Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

On 12.10.2020. at 18:45, ivy said:

bice,polako....ovde ih ima dosta ali i tek krecu, samo su na ponekim osuncanim livadama otvorene a u sumi su ugl mlade..znaci u narednim danima ce ih biti jos vise

 

 

Bila si u pravu, danas nabrali nehumane količine,.neko će da se odere od dinstanja, pošto nema teorije da ovo normalno potrošimo.

Edited by Anonymous
Link to comment

ja sam ove godine naucila lekciju i sada vise nigde necu ici bez mojih ramova za susenje a imam prave ramove sa mrezom baš iz sušare..staju lepo na dno gepeka i leba ne traze...

 

Link to comment

mogu se susiti u elektricnoj rerni,tu se stave na 50-70c ako rerna nema ventilator onda uz malo otvorena vrata pa dok ne postanu ,,papiraste,, i suve

..moze u rerni tj, vise ispred rerne smedrevca...moze na nekoj mrezi pored peci na drva ili pored/iznad smedrevca..

Link to comment

najverovatnije su jablanovace...kod mene ih je puna suma,svaki poseceni panj topole je plodio,ne mozes verovati koliko ih je

 

samo je pravilo da se gljive iz urbanih sredina ne jedu jer jako skupljaju i skladiste zagadjenje,teske metale,radioaktivne elemente..

Link to comment
najverovatnije su jablanovace...kod mene ih je puna suma,svaki poseceni panj topole je plodio,ne mozes verovati koliko ih je
 
samo je pravilo da se gljive iz urbanih sredina ne jedu jer jako skupljaju i skladiste zagadjenje,teske metale,radioaktivne elemente..
Ma naravno nego ove godine baš nabujajo, taj panj je tu više godina...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Nije baš tema ali što se tiče nesanice ja pijem sanval tablete. 110 dinara 20 komada, u poslednje vreme pijem po pola tablete ,nekad dodam i magnezijum.Ako popiješ 2-3 tablete na prazan stomak ili gladan, osećaj je kao da si na vutri,to ti nisam ja rekao. 

 

Valerijan malo ošamuti,ima ružan ukus i kažu da treba da se pije duže vreme 

 

http://www.snagabilja.rs/mocne-biljke/valerijana-zdravo-srce-i-miran-san/

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...