Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

@pejsiPa, mislim, sajt se zove mushema, sta ocekivati. Guz papir bi, doduse, bilo jos bolje ime.EDIT. Syme, njuejdzista ima svuda. Za "da li bi ona odsekla sebi glavu" potrebno je biti zli bolid, a ne njuejdzista.

Edited by Indy
Link to comment
@pejsiPa, mislim, sajt se zove mushema, sta ocekivati. Guz papir bi, doduse, bilo jos bolje ime.EDIT. Syme, njuejdzista ima svuda. Za "da li bi ona odsekla sebi glavu" potrebno je biti zli bolid, a ne njuejdzista.
+1
Link to comment

Moram priznati da ni meni ne deluje baš normalna odluka da odsečeš zdrav deo tela zato što nekoliko lekara smatra da postoji velika verovatnoća da dobiješ rak (koji takođe ako se na vreme otkrije može da se sanira, u krajnjem slučaju mastektomijom).Medicina lekarima, ali ja na takvu stvar nikada ne bih pristao.edit: A idiotski komentari na vest nisu ništa novo, uglavnom je većina komentara na sve vesti kod nas manje - više takva.

Edited by gotivac
Link to comment
Moram priznati da ni meni ne deluje baš normalna odluka da odsečeš zdrav deo tela zato što nekoliko lekara smatra da postoji velika verovatnoća da dobiješ rak (koji takođe ako se na vreme otkrije može da se sanira, u krajnjem slučaju mastektomijom).Medicina lekarima, ali ja na takvu stvar nikada ne bih pristao.
tumblr_mmt9daWscy1qbtxv8o1_1280.jpgtumblr_mmt9daWscy1qbtxv8o2_500.jpgEDIT: Ne želim Gotivcu da pripišem ovde ismejani argument, samo mi se učinilo kao zgodna ilustracija. Edited by Syme
Link to comment
Moram priznati da ni meni ne deluje baš normalna odluka da odsečeš zdrav deo tela zato što nekoliko lekara smatra da postoji velika verovatnoća da dobiješ rak (koji takođe ako se na vreme otkrije može da se sanira, u krajnjem slučaju mastektomijom).Medicina lekarima, ali ja na takvu stvar nikada ne bih pristao.edit: A idiotski komentari na vest nisu ništa novo, uglavnom je većina komentara na sve vesti kod nas manje - više takva.
Odluka je izuzetno normalna baš zato što je tako drastična. Aman, nije nju savetovao doktor Nik Rivijera. Šta više, te "saniraćemo kada se pojavi" savete verovatno je mogla da dobije nekog takvog doktora.Indi, to musheema je neko tviteraško ime pomenute uticajdžinice.
Link to comment

mozda postupak deluje varvarski, ali je Andja uradila ogromnu stvar za medicinu, stavila je genetsku profilaksu u prvi plan. jednostavno ti skrininzi su buducnost medicine. sada mastektomija, a sutra targetovano, neinvazivno ciscenje lokacija na kojima se moze pojaviti carcinoma in situ.

Link to comment

čitao sam komentare na b92 na tu vest i tamo su se javili i neki medicinari, zapamtio sam da se osim uklanjanja jajnika i sisa, preventivno uklanja i debelo crevo kod ljudi koji imaju taj defektni gen i istoriju te vrste raka u porodici- može li se živeti bez debelog creva?

Link to comment

ja nekako ne mogu da se odredim prema toj njenoj odluciniko meni blizak nije umro od rakagledala sa jednu komšinicu u poslednjem stadijumu i tužno je to bilo dozlaboba. i bolno.e sad, anđina majka je umrla od raka jajnikagrudi je moguće odstraniti (završila sa rađanjem i dojenjem) bez nekih drastičnih posledica, ali šta sa jajnicima ?ako se oni odstrane pre vremena, menja se ceo hormonski statusonda treba da se piju neke hemije kao nadomestak, pa pitanje od čega je već šteta

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...