Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

mene fascinira koliko je mikofobija rasprostranjena i utemeljena u coveku..dosta fascinantno..

dok se niko  npr ne plasi biljaka a svako ima bar 5 otrovnih biljaka trenutno u stanu ili basti oko sebe...skorz zanimljivo..

Link to comment

Možda zato što ljudi uglavnom ne jedu sobne biljke? Retko se desi da u bolnici završi desetoro otrovanih lijanderom, dok se trovanja, recimo, nekom Amanitom, dešavaju svake sezone. 

 

Veoma volim pečurke, tebi zavidim na znanju i mogućnosti da ih redovno sama bereš, ali sasvim razumem one koji se plaše.

 

Kad sam u prilici, sam umem da uberem vrganj, lisičarku i rujnicu. Sunčanicu samo kad je skroz zrela i kad sam baš, baš siguran. Nikada ne bih pokupio livadski vrganj ili nezrelu puharu, baš iz straha od pupavke. Strah me i blagvu da uberem, zbog ideje da liče na panterovke ili muharu kojoj otpadnu krpice. 

 

Kontam da je to svakom iskusnom beraču iracionalno i smešno. 

Edited by banatjanin
Link to comment
1 hour ago, banatjanin said:

Kad sam u prilici, sam umem da uberem vrganj, lisičarku i rujnicu. Sunčanicu samo kad je skroz zrela i kad sam baš, baš siguran. Nikada ne bih pokupio livadski vrganj ili nezrelu puharu, baš iz straha od pupavke. Strah me i blagvu da uberem, zbog ideje da liče na panterovke ili muharu kojoj otpadnu krpice. 

 

Sa sunčanicom si siguran dok god je pristojne veličine i ima pomični prsten. Pomični prsten je ključ, kod otrovne varijante (koju ja u životu nisam video) prsten nije pomičan i to je to. Treba biti debil pa je zameniti sa pupavkom. Kod puhare je jedino bitno da se preseče na pola i vidi da bude snežno bela unutra, ukoliko je tamna leti nazad u prirodu, ja sam brao i malecke od par cm u prečniku, mada to i nije neka vrhunska gljiva.

 

Što se trava tiče Ivy je u pravu, postoje smrtonosne zamene, recimo najmanja količina mrazovca (jesenjeg šafrana) je smrtonosna, a u proleće ga debili uberu umesto sremuša (!), bilo mrtvih u Sarajevu tim povodom pre nekoliko godina.

 

mrazovac-0006.jpg

Edited by Anonymous
Link to comment
46 minutes ago, banatjanin said:

Lapsus gore: ne livadski vrganj, nego livadski šampinjon

 

Livadski šampinjon ni ja ne smem da berem, jesenas našao masu i bio 99,9% siguran da je on, ali sam ga zbog, 0,1% na kraju bacio.

Link to comment
8 hours ago, Anonymous said:

 

Livadski šampinjon ni ja ne smem da berem, jesenas našao masu i bio 99,9% siguran da je on, ali sam ga zbog, 0,1% na kraju bacio.

 

Baš tako. I kapiram sve što pišeš, ali nemam dovoljno iskustva da bih se upuštao u ozbiljno branje

Link to comment

da livadski sampinjon je zeznut ali ugl leti...vec u kasno leto i pocetak jeseni su ugl ok....

ali ako mirise na plastiku i pozuti u korenu strucka i ako se negde osteti onda je otrovni xantoderma

 

 jestive suncanice imaju karakteristicnu ,,zmijsku,, saru na strucku dok druge imaju gladak strucak..

 

 blagva ima zute listice i zuto meso dok ostale amanite za ev. mesanje imaju belo meso

 

i biserka,koja se najcesce mesa sa panterovkom, dobije rubin boju na ugnjecenjima i preseku..dok je panterovka vise sivkasta..

 

i tako te sitnice..

 

Edited by ivy
Link to comment
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

nista od smrcaka za mene...ima ih malo i beru ih drugari a ja sam nasla ceo 1kom

da idem cesce bilo bi vise ali corona...

ostaje mi nada za ovim kasnijim vrstama u topolama cim bude sledece otopljenje,to mogu  peske da odem

 

 

u medjuvremenu su pustili ovaj film besplatno na yt

cisto uzivanje!!!obavezno pogledajte!

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

sezona je leto/rana jesen ...ali ti nista ne vredi kupiti gljivu a nemoj kupovati ni prah jer tako nemaju efekta,mozda ev. placebo...

 

te gljive imaju efekta samo ako se dva puta ekstrakuju znaci samo provereni dijetetski proizvodi iz proverenih laboratorija sve ostalo je bacanje para...moras istraziti ne znam nista da ti preporucim..

eventualno tinktura u alkoholu a i tu se ne dobija ono pravo nego samo delic..

Link to comment

ne znam sta da ti kazem...lekoviti polisaharidi su u gljivama zasticeni/isprepletani hitinom koji je materija od koje su napravljeni oklopi insekata i ne rastvara se tako lako

 

tako da cete kuvanjem suve gljive dobiti mozda 20% lekovitosti ako i toliko...u alkoholnim tinkturama se dobije mozda 30-40%...

samo se duplom ekstrakcijom dobija veci procenat polisaharida

 

po meni je prodala tih klot suvih gljiva ili prahova od cisto mlevenih gljiva bas prilicna prevara...to je ok ako ih imas/nadjes u sumi ili ti neko donese besplatno..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...