Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

ne postoji najbolja moguca odluka. oni, dozvoli da citiram velichinu, nisu vlasni. oni mogu samo da biraju izmedju kuge i kolere, u podrumu tamnog vilajeta. i da celog zivota sami sebi prebrojavaju zube. zato sto je problem granichne prirode.

Edited by thermal bug
Link to comment
Sad te nista ne kapiram.Dakle, ti mislis da njihova odluka nije najbolja moguca?
Jebote, jel se tebi nešto otkačilo u glavi? Šta ti nije jasno? MOžda njihova odluka nije najbolja moguća, nisam u stanju da dam konačan sud na tu temu, ali je i moralno i pravno legitimna. Kao što ne znam da li je odluka da dam pare ovom prosjaku, a ne onom drugom, ovom fondu, a ne onom durgom, azilantima, a ne recimo deci sa Kosova, objektivno najbolja, ali je legitimna.
Link to comment
A i kad bi postojala "najbolja moguca odluka" i ako neko ne donese "najbolju mogucu odluku", zasluzuje razapinjanje i naslovne strane?
recimo da bi u tom sluchaju mozda moglo da se diskutuje.a razapinjane se podrazumeva. javnost je zeljna srecnog kraja. ako li ga nema, i linch moze da pomogne.ne razumem elementarnu nesposobnost ljudi da se stave u kozu. to je ono sto ne razumem. sve ostalo je srpska rutina, vec nekoliko decenija...
Link to comment

nastavljanje ovog dijaloga je vec pitanje elementarne inteligencije.nazvati pravim imenom trola koji u pitanju "novac za decu sa spiska ili novac za svu decu" ima izbor kakav ima i troluje ga nadljudskim snagama nije vredno bilo rizika moderatorskog gneva.da, na ovoj planeti zive i ljudi za koje se zapitate kako uspevaju u tome.

Link to comment

... brzi prstiedip@gaza. pa chovek ponekad pozeli da vidi dokle to moze da ide. ljudi smo, majkumu. a i imamo vremena izmedju 2 vesh mashine i 1 rerne :s_w:i ne moramo da raspodelimo milione. u tome je izvor nashe nadljudske snage.

Edited by thermal bug
Link to comment

dabovic je u pravu da treba da se zakljuca ovaj topik, ispricana prica, dokle vise.ja se divim ljudima s koliko strpljenja objasnjavaju ocigledne stvari, al ne znam zasto nekom ko nema nista smisleno da kaze davati ovoliko prostora

Link to comment

ja predlazem da predjemo dzumle na onaj ravnogorski pokret ozgo, ko zna sta tek tamo ima :lolol:ne treba da se zakljucha. jer ovo nije kraj.

Edited by thermal bug
Link to comment

izvinjavam se sto "trolujem" ovaj presvetli topik. Hteo sam samo da kazem ono sto mi je na srcu, zato sto ne bih mogao da docekam momenat kad ce neko od te dece umreti, a da nisam rekao ovde i medju ljudima koje poznajem "trebalo je novac dati toj deci". Eto, i po cenu da vas "zgrozim" svojim stavom i uznemirim vase tanane dusice, ponavljam: Novac je trebalo dati deci koja druge nade osim tog novca nemaju. Da su dobila novac, bar bi imala sansu da se bore za svoj mali zivot negde gde postoje uslovi za to. Ovako, kad bude doslo najgore vreme... Ne znam sta bih jos rekao. Ne verujem da ce njihovim roditeljima znaciti mnogo sto je prostorija u kojima im dete umire sveze okrecena.

Link to comment
izvinjavam se sto "trolujem" ovaj presvetli topik.Hteo sam samo da kazem ono sto mi je na srcu, zato sto ne bih mogao da docekam momenat kad ce neko od te dece umreti, a da nisam rekao ovde i medju ljudima koje poznajem "trebalo je novac dati toj deci".Eto, i po cenu da vas "zgrozim" svojim stavom i uznemirim vase tanane dusice, ponavljam: Novac je trebalo dati deci koja druge nade osim tog novca nemaju. Da su dobila novac, bar bi imala sansu da se bore za svoj mali zivot negde gde postoje uslovi za to. Ovako, kad bude doslo najgore vreme... Ne znam sta bih jos rekao. Ne verujem da ce njihovim roditeljima znaciti mnogo sto je prostorija u kojima im dete umire sveze okrecena.
Hajd' da probam... Razumem zasto Kurir razvlaci ove ljude - Ognjanovici ocito nisu platili reket, ali ne razumem zasto si i ti skocio na tu Kurirovu kosku.Prosto, nisu Ognjanovici krivi za to sto se "deca sa spiska" nalaze u takvoj situaciji u kakvoj se nalaze. Krivac je negde drugde i svoj hate treba da bacas na tu stranu, na pravog krivca. Ognjanovici nisu ni bacili ni potrosili novac. Dali su ga u humanitarne svrhe, takodje nekome kome je potreban, i od tog novca ce deca takodje imati koristi.
Link to comment
izvinjavam se sto "trolujem" ovaj presvetli topik.Hteo sam samo da kazem ono sto mi je na srcu, zato sto ne bih mogao da docekam momenat kad ce neko od te dece umreti, a da nisam rekao ovde i medju ljudima koje poznajem "trebalo je novac dati toj deci".Eto, i po cenu da vas "zgrozim" svojim stavom i uznemirim vase tanane dusice, ponavljam: Novac je trebalo dati deci koja druge nade osim tog novca nemaju. Da su dobila novac, bar bi imala sansu da se bore za svoj mali zivot negde gde postoje uslovi za to. Ovako, kad bude doslo najgore vreme... Ne znam sta bih jos rekao. Ne verujem da ce njihovim roditeljima znaciti mnogo sto je prostorija u kojima im dete umire sveze okrecena.
"Žao mi je što su novac dali u sistem koji nije pomogao ni njihovom detetu, voleo bih više da su ga dali nekoj konkretnoj osobi ili više njih kako bi im najefikasnije pomogli da prežive" - to bi bilo dovoljno, u 1 jedinom postu.
Link to comment
izvinjavam se sto "trolujem" ovaj presvetli topik.Hteo sam samo da kazem ono sto mi je na srcu, zato sto ne bih mogao da docekam momenat kad ce neko od te dece umreti, a da nisam rekao ovde i medju ljudima koje poznajem "trebalo je novac dati toj deci".Eto, i po cenu da vas "zgrozim" svojim stavom i uznemirim vase tanane dusice, ponavljam: Novac je trebalo dati deci koja druge nade osim tog novca nemaju. Da su dobila novac, bar bi imala sansu da se bore za svoj mali zivot negde gde postoje uslovi za to. Ovako, kad bude doslo najgore vreme... Ne znam sta bih jos rekao. Ne verujem da ce njihovim roditeljima znaciti mnogo sto je prostorija u kojima im dete umire sveze okrecena.
Jebalo te krečenje da te jebalo.
Огњановићи су разговарали са министарком здравља о најбољим начинима за улагање новца преосталог од Тијаниног лечења, а реч је о 1,6 милиона евра.– Предложили смо да се део новца уложи у комплетно опремање и проширење капацитета Одељења кардиологијеу Институту за мајку и дете, где се Тијана лечила шест година, како би се створили услови за постоперативни ток лечења деце која су трансплантирана у иностранству. Мислимо да тим новцем треба да се финансира и усавршавање лекара у иностранству како би могли да помогну деци којој је пресађено срце, јер код нас постоперативна нега за ову децу не постоји. Ми смо са нашим дететом прошли праву голготу и знамо како све то изгледа у нашем и страним здравственим системима. После трансплантације срца пацијент годину дана мора да буде под интензивном контролом, да му се ради биопсија срчаног мишића, да прима изузетно скупе лекове како не би дошло до одбацивања пресађеног органа. Све то кошта готово колико и сама трансплантација, а најгоре што о овим пацијентима нема ко да брине, јер наши лекари нису довољно обучени, па болесници одлазе на контроле у иностранство. Када би болница била добро опремљена и лекари усавршили своје знање, онда би се деца која су трансплантирана у иностранству вратила на лечење у Србију, што би био далеко мањи трошак, а самим тим и породица би била на окупу – прича Огњановић.Део од 1,6 милиона евра требало би да буде утрошен и на лечење деце која су тренутно најугроженија, а не може им се помоћи у Србији. Остаје да се оно што је предложено и договорено прекјуче у Министарству здравља спроведе у дело, а ту ће главну реч имати стручњаци који ће указати шта је најнеопходније за помоћ оболелој деци, али и надлежни за здравство.
Link to comment
Hajd' da probam... Razumem zasto Kurir razvlaci ove ljude - Ognjanovici ocito nisu platili reket, ali ne razumem zasto si i ti skocio na tu Kurirovu kosku.Prosto, nisu Ognjanovici krivi za to sto se "deca sa spiska" nalaze u takvoj situaciji u kakvoj se nalaze. Krivac je negde drugde i svoj hate treba da bacas na tu stranu, na pravog krivca. Ognjanovici nisu ni bacili ni potrosili novac. Dali su ga u humanitarne svrhe, takodje nekome kome je potreban, i od tog novca ce deca takodje imati koristi.
Opet se ne razumemo. Zbog ovog njihovog izbora verovatno ce umreti nekoliko sasvim konkretne dece. Za mene je to toliko jednostavno. Ne kazem da su Ognjanovici krivi za to, ne kazem da su krivi sto su se ta deca razbolela, ne kazem da su krivi jer nam je sistem u kurcu, samo konstatujem da ce posle tog njihovog izbora ta deca verovatno umreti. Umrece zato sto nam je sistem u kurcu, i sistem je kriv, ako ti je tako lakse. Ne zbog Ognjanovica. Ali stoji da su Ognjanovici mogli da im spasu zivote. I kazem da ne mogu da razumem kako su roditelji koji su bili u istoj poziciji mogli da donesu tu odluku. Ne kapiram, pa to ti je.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...