Jump to content
IGNORED

hram dzosa vedona: firefly i ostala remek-dela


Lrd

Recommended Posts

Evo da prijavim, odgledala sam Firefly i Serenity. Prijatno potrošeno vreme, i veliki žal što je tv stanica SCi Fi imala u rukama ovaj materijal, a svi znamo da ne umeju , neće ili ne mogu da proizvedu bilo šta što će da potraje . Čim samo pomislim šta bi neka iole normalnija tv kuća uradila od ovoga, pripadne mi muka.Kada sam čitala na IMDB o epizodama, primetila sam da ne idu onim redom koji sam ja dobila na torrentima, onda sam našla podatak da su kreteni od producenata samovoljno ispreturali redosled epizoda, koji je autor uspeo da povrati tek na DVD izdanju, sačuvaj Bože.

Edited by Arkadija
Link to comment
  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    41

  • Ajant23

    18

  • Arkadija

    15

  • nera

    14

Evo da prijavim, odgledala sam Firefly i Serenity. Prijatno potrošeno vreme, i veliki žal što je tv stanica SCi Fi imala u rukama ovaj materijal, a svi znamo da ne umeju , neće ili ne mogu da proizvedu bilo šta što će da potraje . Čim samo pomislim šta bi neka iole normalnija tv kuća uradila od ovoga, pripadne mi muka.Kada sam čitala na IMDB o epizodama, primetila sam da ne idu onim redom koji sam ja dobila na torrentima, onda sam našla podatak da su kreteni od producenata samovoljno ispreturali redosled epizoda, koji je autor uspeo da povrati tek na DVD izdanju, sačuvaj Bože.
FOX je u pitanju.
Link to comment

Ne samo da je FOX u pitanju, već je FOX u pitanju i za Buffy i za Angel i za Kuću lutaka kao i za Firefly. Joss Whedon je čitavu deceniju imao sve te serije tamo i pre i posle Ff-a. Možda je pomalo i bila ideja da se sve to tako realizuje, istumbana hronologija baš petkom i još vezana baš za bejzbol (baš sad čitam nešto o tome na imdb-u) - those old timers say that baseball's the only game on earth where the object is to get home.Uostalo, sada je Joss Whedon prvi posle dva Kamerona po skoru box office. Radi za ABC - Marvel - Disney novu seriju i imaće sve pogodnosti.Mada, teško je poverovati da Ff u jeku Whedonove pune afirmacije na FOX-u nije bio prepoznat i nije mogao imati bolji tretman.Uostalom, New Amsterdam, čiji je lepi pilot radio Lasse Hallström bio je vidno i namerno planiran (barem se meni tako čini) da počne i bude ukinut od samog početka realizacije projekta, isto na FOX-u.

Link to comment
...Kada sam čitala na IMDB o epizodama, primetila sam da ne idu onim redom koji sam ja dobila na torrentima, onda sam našla podatak da su kreteni od producenata samovoljno ispreturali redosled epizoda, koji je autor uspeo da povrati tek na DVD izdanju, sačuvaj Bože.
znači ne treba gledati po redoledu emitovanja a ja kreten tumbao u plejlisti.
Link to comment

Ovo sa Fajerflajem je teška svinjarija, ali je meni najbizarnija epizoda o otkazivanju Angela. Priča ide da su iz sezone u sezonu obnavljali seriju u poslednjem trenutku, i uvek se dešavalo da su pred kraj snimanja svi pod tenzijom. I valjda su producenti otišli do šefova pri sredini sezone i rekli im da su rejtinzi dobri, da serija zarađuje i da bi bilo fer da ih ranije obnove, na šta su glavešine popizdele i rekle da neće biti šeste sezone, jer, kao, neće njih niko da ucenjuje.Potpuno odsustvo smisla za bilo šta.

znači ne treba gledati po redoledu emitovanja a ja kreten tumbao u plejlisti.
Imaš na Vikipediji redosled kojim treba gledati.
Link to comment
znači ne treba gledati po redoledu emitovanja a ja kreten tumbao u plejlisti.
Kao što reče Lrd ima na Vikipediji redosled, ali obzirom da serija bukvalno nema kraj, potpuno je svejedno koju ćeš poslednju odgledati. Naravno, obavezno odgledati film Serenity.
Link to comment
Treba joj jedno pola sezone da se zaleti
Imaš li možda neka razmišljanja o ovom primetnom fenomenu "pola prve sezone", koji važi za čitav niz serija?
Link to comment
Imaš li možda neka razmišljanja o ovom primetnom fenomenu "pola prve sezone", koji važi za čitav niz serija?
Nemam stvarno osim onoga da se sve uhoda, da pisci vide kako glumci funkcionišu, da se glumci naviknu na likove. Eto, baš u Angelu je posle nekoliko epizoda (mislim devet) izleteo jedan od tri centralna lika, koji je ime imao na špici. I stvarno je štrčao.Valjda tu ima nešto i do hemije i senzibiliteta autora. Jedan od sporednih likova iz Bafi se prebacio u Ejndžela i doživeo velike transformacije, valjda su mu se pisci posvetili i morao je da interaktuje sa ostalim likovima.Valjda je tako za sve nove stvari.A ti?edit: ja skoro uvek dam seriji šansu od nekoliko epizoda dok je ne batalim, osim u baš retkim izuzecima. Edited by Lrd
Link to comment
A ti?
Pravo da ti kažem nemam. Jedino možda da se brzo potroši bombastični koncept pilota i serija profunkcioniše samo ako uspe da se nekako usvrhovi (stvarno nemam bolji izraz) sve što je čini: ekipa, početne zamisli, itd...
Link to comment
Valjda tu ima nešto i do hemije i senzibiliteta autora.
Mislim i da ima i do feedbacka u vidu recenzija i pre svega gledanosti, koja je kriticna za opstanak serije. Sranje serije ostaju sranje serije ako im je rejtning dobar.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...