Jump to content
IGNORED

Hannibal (2013, NBC)


Lrd

Recommended Posts

Možda je Bedelia napokon pukla i spremila sebi večeru kao omaž Hanibalu?

 

Ja sam pomislila da se Bedelia smokaznila, što je izdala Hanibala, za svaki slučaj ako on reši da navrati.

Link to comment
  • Replies 643
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    104

  • Arkadija

    86

  • Calavera

    59

  • *edited by mod

    52

Ja sam pomislila da se Bedelia smokaznila, što je izdala Hanibala, za svaki slučaj ako on reši da navrati.

ja sam isto pomislio da se vecina hanibalovih zrtava samoubila... 

Link to comment

Aa jaka poslednja epizoda, nego sto sam cekao toliko dugo da tek u poslednjoj epizodi brian krene da opet improvizuje. Ruku na srce 3. sezona nije na nivou prve 2 posto je sporija, i manje vise se zna ko koga juri tako da nema adrenalina da me vozi ali i dalje jako dobro. Kapiram cak da oni koji nisu citali knjige i gledali filmove ni nemaju zamerke, skoro nista u 3. nije improvizovano, a upravo zbog te improvizacije sam i zavoleo seriju.

 

 

 

Moja zamerka je da je serija postala potpuno besmislena, toliko da me uopste nije bilo briga sta ce se dogoditi sa likovima. Izdrzao nekako do kraja, ali smorio je Fuller za medalju sa svojim artsy-fartsy Hannibalom.

 

Naravno, njegovo je pravo da smesti pricu u svoj univerzum i koketira sa izvornim materijalom koliko zeli, ali jako je lose vodio pricu, predvidljiv je i zabole ga za elementarnu logiku u pripovedanju. Sve je moguce i nista nije nemoguce. Nije ni cudo sto serija nije stekla neku gledanost sa takvim pristupom.   

Link to comment

Sramim se priznati, ali i ja sam morao da se nateram da odgledam ovo do kraja. Ova treca sezona je bila previse usporena u odnosu na prve dve, previse umiranja u lepoti naustrb standardnijeg nacina pripovedanja <_<

 

Kako je ovo verovatno zadnji Hannibal kojeg cemo dobiti u dogledno vreme (predvidjam da ce ga resurrectovati za nekih 5 godina), ipak da izjavim za dnevnik da mi je drago sto smo imali prilike da uzivamo u Fullerovom vidjenju ovog sveta. Mads razvalio, ostatak glumacke ekipe kako-tako, ali najbitnije od svega je da su ljudi konacno culi za 1 Briana Fullera. Ti novi fanovi ocito jos nisu dovoljno brojni da bi previse uticali na rejtinge, ali doci ce valjda i do toga. Daj sad te Americke bogove!  :jerry:

Edited by Calavera
Link to comment

Odustao od Hanibala posle prve sezone. Probao drugu pre par dana i - opet odustao. 

Mnogo je brate proseravanja. Da nije Madsa serija bi bila potpuna dosada. 

Nekako me, negde podsetila na True Detectiva. 

Link to comment

Moja zamerka je da je serija postala potpuno besmislena, toliko da me uopste nije bilo briga sta ce se dogoditi sa likovima. Izdrzao nekako do kraja, ali smorio je Fuller za medalju sa svojim artsy-fartsy Hannibalom.

 

Naravno, njegovo je pravo da smesti pricu u svoj univerzum i koketira sa izvornim materijalom koliko zeli, ali jako je lose vodio pricu, predvidljiv je i zabole ga za elementarnu logiku u pripovedanju. Sve je moguce i nista nije nemoguce. Nije ni cudo sto serija nije stekla neku gledanost sa takvim pristupom.   

Ah pa tebi se ne svidja sve ono zbog cega je mene serija odusevila haha. Razumem te ali je poenta i bila da on to odradi na svoju ruku, inspirisan likovima i desavanjima iz novela, da sam se ja smorio bas onda kad je poceo da se strogo drzi radnji iz novela jer je mnogo interesantnije kad se desava nesto novo nego kad znas unapred sta ce da se desi, kao da gledas opet jedan isti film.

 

Slazem sse sa Calaverom u potpunosti. Mads mi je postao neprikosnoveni Hannibal.

Link to comment

Ah pa tebi se ne svidja sve ono zbog cega je mene serija odusevila haha. Razumem te ali je poenta i bila da on to odradi na svoju ruku, inspirisan likovima i desavanjima iz novela, da sam se ja smorio bas onda kad je poceo da se strogo drzi radnji iz novela jer je mnogo interesantnije kad se desava nesto novo nego kad znas unapred sta ce da se desi, kao da gledas opet jedan isti film.

 

Slazem sse sa Calaverom u potpunosti. Mads mi je postao neprikosnoveni Hannibal.

 

Kao sto rekoh u prethodnom postu, ne smeta meni sto je Fuller dao svoju interpretaciju, vec kako je ona ispala na kraju. U jednoj sezoni nagurao i Hannibala (gde Will uopste i ne treba da bude) i Red Dragona, a sve da bi poentirao sa time kako su oni kao srodne duse..

 

 

Jedina zamerka na finale je to kako je Red Dragon sjebao policijsku pratnju i FBI set up sa jednim kolima i utokom.

 
Vala, serija od pocetka obiluje potpuno nerealnim situacijama, tako da je to jos i ok. FBI i Crawford su inace predstavljeni kao potpuni diletanti.. 
Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

 

Kao sto rekoh u prethodnom postu, ne smeta meni sto je Fuller dao svoju interpretaciju, vec kako je ona ispala na kraju. U jednoj sezoni nagurao i Hannibala (gde Will uopste i ne treba da bude) i Red Dragona, a sve da bi poentirao sa time kako su oni kao srodne duse..

 

 

 
Vala, serija od pocetka obiluje potpuno nerealnim situacijama, tako da je to jos i ok. FBI i Crawford su inace predstavljeni kao potpuni diletanti.. 

 

 

 

Mislim da je Kroford donekle i bio spreman na ovo tj da je svesno resio da rizickuje Vila ako ce to dovesti do kraja Red dragona i Hanibala

Link to comment

Na to da ce nesposobni FBI biti eliminisan je racunao Will (on je i predlozio taj cunning plan Jacku). Ne treba naravno objasnjavati zasto je takav plan bio osudjen na propast, a Crawford tupan sto je pristao na njega.

 

Sve je to samo posluzilo Fulleru da nam priredi spektakularni obracun na litici i prelazak Willa na tamnu stranu. To je on zamislio od samog starta, a onda gledao kako da dodje do toga, pa je ispalo traljavo..

Link to comment

Na to da ce nesposobni FBI biti eliminisan je racunao Will (on je i predlozio taj cunning plan Jacku). Ne treba naravno objasnjavati zasto je takav plan bio osudjen na propast, a Crawford tupan sto je pristao na njega.

 

Sve je to samo posluzilo Fulleru da nam priredi spektakularni obracun na litici i prelazak Willa na tamnu stranu. To je on zamislio od samog starta, a onda gledao kako da dodje do toga, pa je ispalo traljavo..

 

 

Ne mislim na zavrsni plan, vec na celu tu ponudu Vilu da se vrati i pomogne oko red Dragona. Realno, Dzek je tu ocekivao da Vil moze da predje na dark side ali je svesno prihvatio kocku.

 

inace svaka cast Armitagu, za ovih 6 epizoda skroz je uspeo da se nametne kao snazan lik.

Link to comment
  • 4 months later...

Se ogradim opet, nisam čitao knjige, niti su mi bitne.

 

Moja zamerka je da je serija postala potpuno besmislena, toliko da me uopste nije bilo briga sta ce se dogoditi sa likovima. Izdrzao nekako do kraja, ali smorio je Fuller za medalju sa svojim artsy-fartsy Hannibalom.

 

 

Sramim se priznati, ali i ja sam morao da se nateram da odgledam ovo do kraja. Ova treca sezona je bila previse usporena u odnosu na prve dve, previse umiranja u lepoti naustrb standardnijeg nacina pripovedanja <_<

 

 

+1 na obojicu

 

A ovo je verovatno najbolje sumiralo problem:

 

Sta znam, meni se vise svidjalo kad je serija bila o grupi detektiva koja resava otkacena ubistva. Hannibal je naravno i dalje nesto najlepse na televiziji, ali cini mi se da se u ove dve epizode previse otislo u simboliku i fantazmagoriju naustrb prave radnje. Nije dobro kad sve sto se desilo u odredjenoj epizodi mozes da prepricas 1 prostoprosirenom recenicom i ne izostavis nista  <_<

 

 

Prve 4 epizode su katastrofa. Ali katastrofa. Sredina je krenula super da se zapliće, što se završilo predajom Hanibala. Cela priča sa Red Dragon-om mi je neubedljiva i skoro pa satirično teatralna. AAAJ EEEM REEED DRAGOON - fail. Ništa me nije odradilo, osim poslednjih par minuta koji su odrađeni savršeno. Likovi su mi nula, i Andersonova me nervira sa njenom pričom 2 reči po minuti, uopšte, njen odnos sa Hanibalom je nerazjašnjen i nedoovljno definisan, Grejem je iritacija sam po sebi sa svojom zbunjenošću i dilemama, Fišburn korektan za ono malo na ekranu, cela glupost držanja Hanibala zatočenog a davati mu telefonske razgovore što je uostalom rezultovalo pujdanjem Zmaja na Grejemovu porodicu, kao i poštu (kao, rendgen i ostalo, al ne otvaraju pismo, poštuju privatnost! lol) i koješta mi je totalno besmislena. Čemu? Da budemo korektni prema njemu, jer je eto potamanio i pojeo tolike ljude... Možda ovi što su čitali knjige znaju nešto što ja ne, ali meni je to budalaština.

 

Imao sam u toku gledanja gomilu primedbi ali sam vremenom prešao na auto pilota pa pozaboravljao i te stvari koje su mi smetale...

 

Estetika na stranu, meni je ovo jako loše. No hard feelings, fanovi  :D

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...