnjak

Hijene CZ prekrecile svoj grafit Kosovo je ❤ Srbije preko noci. Maksi u Bloku 22. Ostalo navijacko kurcenje uredno stoji, bice da nije zbog estetike.

IMG-704f86e0669066bbc95f47f9a23ad1a0-V.jpg

vememah

PDK = Demokratska partija Kosova, lider Kadri Veselji (Tačijeva stranka pre nego što je postao predsednik)

LVV = Pokret Samoopredeljenje, lider Aljbin Kurti

LDK = Demokratski savez Kosova, lider Isa Mustafa (partija koju je osnovao pokojni Ibrahim Rugova)

AAK = Alijansa za budućnost Kosova, lider Ramuš Haradinaj
PSD = Socijaldemokratska partija Kosova, lider Špend Ahmeti (nekadašnji lideri su Škeljzen Malići, Kaćuša Jašari, Agim Čeku)

NISMA = Socijaldemokratska inicijativa, lider Fatmir Ljimaj
AKR = Alijansa Novo Kosovo, lider Behđet Pacoli
PD = Partija pravde, lider Ferid Agani

Edited by vememah

Milosh76

A koja je sustinska razlika izmedju svih tih partija/pokreta/saveza?

Hamlet Strašni

Svi su isti™

hazard

Po ovome bi se reklo da teško Haradinaj ostaje premijer posle izbora

borris_

Ovo meni izgleda zrelije i "demokraticnije" od izbora u srbiji gdje je SNS > 50% a svi ostali <10%.

Time Crisis

Nije da je teško biti zreliji i demokratičniji od srpske scene