Jump to content
IGNORED

Kritika savremenog ateizma


Turnbull

Recommended Posts

ne znam gde sa ovim ... na diskusiju o slobodnom naoruzanju, na neku islamofobnu temu, na 'ludaci su medju nama'...? znam da se radi o ludaku koji je ove mlade ljudi pobio ne zbog religije, ne zbog ateizma i ne zbog parkinga vec zato sto je lud, ali odjek je takav kakav je. pretuzno

Link to comment
  • Replies 914
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    151

  • Indy

    105

  • Bakemono

    85

  • Agni

    58

Top Posters In This Topic

Najbolje je sto taj strah skroz stopira religiozne ludake

bash pomislish. i podizem za malo: da li hrishcanin moze da bude kapitalista <_<

 

ne mora da ubije neposredno -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

bash pomislish. i podizem za malo: da li hrishcanin moze da bude kapitalista <_<

Molim, dr bubo, ovo je tema za razvlacenje nas ateista. Sad, posto je ovaj ludak pobio decu (navodno) u ime ateizma/parkinga, prilika je da mi okacimo onaj hash tag #notinmyname

 

S druge strane, na 7 milijardi nas, ocekivalo bi se i vise ludaka. Jos dobro i prolazimo.

Link to comment

Molim, dr bubo, ovo je tema za razvlacenje nas ateista. Sad, posto je ovaj ludak pobio decu (navodno) u ime ateizma/parkinga, prilika je da mi okacimo onaj hash tag #notinmyname

 

S druge strane, na 7 milijardi nas, ocekivalo bi se i vise ludaka. Jos dobro i prolazimo.

ooo, vazi. za trenutak sam se zanela, da mi treba da razvuchemo njih. necu vishe -_- ^_^

Link to comment

Religion is one of the forms of spiritual oppression which everywhere weighs down heavily upon the masses of the people, over burdened by their perpetual work for others, by want and isolation. Impotence of the exploited classes in their struggle against the exploiters just as inevitably gives rise to the belief in a better life after death as impotence of the savage in his battle with nature gives rise to belief in gods, devils, miracles, and the like. Those who toil and live in want all their lives are taught by religion to be submissive and patient while here on earth, and to take comfort in the hope of a heavenly reward. But those who live by the labour of others are taught by religion to practise charity while on earth, thus offering them a very cheap way of justifying their entire existence as exploiters and selling them at a moderate price tickets to well-being in heaven. Religion is opium for the people.

 

https://www.marxists.org/archive/lenin/works/1905/dec/03.htm

Edited by Gandalf
Link to comment
  • 8 months later...

o militantnom ateizmu

 

 

Militantni ateizam nije bolji od verskog fanatizma. Pogledajte sajtove posvećene vređanju islama i hrišćanstva, slavne ateističke gurue koji propovedaju mizoginiju i pozivaju na profilisanje muslimana. Kao crna ateistkinja često sam izložena rasizmu drugih ateista. Stotine hiljada ljudi slepo slede ateističke vođe kao što je Richard Dawkins i urlaju i vređaju i prete svima koji im se suprotstave.

Na ateističkim sajtovima ćete naći istu mržnju i zatucanost koje su razni vernici vekovima bljuvali na druge vernike. Kada nam neko zameri na našoj ateističkoj zadrtosti, mi odbrusimo: „Ali ja tako mislim o svim religijama“, kao da to automatski popravlja stvari. Naše uverenje da smo apsolutno u pravu dok drugi greše, da smo moralniji od drugih – sve to je već viđeno.

 

 

Religija sama po sebi nije neprijatelj i verski tekstovi nisu odgovorni za strahote koje činimo jedni drugima. Potreban nam je izlazak iz iskonskog čopora koji neprekidno definiše drugog da bi sam sebi bio uverljiviji.

Edited by koksy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...