Jump to content
IGNORED

Roger Ebert *** Every great film should seem new every time you see it. ***


Lrd

Recommended Posts

Prvo sam njegove kritike citao, pa sve ostalo. Nerviralo me je sto mrzi filmove sa bubasvabama, i one u kojima nanjusi moralni nihilizam, kao sto je "Team America". Lepo je i pametno pisao, gresio je ("Raising Arizona") i kasnije priznavao greske. Bio je to lep ritual, skines film, pronadjes engleski titl na kome pise "Sync by Honeybunny", procitas Eberta i uzivas u pokretnim slikama. Slava mu.

Link to comment
Roger Ebert Dead at 70
:cry: Zahvaljujuci Cinemaniji 97 prvi kriticar koga sam redovno citao [Kael i Maltin su imali dosta manje clanaka]. Car...i prilicno velikodusan kriticar.
Link to comment

Čovjek je i otišao sa stilom i po svom skriptu. :(We were getting ready to go home today for hospice care, when he looked at us, smiled, and passed away. No struggle, no pain, just a quiet, dignified transition.

Link to comment

Two tumbs up Ebertu za nemerljiv doprinos americkoj filmskoj kulturi. Siguran sam da nece proci mnogo vremena, pre nego sto Holivud bude napravio biografski film o njemu. Mislim da bi bilo interesantno da fokus bude na njegovim pocecima kao pisca i kriticara, druzenju sa Russom Meyerom, Johnny Rottenom i uopste taj period od druge polovine 60-ih do 80-ih godina.Jedino mi ne pada na pamet ko bi mogao da igra. Niko da bas lici na njega.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...