Jump to content
IGNORED

81, 82, 83, 84... novi zlatni san


Indy

Recommended Posts

Nisam to nikad cuo... to im je 'ladno najbolja stvar (HL).Inace se setih kako su elementi punk image-a (poreklom iz oko 1977.) vec ranih 80-tih bili inkorporirani u stajling svake sekretarice koja drzi do sebe (i to mislim na SFRJ). Zihernadle nekad provucene kroz obraz su sad postale modni aksesoar, a cherokee kreste u raznim bojama su (d)evoluirale u 'izvucene pramenove'.Iz ove perspektive, to se veoma brzo desilo.

Link to comment
porucnik i papovac - dokle je trajalo to sa Koprom (pretpostavljam da pricate o Borisu Furlanu/Produkcija Slovenija) - do sredine 90ih ?
ne,ako dobro pamtim do polovine `91, posle je vec to bila druga drzava, bilo je nekoliko kuca u ex yu gde si mogo da narucis svasta.ja sam naruciovao i iz zagreba, ako se ne varam to se zvalo blind dog records. i oni su imali odlican katalog.
Link to comment
ne,ako dobro pamtim do polovine `91, posle je vec to bila druga drzava, bilo je nekoliko kuca u ex yu gde si mogo da narucis svasta.ja sam naruciovao i iz zagreba, ako se ne varam to se zvalo blind dog records. i oni su imali odlican katalog.
fala za info oko kopra. a ako imas vremena slobodno i nabaci imena tih kuca/ljudi od kojih si se snabdevao.
Link to comment
Nisam to nikad cuo... to im je 'ladno najbolja stvar (HL).
ak si dokon svuci The Golden Hour of The Future, to bi te kao ljubitelja naucne fantastike trebalo kupiti na keca.to su ti sve mladalacko-nihilisticki soundscapeovi za iscitavanje Ballarda, Asimova i ostale plejade tehno-utopijanaca/distopijanaca.
Link to comment
Dajte još neki osim Indija malo neke priče, za mene je ovo još jedan buljtube bela prazna strana na poslu topik.
zahvaljujući idiotu od administratora, ovde u firmi, progutah 8 strana belila za par minuta.topic sjajan, hvala Indy.
Link to comment

Human League na pocetku, kad su bili sa clanovima Heaven 17, bese neki Travelogue album, slicno? Kao klinac slusao sam to kod nekog drugara, koji je bio potpuni fanatik za tadasnji elektro zvuk. Secam se neke price kad su se Phil Oakey i Heaven 17 rastali nastalo je neko brisanje materijala iz inata. Od strane buduceg H17.

Link to comment

Prvi je Reproduction (79) a zatim taj Travelogue (80). Upravo zavrsavam ovaj Dark Attraktorov album, dosta je zanimljiv. Taj album je bas u sastavu buduci H17 + Oakey ... A ne lici ni na jedne ni na druge, najblizi je Cabaret Voltaire-u, samo vise sinematican, a manje mracan. Na momente je gotovo tehno, na momente gotovo eno.

Link to comment
fala za info oko kopra. a ako imas vremena slobodno i nabaci imena tih kuca/ljudi od kojih si se snabdevao.
ja sam narucivao pre svega od ovih likova iz kopra i zagreba. bilo je nekih firmi i u bg-u, secam se reklama u ritmu, ali nisam pokusavao kod njih.`92 sam otiso u vojsku u nis pa sam tamo kupovao u happy hausu i sorabiji disk. posle toga sam vec otiso na fax u bg i snabdevao se pored skc-a, mada sam i snimao kasete u manijaku neko vreme.
Link to comment

A u Beogradu, bend Beograd! Pritiskom na dugme itd. :blush:Secam se nekog dua u fazonu Adam and the Ants, La fortunjeros, obuceni kao pirati. (Pirats by Vivienne Westwood)A Slomljena stakla! :lol: Sa ove vremenske distance jako smesno, ali su imali fan bazu kod devojaka koje su se javljale u radio emisije kao npr. Daca Taylor ili Sanja Lebon. :lol:

Link to comment
Malo koja fotka za mene oličava dotično vreme kao ova ispod. Što i nije neko čudo, obzirom da je stajala zalepljena na vrata od moje sobe čini mi se kroz cele rane 80-te. Napomena za mlađe neverne tome, ja onda čak nisam ni znao šta je to gey™. Mi deca realnog socijalizma smo bili mnogo fini, znate. :s_p: (Doduše, sad razumem zašto me je keva čudno gledala... premda čovek nije gey™, not that there's anything wrong with that).Fotoaparat, vokmen, italijančica i... njiši se i relaksiraj.l.jpg
Opasna fotka!Japan mi je možda najomiljeniji bend iz tog vremena! Otkino sam na Dejvidovom bg koncertu. Videh i njega i brata mu Steve Jansena.Sylvian stvarno malo ženskasto hoda, sto me iznenadilo. Ne pravim nikakve aluzije na geyost, čisto primetih.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...