Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

Чекај, ладно су снимили целу сезону, пустили пилот, пилот није прошао и онда га нису пустили уопште никада. Мало је офтопик, али ми је нејасно, зашто га нису пустили ноћу када су ишле репризе или недељом у 7 ујутру или тако нешто

Link to comment
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

Bah, mnogo prašine oko ničega :) Meni više smeta prikazivanje fudbala do besvesti, svih mogućih liga i pet kladionica po glavi stanovnika, kakva je tek to vrednost? Plus što se, verujem, niko nikada nije potukao ili puk'o pare zbog VB ili farme, po opet ne čujem da neko zagovara ukidanje fudbala ili njegovo prebacivanje u posleponoćne termine. :)

Link to comment

pa i na onim gledanim kablovskim kanalima ng, discovery, 24 kitchen, history 30ak% programa su mutirani rijalitiji. prosto, u doba amr-ova, šerova i ostalih gledanometrijskih % ovo je format koji donosi lovu i biće ga na ekranima dok neko ne smisli nešto što će beležiti bolje rezultate u merenju gledanosti.velike i moćne tv stanice lovu koju macnu na takvim šou programima, preusmeravaju u filmski, igrani ili dokumentarni program. kako je kod nas mizerna lova koja se okreće u marketingu el. medija domaće stanice mogu samo da je preusmere u informativni ili neki skrnavi serijski program, plate ili da raspalu tehniku zamene nekom prosumer.ta socko varijanta renoviranja kuće mi je bila sasvim ok baš zbog tih soc. slučajeva koji su bili bogu za plakati, pa sam se sam po gledanju emisije osećao bolje, kao da sam im uplatio sms

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
Bah, mnogo prašine oko ničega :) Meni više smeta prikazivanje fudbala do besvesti, svih mogućih liga i pet kladionica po glavi stanovnika, kakva je tek to vrednost? Plus što se, verujem, niko nikada nije potukao ili puk'o pare zbog VB ili farme, po opet ne čujem da neko zagovara ukidanje fudbala ili njegovo prebacivanje u posleponoćne termine. :)
+ d245777abca64ece2d5d7ca0d19fddb6.png
Link to comment
Чекај, ладно су снимили целу сезону, пустили пилот, пилот није прошао и онда га нису пустили уопште никада. Мало је офтопик, али ми је нејасно, зашто га нису пустили ноћу када су ишле репризе или недељом у 7 ујутру или тако нешто
Koliko se secam iz tog razgovora, RTS(!) je valjda hteo to da otkupi ali BK nije hteo da proda. Zasto nije emitovano, mogu da pitam pa da ovde objavim.
Bah, mnogo prašine oko ničega :) Meni više smeta prikazivanje fudbala do besvesti, svih mogućih liga i pet kladionica po glavi stanovnika, kakva je tek to vrednost? Plus što se, verujem, niko nikada nije potukao ili puk'o pare zbog VB ili farme, po opet ne čujem da neko zagovara ukidanje fudbala ili njegovo prebacivanje u posleponoćne termine. :)
:o Nemoj to kao argument sada, to treba da dodje na kraju kao tepih-bomba. Edited by CowBoy
Link to comment
pa i na onim gledanim kablovskim kanalima ng, discovery, 24 kitchen, history 30ak% programa su mutirani rijalitiji. prosto, u doba amr-ova, šerova i ostalih gledanometrijskih % ovo je format koji donosi lovu i biće ga na ekranima dok neko ne smisli nešto što će beležiti bolje rezultate u merenju gledanosti.velike i moćne tv stanice lovu koju macnu na takvim šou programima, preusmeravaju u filmski, igrani ili dokumentarni program. kako je kod nas mizerna lova koja se okreće u marketingu el. medija domaće stanice mogu samo da je preusmere u informativni ili neki skrnavi serijski program, plate ili da raspalu tehniku zamene nekom prosumer.ta socko varijanta renoviranja kuće mi je bila sasvim ok baš zbog tih soc. slučajeva koji su bili bogu za plakati, pa sam se sam po gledanju emisije osećao bolje, kao da sam im uplatio sms
ma dobro, nisam pricao o humanitarnom aspektu, sa te strane emisija je super. meni je zanimljivo da gledam te nabudzene kuce, nesto kao cribs.
Link to comment
zbunio me sad kauboj, kaze da je to zabavno i smesno. mozda, nisam gledala skoro.secam se prvog VB, nisam bila u zemlji 3 meseca i svi zivi su mi o tome pisali i pricali kad se cujemo.na kraju sam za svetog nikolu popustila i ukljucila se u pracenje VB do kraja.bilo mi je zanimljivo to i tada, bilo mi zanimljivo da posmatram reakcije, ortacenja, kako ko ispada iz daljeg takmicenja i da prognoziram ko ce pobediti.posteno bi bilo reci da bi mi bilo zanimljivo i jos neki serijal da odgledam, da mi svi ti ucesnici nisu bili smrtno dosadni. nisu me uvlacili u svoje intrige, desavanja, nista mi tu nije drzalo paznju. moguce da neki drugaciji ucesnici bi, al nesto cenim da se ti i ne prijavljuju u VB.zanimali bi me oni rijaliti programi gde nekom renoviraju kucu. secam se da mi je to bilo zabavno u norveskoj da gledam.
bilo je i to sa zidanjem kuce sad ima obnova stanova.
Link to comment

Istok cuo za topik pa se javio na FB:

Po ko zna koji put vidim na Fejsbuku pitanja poput "Čime se bavi ova Stanija?", "Zašto dobija toliku pažnju" i slično, pa bih se osvrnuo na tu pojavu kroz prizmu teorije medija.1% medijske pažnje Stanija dobija od ljudi koji žele da je vide golu i slično. Ostalih 99% pažnje dobija od onih koji se pitaju zašto ona dobija pažnju.Ne objavljuju portali Stanijine slike da bi na njih kliknuli muškarci koji žele da vide golotinju. Njihova ciljna grupa su ljudi koji žele da komentarišu "zašto ova osoba dobija ovoliko prostora u medijima, ne mogu da verujem, čime se ona bavi, strašno gde živimo, od kada je starleta zanimanje, kuda ide ovaj svet, ja ne znam ko vam je ta Stanija, itd itd."Ovo je primer jedne od tehnika žute štampe - kreiranje medijskog subjekta koji egzistira zahvaljujući osporavanju sopstvene egzistencije, jedan samoodrživ dijalektički sistem koji bez svoje antiteze nikada ne bi postojao. Ova tehnika može da se apstrahuje i prepozna u velikom broju vesti koje objavljuju "žuti" portali i mediji generalno.Još jedan dobar primer korišćenja ove tehnike je "VIP Veliki brat". Producenti ove emisije često u nju ubace neke osobe koje nisu preterano poznate, ili su poznate u nekim opskurnim oblastima, ili su na zalasku karijere. Ovo nije slučajno. Producenti znaju da će ove osobe kod gledalaca izazvati reakcije poput "ko je bre ova", "pa ja sam poznatiji od njega", "jak si mi ti VIP" i slično. Zatim će gledaoci emisiju između ostalog pratiti i zbog toga što čekaju trenutak kada će se ta osoba izblamirati, reći neku glupost, ili uraditi bilo šta što će potvrditi njihovu antitezu.
-_-
kraju sam za svetog nikolu popustila i ukljucila se u pracenje VB do kraja.
:lol::Hail: Edited by CowBoy
Link to comment

Rešenje je sasvim jednostavno. Televizije, vlasnike, produkcijske kuće, koje emituju ovakve užase treba neljudski oporezovati bez ikakve milosti. Dokle god se otpadu niklom u vreme izdajnika Slobodana Miloševića toleriše da oblikuje srpsku javnost, pa im se čak pomaže u promovisanjima tzv. humanitarnog rada, reklamiranjem tzv. koncerata koje svirkaju sebi za duši i tzv. formiranjem komisija, ovakvog smeća će biti sve više i više. Drugim rečima, nema nam spasa. Čak i da ih sve pobiju, to bi samo uvećalo gledanost naredne sezone. Dok ne bude širih akcija protiv poganosti koje emituju Pink i B92, ali i imitiacija koje puštaju Happy TV i slične "televizije", neće biti sreće u ovoj zemlji.

Link to comment

pa ne unistavaju rijalitiji drustvo (sta su sad to dveri pokrenule?), oni samo prate trend 'unistavanja', tj. rekla bih, kakvo drustvo takvi i rijalitji (mada bas i ne mogu da sudim jer o nasim rijalitijima znam uglavnom sa foruma i nesto malo iz medija). povremeno se dese incidenti za koje moze da se kaze da i sami doprinose srozavanju stanja u drustvu, kao npr. ovo poslednje sa misevima (opet, nisam videla samu akciju, oslanjam se na saopstenje orce i ono sto su ljudi komentarisali dole na topiku).ja kod rijalitija vidim dve komponente:1) rijaliti kao 'prodaja tudjih zivota' (neko je izneo ovu formulaciju na topiku dole, mozda kauboj) - po meni, ovo je potpuno benigna pojava, osim ako bas neko ne zeli da insistira da je stetna samim tim sto i nije nesto korisna. npr. gde ces veci rijaliti te vrste od royal couple.2) rijaliti kao program gde je grupa ljudi spremna da se podvrgne aktivnostima koje su ponizavajuce, opasne, dehumanizirajuce, stereotipizirajuce... i publika koja navija. ovo je meni glavni problem sa VB (VB je jedini rijaliti koji sam ja bar delom videla, kraj prve sezone, kad je pobedio onaj Ivan Ljuba. za ove ostale, Farma, Dvor itd, ne znam, ali pretpostavljam da su slicno koncipirani?). rekla bih da u ovom slucaju vec moze da se raspravlja o tome da li rijalitiji doprinose dehumanizaciji drustva (predstavljanju nekih pojava kao prihvatljivih. s druge strane, koliko sam shvatila, ovaj VB predstavlja i jendog gej aktivistu kao prihvatljivog, sto je pak jako dobro).inace, razmisljala sam o onome sto je Mau rekla na topiku o Sergeju (koji to vise nije :D), o tome kako je (parafraziram) kad je bila mladja manje kritikovala i vise dozvoljavala da svako ima svoje izbore itd. a onda shvatila da svet ako ga pustis uopste nece na kraju otici u ispravnom smeru, pa se sada ne libi da kritikuje kad god nadje za shodno makar to izgledalo i kao "s Olimpa" - ja sam prosla potpuno suprotan put - ja sam do pre neku godinu non stop kritikovala, ispravljala, "pa kako tako!?", borila se "jer tako treba", onda u jako kratko vremenu promenila plocu (ne znam sta je tome razlog, neka razocarenja ili gubitak energije iz nekih drugih razloga, nemam pojma) - hocu da kazem, ne drzim moralne pridike i zaista ne mislim da mi je stav elitisticki (izvinjavam se ako tako zvuci), ali me iskreno zanima jedna stvar - za one koji gledaju, sta bi trebalo da se desi u npr. tom VBu pa da vam se smuci toliko da prekinete da ga gledate? (npr. ja bih posle one briljantne ideje sa misevima skroz izgubila volju da gledam takav program.)

Link to comment

Hazarde, oko problema medijskih kartela se slažemo ali to nema nikakve veze sa tim šta se na tim televizijama pušta. U isto vreme, jedna epizoda sela koje gori dok se baba češlja građane Srbije košta oko 80.000e.

Link to comment
1) rijaliti kao 'prodaja tudjih zivota' (neko je izneo ovu formulaciju na topiku dole, mozda kauboj)
... naprotiv, ja sam sa suprotne strane. Indy je to formulisao tako.
Link to comment

ovo je valjda sad prikladnije za ovde nego za dole:

ORCA Danas smo nezvanično saznali da produkcijska kuća Emotion nije imala dozvolu Ministarstva poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede za javno prikazivanje životinja u "Velikom bratu". Time je prekršen Zakon o dobrobiti životinja, prema kome se životinje mogu javno prikazivati uz ovu dozvolu i to samo ako prikazivanje ne ugrožava njihov život, zdravlje i dobrobit. Takođe se pitamo, koja institucija je ustupila životinje na korišćenje u emisiji "Veliki brat" i kako je to uradila ne osiguravši se da ce život, zdravlje i dobrobit zivotinja biti očuvani, a dozvola za njihovo javno prikazivanje biti dobijena? Tražićemo u ponedeljak od veterinarske inspekcije da pokrene prekršajni postupak, a takođe i podneti i krivičnu prijavu javnom tužilastvu za ubijanje i zlostavljanje životinja!

Edited by estel
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...