Jump to content
IGNORED

Setaj malo


Indy

Recommended Posts

@aramKacio sam onu App za toalet (doduse, to je za Australiju, ali postoje koliko znam takve aplikacije i za druge zemlje).Takodje je dobra ona Nike+Run, radi lepo i ako se ne koriste Nike patike. To je posebno dobro za one koji su bas ambiciozni da obaraju sopstvene rekorde i tome slicno.Za one koji su vise zainteresovani za uzivanje u setnji nego za rekorde, nije lose imati i aplikaciju koja nalazi gde imate najbolju kafu u blizini. :D============BTW. Danas je smena generacija, ove stare sam propisno utukao. Stare su bile model 406, nove 409 (vrlo su slicne, i osecaj u njima je slican). Razmatrao sam i model 624, ali mi se ove moje 406/9 cine mekse. Inace, svi pomenuti modeli se vode kao "cross training". New Balance ima posebnu kategoriju za pesacenje, tu su neki dosta drugaciji modeli, meni licno su te patike malo tvrde. (Skoro su kao udobne cipele).b68ae87eb88311e2ba1322000ae91369_6.jpg

Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    20

  • garcia

    5

  • ordi

    4

  • sailorman

    4

Top Posters In This Topic

E a za manje setnje do 7-8 km kada vam je najbolje vreme?Ujutru , uvec ili preko dana?
ujutro pre posla od aprila do kraja septembra.tura je otprilike oko 7-8 km zemunski kej, zavisi koliko se uspavam. nema puno ljudi, vazduh je sveziji i koliko toliko cistiji, a posle toga ceo dan je pred tobom i osecaj je super.
Link to comment
...Inace, svi pomenuti modeli se vode kao "cross training". New Balance ima posebnu kategoriju za pesacenje, tu su neki dosta drugaciji modeli, meni licno su te patike malo tvrde. (Skoro su kao udobne cipele).
kada sam se baš interesovao za tu tematiku, čitao sam kako je ta tvrđa obuća za duže staze, preko 10-15km.
Link to comment

Samo da sa zakašnjenjem pohvalim temu, Indijev poetski uvod i zaista predivne fotke.Ja sam nekada baš voleo da se šetam besciljno (ili poluciljno) po gradu i to mi je takođe bio izvrstan provod. Ali poslednjih godina to retko radim i osećam se baš glupo što sam se tako usedeo. Možda će ova tema malo da me inspiriše.

Link to comment
@aramKacio sam onu App za toalet (doduse, to je za Australiju, ali postoje koliko znam takve aplikacije i za druge zemlje).Takodje je dobra ona Nike+Run, radi lepo i ako se ne koriste Nike patike. To je posebno dobro za one koji su bas ambiciozni da obaraju sopstvene rekorde i tome slicno.Za one koji su vise zainteresovani za uzivanje u setnji nego za rekorde, nije lose imati i aplikaciju koja nalazi gde imate najbolju kafu u blizini. :D
Takodje RunKeeper, koja je dobra [iako joj je ime samo za trcanje] i za hodanje, bicikl i dr.
Link to comment
f61a0b30ba1511e2959322000a1f9d56_6.jpgNije lose za 1 mrtvaca. Prvo nocas nista nisam spavao, pojeo sam nesto lose (mislim da riba iz fish & chips radnje nije bila sasvim mrtva), drugo su me bolela ledja zlikovacki, posebno prvih 5-6 km. Najveci deo marsrute sam vrteo Can Tago Mago na repeat, oni Jaki Liebezeit bubnjevi su mi govorili "Walk, Lazarus, Walk!"Kad ovaj automatizovani izvestavac u slusalicama pocne da vam javlja predjeno vreme sa "cetiri sata i ...", onda znate da ste u serioznoj sajko teritoriji. Najgore sto poslednjih pola km do nastambe moram uzbrdo, pa lepo mi dodje da legnem negde u onu fino osisanu travicu sa strane.Nosim se mislju da skratim stazu, ali da gledam da popravljam rezultat... istina, ovo zombi bauljanje jeste zanimljivo, ali samo prvih sedamdeset puta. -_-
Link to comment
@aramKacio sam onu App za toalet (doduse, to je za Australiju, ali postoje koliko znam takve aplikacije i za druge zemlje).Takodje je dobra ona Nike+Run, radi lepo i ako se ne koriste Nike patike. To je posebno dobro za one koji su bas ambiciozni da obaraju sopstvene rekorde i tome slicno.Za one koji su vise zainteresovani za uzivanje u setnji nego za rekorde, nije lose imati i aplikaciju koja nalazi gde imate najbolju kafu u blizini. :D============BTW. Danas je smena generacija, ove stare sam propisno utukao. Stare su bile model 406, nove 409 (vrlo su slicne, i osecaj u njima je slican). Razmatrao sam i model 624, ali mi se ove moje 406/9 cine mekse. Inace, svi pomenuti modeli se vode kao "cross training". New Balance ima posebnu kategoriju za pesacenje, tu su neki dosta drugaciji modeli, meni licno su te patike malo tvrde. (Skoro su kao udobne cipele).b68ae87eb88311e2ba1322000ae91369_6.jpg
Malopre gledam na netu neke patike ( i ja trenutno setam neke New Balance, ali mi trebaju nove) kad u opisu jednih patika za trcanje pise da nisu za hodanje zbog specificnog dizajna. Uvek sam kupovala patike koje bi mi se svidele " na oko" i koje bi bile udobne kad ih obujem, ali ovaj put cu malo da istrazim.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Super tema :) Drago mi je sto vas ima toliko.Dobra setnja na mene ima slicno dejstvo kao i plivanje - oslobadjanje i punjenje energije, osetim se potpuno regenerisanom. Dnevno hodanje je nesto sto je pored zadovoljstva tokom dugog niza godina postalo i elementarna potreba. Ali samo ako drzim moj, da kazemo relativno brz, tempo. Kada moram da idem sporo sa nekim, imam utisak da se umorim i da me bole noge (od kolena na dole), i kao da se unervozim jer moram da ih kontrolisem i smanjujem korake, te iz tog razloga najvise volim da setam sama. Tako sam u stanju da u jendom danu odradim vise setnji, jednu za moju dusu a posle neke sa drustvom, koje bas i ne racunam u to "moje". U principu i kada idem negde ciljano (gde setnja nije sama po sebi cilj) hodam podjednako brzo.Uglavnom za pauzu napravim kratku turu po kraju koja je nesto preko 2km i ima malo uspona i spustanja pa onda jos i uvece ponovim ili odem do grada gde imam neke ture. Nazalost nista od tih redovnih nisu duge ture, jer biram da mi i prizori budu lepi, koliko god je to moguce, i mogu jedino da idem dvaput. Vikendom je vec druga prica, vise vremena pa time i vise slobode..Kada je leto umem da se vratim iz grada pesice (~7-8km), imam i "pozorisne ture", od centra/konja/ do Beogradskog dramskog, ili do Zvezdara teatra.Jedino sto ne volim je da hodam nizbrdo, to bas ume da me smori. Cini mi se da ne uspem dobro da se prilagodim situaciji jer nastavim istim tempom i stilom i da onda malo opteretim tetive iznad stopala. Mozda bi trebalo da nesto iscitam o tome..ima li ko kakav savet?Radite li nesto sa rukama?Kako stojite sa znojenjem tokom hodanja? Meni se ledja vrlo brzo oznoje (mada se ja od malena generalno brzo i dosta znojim, ne smeta mi)Sto se tice obuce, nista specijalno, do sad bi bile adidas gazele, neke nike, onitsuka a sad imam nove, sasvim lagane new balance. Nosim Rudo uloske pa mi je onda sve po volji.Otkrila sam te magicne appove koji beleze hodanje pa evo kako izgleda jedna kratka setnjafuask.jpg

Link to comment

Meni je lako za znojenje, ovde dolazi "zima" :D (Ako se ovo ovde moze zvati zimom).Leti obicno sve ispari sa mene, vrucine su ovde obicno kombinovane sa vrlo suvim vazduhom.Realno mi je kisa jedini problem - ne smeta mi da kisnem samo po sebi, ali mi jako smeta kad su mi posle nekog vremena mokre noge (prodje to kroz patike kad se kisne 2 sata). Sljapkajuci u patikama, grrrr... ne volim to.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Mene je jutros u 15 do 7 probudila toplota, pa sam odlučila da idem u brzohodanje i hodala sam sat i 15. Ne znam koliko sam prešla jer nisam nosila telefon, ali sad mi je život lepši!

Link to comment

Ih, na 40 stepeni se znojim i kad sedim u hladu. Ne smeta meni znojenje za vreme fizičke aktivnosti kojoj je glavna svrha da bude fizička aktivnost, jer znam da ću se posle toga tuširati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...