Jump to content
radisa

Kosovo, plan je potpisan, šta dalje?

Recommended Posts

Tutankamon
7 hours ago, Luther said:

Sećanja su varljiva, impresije hoće da zavedu.  Od kada se u popisu stanovništva  Crne Gore javljaju Crnogorci I Srbi (1948.g) broj Crnogoraca na poslednjem popisu 2011. je pao sa 90% na 44% a Srba porastao sa 1,7% na 28,7%. Što znači da su se Srbi trtili da su Crnogorci a sada se trte da su Srbi.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Демографија_Црне_Горе

Druze, to je bilo u vreme kad je biti Crnogorac = Srbin ili varijacija na temu a posle se to razdvojilo...

hazard

Lezilebovich

Da li je ovo ipak previše i za Ivicu

Ministarstvo spoljnih poslova Kosova navelo je da je „više puta izrazilo zabrinutost da je Srbija koristila mito, koruptivne afere, sporazume o prodaji oružja i ukidanju viza, i nemoralne afere (kao što je slučaj s Interpolom) da bi se suprotstavila Kosovu“, prenela je danas Koha.

„Srbija je pozivala strane zvaničnike u posete Beogradu, ne uzimajući u obzir njihov legitimitet, i putem mita su izdate diplomatske note i lažna dokumenta“ o povlačenju priznanja Kosova, „koja su zatim odbačena od strane odgovarajućih zemalja“, piše u tekstu koji je na portalu Kossev.

Pomenuto je da je tako u slučajevima Liberije čiji je predsednik pred liberijskom TV demantovao izdavanje saopštenja, Gane, Gvineje Bisao gde je akreditovan ambasador Kosova) Burkine Faso koja je poslala dokument koji demantuje Beograd, Centralnoafričke Republike gde se istrađuje afera korupcije, Sao Tome i Prinsipa gde se na sastancima na visokom nivou negira izjava ministra spoljnih poslova Srbije Ivice Dačića.

Pomenute su i Papua – Nova Gvineja, Palau, Somalija, Komori, Burundi, prenosi Koha iz saopštenja Ministarstva spoljnih poslova Kosova.

Tvrdi se da je „sve diplomatske note prikazane u Beogradu, koje su vlade odbacile diplomatskim putem ili javno, napisala jedna osoba“ koja je, kako navode, „poznata po svojoj zločinačkoj prošlosti i vezama s mrežama organizovanog kriminala van Evrope i koja je sada savetnik ministra spoljnih poslova Srbije“.

https://www.danas.rs/politika/pristina-diplomatske-note-o-povlacenju-priznanja-kosova-izdate-uz-mito-srbije-odbacene-naknadno/

Time Crisis

Zvuči boldrikovski... Ne bih se iznenadio da nije Njuz

hazard
Posted (edited)

A kao kosovski Albanci (mislim na ove na vlasti i po institucijama dakako, ne na ceo narod) su za Dačića nobles...hou jes no.

Edited by hazard

mozzer
15 hours ago, hazard said:

A kao kosovski Albanci (mislim na ove na vlasti i po institucijama dakako, ne na ceo narod) su za Dačića nobles...hou jes no.

Retka su ziva bica koja za Dacica nisu Nobles

pacey defender

ok, je li teško toliko utvrditi ko danas priznaje kosovo a ko ne priznaje? odnosno, ko je povukao priznanje a ko nije, dakle da li Dačić laže ili ne laže, ili koliko kaže. 

drugo je pitanje kako dolazi do povlačenja priznanja, odnosno kojim sredstvima se Srbija tu služi. Ipak mislim da tu Dačić duguje odgovore isključivo nama, građanima Srbije, ne nekome sa Kosova ili otkuda već. 

gospa buba

samo :ohmy:

sent from bubamoto

mozzer
Posted (edited)

Tj samo tako sa gov*ima (mislim na Dacica i ekipu da ne bude zabune)

Edited by mozzer

Milošica

Ali najjači su mi oni koji celu politiku i državu zasnivaju na sumnjivom kapitalu svojih "biznismena"...

BWA

kako su priznavali, tako i otpriznavaju.

hazard

+1

Tsai

Kolko sam skontao ovo nije zvanicno otpriznavanjetm nego kinta za papir koji nista ne vredi/falsifikat

Milosh76
46 minutes ago, BWA said:

kako su priznavali, tako i otpriznavaju.

Uzeli ljudi 2 puta pare... :D