Jump to content
IGNORED

Kancer u Srbiji - osiromašeni uranijum kao izazivač


Frile

Recommended Posts

5448-400x400.jpgovde ima pdf iz 2003. o italijanskim vojnicima, kasniji podaci su jos gori. npr. 2007 se baratalo cifrom od 45 mrtvih i preko 500 bolesnih od raznih oblika raka i leukemije. Edited by aram
Link to comment
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    17

  • Indy

    16

  • fragand

    14

  • Agni

    12

Top Posters In This Topic

o italijanskim vojnicima,
Vest od juče.http://www.politika....anijuma.sr.html
Италијански војници жртве осиромашеног уранијумаИстрага против непознатих особа за кривично дело убиства из нехата. – Угрожено је око 70.000 војника из Риминија и околине који су учествовали у ратним операцијама на Косову, у Ираку и Сомалији
Evo šta kažu doktori u Srbiji.
Edited by bokki
Link to comment

Gomila besmislenih tlapnji cak i primese plutonijuma u zrnima za gatling topove sa A10 koji su merene u Srbiji i u inostranstvu nisu dovoljne da izazovu znacajnije efekte cak i ako se unese Pu direktno u organizam. Sam uranijum moze da se udahne prilikom sagorevanja u trenutku probijanja oklop ili da kasnije udje u podzemne vode pa da tako utice na siru populaciju sto nije slucaj nigde na jugu Srbije. Nicim od toga nisu izlozeni ovi italijanski prasinari, bolje da se raspitaju cime ih spricaju kao NATO zamorcice.

Edited by fonTelefon
Link to comment
Gomila besmislenih tlapnji ...
ako pogledas pdf koji sam ostavio, videces da su, upravo radi kontrole nalaza, radili istrazivanje i na sto hiljada italijanskih vojnika koji nisu bili u bih. nije da se nadam da ces to i uraditi... :Dinace, to sto pricas o stetnosti samo i jedino prilikom udisanja u samom trenutku detonacije je zvanicni nalaz americkih vojnih strucnjaka, koji je jedino sto zrtve i porodice ovih vojnika sprecava da dobiju pozamasne odstete od nato-a
Link to comment

uzasno mnogo znaci da je ranije svak iz doma zdravlja mogao da nabroji pacijente obolele od raka, sto je bilo neuobicajena pojava, a sada ni kad se svi sastave ne mogu da se sete svih obolelihsubjektivno i opisnostatistika sa razumevanjem treba da odradi svoj posao, gledajuci tu i npr. migraije stanovnistvakad radim statistiku za sebe mogu je uraditi i crno i belo i sivo sa istim rezultatimainace nesto sam kao malo njuskaobilo je problema sa nekim radioaktivnim mikrofonima

Link to comment

nesto sam ranije drljala po WHO sajtu gde ima dosta informacija i grafikona, pa ko hoce da se informise i pregleda brojke. Nisam nasla za srbiju pojedinacno, niti vremenska poredjenja, ali evo grupne statistike (m+f) za juznu evropu, gde smo i mi smestenibc9250.png

Edited by lostfanforever
Link to comment

mozda je tema trebala da se zove "Kancer u Srbiji", nekako mi se cini da je to primarno pitanje... tj. postoje dva pitanja:prvo - da li je u Srbiji zaista doslo do dramaticnog skoka malignih oboljenja u poslednjih 5 - 10 godina koji se ne moze objasniti novim dijagnostickim metodama/starenjem populacije i slicno (za ovo bi morala da se odradi dobra analiza; anegdotski i raw podaci iz domova zdravlja prosto nisu merodavni)? pa onda ako je to tacno - da li u taj skok moze da se objasni izlozenoscu radijaciji u jednom odredenom periodu. ili treba objasnjenje traziti negde drugde (tipa 20 i kusur godina svega i svacega, nepostovanje propisa kad se radi o hrani itd.)?

Link to comment
Nisam uveren da odgovore na to mogu da daju ni adekvatni strucni instituti, a kamoli ovaj forum. :)
Ma znam, naravno, ja samo lamentujem nad 1 nedostatkom studije :). I ja poslednjih godina slusam od ljudi iz Srbije istu pricu - puno malignih karcinoma kod mladih osoba. Bas me interesuje je l to zaista samo licni utisak ili bi bilo potkrepljeno statistikom.
Link to comment

Izgleda sam nasao gajger koji je samo za gama.Drugi problem je sto ima nekoliko lokacija, a na dve treba provaliti. :)I ako nema bazdarenje nule sebe cu iskoristiti posto sam tukao rendgen tri puta u toku dve nedelje i jos uvek mi zvoni uvo :)Ce pitamo i za te godisnje izvestaje.

Link to comment
Municijom sa osiromasenim uranijumom su A-10 gadjali tenkove i oklopnjake na iskljucivo Kosovu i na par mesta u juznoj Srbiji, tako da podatak koji si navela ne moze da ima veze sa tim.
Danas u razgovoru sa kolegama rekoh to isto, ali odgovor je - zavera, svuda su nas gađali bombama sa uranijumom! :isuse:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...