Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

jos bolje vise za mene :P

 

izgleda da ce biti dobra berba jer samo dok smo prosli preko brda bez ikakvog zadrzavanja smo nasli tri gljive..treba se tamo vratiti prvom prilikom cim otopli

 

ali napravila sam epohalnu gresku nekim gljivarima sam otkirila tajno mesto :rolleyez: a jbga kad smo setali njime i nalazili gljive na licu mesta :/

 

 

Link to comment

ovo ce biti IT sezona za smrcak,kao ona pre nekoliko godina(nema sanse da se setim koliko,sigurno imam negde neki fotku sa datumom..)

 

ovo ja poznanica danas nasla na Fruskoj

29511503_2018201741771699_362689364297169019_n.jpg

Edited by ivy
Link to comment
  • 2 weeks later...

smrcak sotiran na masalcu,varivo od koprive i salata zelena sa masalckom i ljubicicama :prolece: :love:

 

 

potcetio me fb da je pre 5godina bila poslednja najezda smrcka..okacicu i sliku kasnije 

Edited by ivy
Link to comment
  1. WP_20180414_16_03_21_Pro.jpg

 

Odavde sam minimalno nabrao jer su jos male. Na drugom panju nije bilo ovoliko al su lepo porasle. Ove bi danas mogle da budu ko bombona (ako ih izvesni fantom nije sve nabrao, ordinira jedan lik sa kesama i pobere sve zivo u mom lovistu)

 

Sreca da ih nisam juce jeo jer mi danas nista nije dobro. Tacno bih se tripovao da je od pecuraka. Danas su vec bile deo rucka :)

 

Super je jablanovaca al moram da nadjem sumsko pile. Ima ga na pjaci, al hocu ja da ga nadjem.

Edited by katamaran
Link to comment

If you see a fairy ring
In a field of grass
Very lightly step around
Tiptoe as you pass
Last night fairies frolicked there
And they're sleeping somewhere near

 

If you see a tiny fay
Lying fast asleep
Shut your eyes and run away
Do not stay or peep
And be sure you never tell
Or you'll break a fairy spell

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zova krenula da cveta...

 

Na brankovom mostu vec full procvetala (ta je naravno zatrovana) a u mom lovistu (suma) tek pocinje da cveta(manje sunca). Video sam jedno drvo sto se poprilicno belilo al 90% cvetova su bile samo bobice.

 

Idem i sutra al cisto sumnjam da ce biti spremne za branje. Nadam se da ce do sledeceg petka spojiti pet dana bez kise pa da krenem u trku sa babama za dragoceni cvet. Prosle godine nisam ni napravio sok jer je padala kisa na svakih 2-3 dana dok je cvetala (pravilo je da se ne bere na manje od 5 dana od poslednje kise)

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...