Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

ma okej, ja samo ocu da kazem da postoji pluralnost istina ili ako ocete zasluga. njegov cin je vrlo polarizujuc i izaziva nekoliko efekata in the same time: doprinosi boljitku osobi in need skretanjem paznje na njen predicarment u prajmtajmu, navlaci egregor mrznje na sebe zbog neotesanosti i egocentricnosti nacina na koji je to uradio i navlaci mrznju na druge (Ava kurva) saucestvuci u nekakvom kolektivnom ritualnom sablaznjavanju nad VB-om.ako zbog njegovog publicity stunta porodica prikupi neophodni novac, naravno da je njegova zasluga i naravno da je ceo stunt worth it, a potpuno nezavisno od toga - ako ga neko danas, sutra polomi na ulici zato sto je njegov stunt uzasno a) odvratan u smislu nacina b) self-absorbed - naravno da ce zasluziti te batineinace ni meni se uopste ne svidja ovo sa VB-om i Avom, ne toliko zbog hajke VB kao takav, vec konkretno sto mi se sve vise cini da prisustvojemo nekakvom slut shamming-u prerusenom u zgrazavanje nad trivijalnom zabavom.edit: oko ovog zadnjeg pasusa, ja to intuitivno nagadjam - ne gledam VB i ne citam o efektima koji izaziva u srp javnosti; ono sto vi pisete ovde mi je jedini uvid u stanje stvari

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Da, naravno da sam bio sarkastičan.1. vi ne znate da li je on neku kintu (od honorara za čips) uplatio ili ne, a nagađanja na osnovu vaše procene njegovog karaktera i ličnosti, preskočite2. čak i da je samopromocija, koga boli tuki ako će par ljudi da se angažuje i da pomogne jer su prvi put videli za akciju zahvaljujući samopromoteri™3. on je rekao ono što većina misli, a to je da ako već imate para da trošite na smsove za glasanje, imate i da pomognete nekome kome je ta pomoć zaista potrebna. Neko to može da nazove i populizmom, ali u ovom slučaju, who cares.4. iako na prvi pogled možda deluje isto kao što su uradili Dulniker i Istok, ja ga ne bih trpao u isti koš sa njima, zaista. iz prostog razloga što je ovo daleko efektnije od bilo čega što pomenuti dvojac može da osmisli i uradi5. šta vas je toliko sjebalo da ne možete da poverujete da čak i neko ko je (po vama) ljigavac par ekselans, u ovakvoj situaciji ne može da uradi nešto što je altruizam? Zaista ne možete da poverujete da on (ili bio ko drugi) STVARNO ŽELI da pomogne devojčici? On je samo iskoristio tu mogućnost koju ima, da što široj javnosti prenese važnu poruku. to isto je radio i na radiju b92 pre neki dan, pa kako god ovo vi nazivali, poruka je proširena.

Link to comment

Odjednom si progledao i poceo da verujes u plemenitost. To je u suprotnosti sa tvojim opusom na ovom forumu. Mozete me zvati kako hocete, potpuno mi je svejedno i ne pada mi na pamet da vise kucam ime Sergeja T.

Edited by bergasa19
Link to comment

Pa znaš kako, donekle u stvari i mogu da razumem taj stav. Skontao sam da bih potpuno isto reagovao kao ti ili još neki ovde, da je to isto uradila npr Karleuša, ne bih nijednog milisekunda verovao da je iskrena, ma koliko cause bio plemenit. U ovom slučaju mislim da iskrenost postoji, oko ove stvari se angažovao na nekoliko frontova tako da se na kraju u stvari sve svodi na lični animozitet prema dotičnoj osobi.

Link to comment

ma iskrenost ovde nije u prvom planu, ja verujem da je on iskren i da iskreno zeli da pomogne. meni smeta ovo holier than thou moralisanje ("bolje da izdvojite pare da pomognete devojcici neko da budete glupi kreteni koji ce da glasaju za staniju"). tacno, bolje je, ali da li to znaci se sada treba odreci bas svih stvari koje nisu neophodne, odnosno da li je on to uradio? naravno da nije, verujem da je npr. popusio marihuane* za jedno dve operacije u inostranstvu, a mogao je taj novac da izdvaja i da uplacuje nekoj humanitarnoj organizaciji. dakle manje moralisanja vise akcije. zahvaljujuci njemu ja sam zapamtio ime devojcice i uplaticu novac na ziro racun, dakle on je uspeo u svojoj nameri i to je super.*- slucajno sam naveo marihuanu kao primer, moglo je da stoji i broj kafa koje je popio ili honorari koje je dobijao za debilne filmove, verovatno iz budzeta.

Edited by kojot
Link to comment

Ne, zaista, ne mogu oni u istu rečenicu, ma šta ti mislio o njemu.I da završim za večeras na ovu temu prigodnim citatom:

Taman kad coek pomisli SACE NAROD DA SE UJEDINI jave se pametnice sa komentarima tipa SAD STE SE SETILI ili JEBO VAS SERGEJ i slicno
edit: bergasi Edited by copkillah
Link to comment
Da, naravno da sam bio sarkastičan.
Da dodam da nisi bio sarkastican. Bio bi sarkazam da nisi stavio :isuse:Doduse nebitno, ali cisto razumevanja radi.
Link to comment
ma iskrenost ovde nije u prvom planu, ja verujem da je on iskren i da iskreno zeli da pomogne. meni smeta ovo holier than thou moralisanje ("bolje da izdvojite pare da pomognete devojcici neko da budete glupi kreteni koji ce da glasaju za staniju"). tacno, bolje je, ali da li to znaci se sada treba odreci bas svih stvari koje nisu neophodne, odnosno da li je on to uradio? naravno da nije, verujem da je npr. popusio marihuane* za jedno dve operacije u inostranstvu, a mogao je taj novac da izdvaja i da uplacuje nekoj humanitarnoj organizaciji.
Potpis. Od reči do reči.
ma okej, ja samo ocu da kazem da postoji pluralnost istina ili ako ocete zasluga. njegov cin je vrlo polarizujuc i izaziva nekoliko efekata in the same time: doprinosi boljitku osobi in need skretanjem paznje na njen predicarment u prajmtajmu, navlaci egregor mrznje na sebe zbog neotesanosti i egocentricnosti nacina na koji je to uradio i navlaci mrznju na druge (Ava kurva) saucestvuci u nekakvom kolektivnom ritualnom sablaznjavanju nad VB-om.ako zbog njegovog publicity stunta porodica prikupi neophodni novac, naravno da je njegova zasluga i naravno da je ceo stunt worth it, a potpuno nezavisno od toga - ako ga neko danas, sutra polomi na ulici zato sto je njegov stunt uzasno a) odvratan u smislu nacina b) self-absorbed - naravno da ce zasluziti te batineinace ni meni se uopste ne svidja ovo sa VB-om i Avom, ne toliko zbog hajke VB kao takav, vec konkretno sto mi se sve vise cini da prisustvojemo nekakvom slut shamming-u prerusenom u zgrazavanje nad trivijalnom zabavom.edit: oko ovog zadnjeg pasusa, ja to intuitivno nagadjam - ne gledam VB i ne citam o efektima koji izaziva u srp javnosti; ono sto vi pisete ovde mi je jedini uvid u stanje stvari
Pre svega, potpuno si u pravu za slut-shaming, to je osnovna potka cele stvari - Ava je kriva jer je kurvatm i o njoj se može reći sve najgore. Ne proziva se Emotion, niti b92, nego Ava, čoveče. Pa taj VB je battle of has-beens and never-weres, to nisu ljudi koji raspolažu novcem, niti moći, oni su tu, uglavnom jer su i sami očajni. Ne sećam se da su se takvi apeli upućivali Miškoviću i Beku (fuck for children's lives!) A ja bih svakako dao veće pare da vidim taj spektakl, nego Avu.Inače, ne valja ti računica. Ako ćemo da branimo Sergeja po konsekvencijalističkim kriterijumima, onda mislim da bi valjalo uzeti u obzir mnogo širi niz posledica, mnoge od kojih uopšte nisu tako poželjne. Kada to staviš na suprotan tas, uopšte nisam siguran da je Sergej prolazi tako dobro. Pre svega, ovo je samo jedan slučaj - smisao humanitarnih kampanja je da ljude navedu da postanu dugorono zabrinuti za tuđu dobrobit, a ne da ih na izvestan način prevariš ili posramiš da daju ovaj jedan put. Sasvim je moguće da će Sergejev pristup imati dugoročno vrlo loše posledice u tom smislu, recimo da već sledeći put, ljudi kažu - ah, opet smarač, kako to već ide sa ovakvom vrstom manipulacije emocijama.Drugo, animozitet i mržnja koju kampanja izaziva takođe ima svoje posledice, tako da bi i njih trebalo staviti na drugi tas.Da ne pominjem da možda ni roditeljima ni tom detetu nije okej da se tako skuplja novac, čak iako je najveća nužda u pitanju.I za kraj, čisto da se ne pomisli kako je u pitanju spontana koordinacija velikih umova - na delu je viral. Edited by Syme
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...