Jump to content
IGNORED

velika ivanča


Ayatollah

Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    28

  • Turnbull

    26

  • gagorder

    24

  • fonTelefon

    23

Kurir caruje u niskosti. Objavili sliku sa svadbe, i kao svima stavili crne trake preko očiju, samo ubici ne. Kakvi jadnici, majko mila.
Uradili su sve naopako. Po nekim normama a bogme i zakonima, pokojnicima ne moras da stavljas crne trake jer su, je li, mrtvi i nema razloga da im se stiti identitet, a treba da zatamnis coveka koji je u ovom trenutku i dalje samo osumnjicen za ubistvo.Pre nego sto navalite na mene, imajte u vidu da su svi znacajni njuz autleti, ukljucujuci i Reuters, imali slike ubijenih sa Utoje istog dana kada se dogodio masakr. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ja stvarno ne znam da li je to tako (ili, da li bi trebalo da bude tako). Identitet mrtvih se stiti barem dok se rodbina ubijenog ne obavesti. Kako izgleda otkriti preko novina da ti je neko rodjen ubijen?Oko toga su ovde kod mene prilicno striktni.

Link to comment
Identitet mrtvih se stiti barem dok se rodbina ubijenog ne obavesti.
Pa zelim da verujem da su obavesteni pre objavljivanja fotki, nemam razloga da verujem da nije tako, proslo je vec 7-8 sati od masakra. A obavestavaju se najblizi rodjaci.Posle Utojer su slike zaista krenule istog dana. Podrazumeva se da je rodbina prvo obavestena. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Govoreci o sabanizmu novinstva u istom tekst se navodi inicijal prezimena i puno prezime. Toliko o urednicima i tehnicikim urednicima beogradskog tiska.

Link to comment
Svi su bili relativno bliski rođaci, bar tako pišu novine.Inače, i ja mislim da je ovde presudan neki netretirani PTSP iz ratova u kojima nismo učestvovali.
Rat, porodična istorija samoubistava, on i sin prošle godine ostali bez posla.
Link to comment

Član 44. Zakona o zdravstvenoj zaštiti(1) Ako doktor medicine, odnosno specijalista psihijatar, odnosno specijalista neuropsihijatar proceni da je priroda duševne bolesti kod bolesnika takva da može da ugrozi život bolesnika ili život drugih lica ili imovinu, može ga uputiti na bolničko lečenje, a nadležni doktor medicine odgovarajuće stacionarne zdravstvene ustanove primiti na bolničko lečenje bez pristanka samog bolesnika u skladu sa zakonom, s tim da narednog dana po prijemu, konzilijum stacionarne zdravstvene ustanove odluči da li će se bolesnik zadržati na bolničkom lečenju.(2) O prijemu bolesnika iz stava 1. ovog člana stacionarna zdravstvena ustanova dužna je da u roku od 48 sati od dana prijema bolesnika obavesti nadležni sud.(3) Način i postupak, kao i organizacija i uslovi lečenja duševno bolesnih lica, odnosno smeštaj ovih lica u stacionarne zdravstvene ustanove, urediće se posebnim zakonom.
Poseban zakon iz poslednjeg stava nije donet, evo već 7 ipo godina. Toliko o prevenciji.
Link to comment
kaze veljovic da je mrdrr bio ratnik u slavoniji. i taj iz jabukovace je takodje s nekog ratista. negde sam procitala da 60 odsto ubica u srbiji, ovih sto ubijaju porodicu, familiju, komsije, ti sto su "uvek bili mirni, iz finih i mirnih porodica", da su negde ratovali od 1991. do 1999.
Nema kod nas PTSPa pošto smo mi ratovali za pravu stvar, to ima samo kod ustaša koljača.Posmatrajte ljude oko sebe, na ulici, u busu... i videćete u kojem smo mi kurcu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...