Jump to content
MayDay

Vreme je za Bebu!

Recommended Posts

Aion
Ni meni nije baš najjasnija ta fascinacija Bebom Popovićem. Kad god ga slušam, ma koliko neke stvari koje izgovara deluju milozvučno, postavim sebi pitanje - zbog čega bih ja njemu verovao? Šta ga čini kredibilnim izvorom informacija? Jer, kad se bolje pogleda, radi se o čoveku kome možete ili da verujete ili da mu ne verujete, jer teško možete da proverite istinitost tvrdnji koje iznosi.
ja mu verujem zato sto se njegova slika dogadjaja 2001-2004 sa dojmom koji sam sam stekao o njima, uz izuzetak onoga sto on prica o Kostunici. Tu sam znatno blizi stavovima koje je ovih dana izrekao Milo Djukanovic.

aram

^^e bas bih voleo da vidim toga koga bi ti prihvatio kao kredibilnog :lolol:beba kome je sef u spektri bio misa beko?davno mi je jedan pametan covek rekao da "jeste, devedeset posto toga sto beba prica je istina. samo sto on sve to prica zbog onih preostalih deset posto."

Edited by aram

MayDay

Sad sam do kraja odgledala drugi deo. Na koji način je Beba pomogao da Tadi izgubi izbore?

Miralem
+1. Njemu se kao vrlina navodi neka "hrabrost" da iznese nepopularne stavove, ali ne vidim šta je on konkretno korisno uradio
jeste, rekao je da je 2/3 srbije ucestvovalo u ubistvu djindjica. to je vrlo korisno. jos korisnije od onog kad je bio sef onog biroa i tuzio/globio svaki medij koji mu nije bio po volji.mau, idi na sport pa tamo smaraj.

Аврам Гојић

ja molim ove kojima je Beba simpatican da procitaju, vrlo pazljivo, zbornik "Novinar u civilu" i razmisle da li bi uopste zeleli da sede u istoj sobi sa osobom koja je to srocila. 50% stvari u knjizi su istina, 25% su potpuno nedokazive tvrdnje o spregama sa Sluzbom plus otvorena mrznja prema dosljacima, a 25% otpada na fraze kao sto su "njegovo/njeno ime povezuje se sa ubistvom", sto je otprilike najperfidnija forma diskreditacije poznata coveku.inace - sta kod Bebe tacno moze da bude simpaticno? on je covek bez biografije i vodi se kao "nekadasnji sef Biroa za informacije Vlade Republike Srbije". sta je on tacno radio pre toga, da li je tokom devedesetih nesto radio protiv Milosevica, da li ga je iko video bilo gde, na nekom mitingu, javnom skupu? ko je bre on?

Edited by Marko M. Dabovic

Eraserhead

Beba ima nesumnjivu zaslugu u vremenima kada se vodila bitka izmedju Vlade Zorana Djindjica i kabineta predsednika SRJ. Takodje ima zaslugu za to sto je sa par svojih medijskih nastupa pomogao da zavera oko ubistva Djindjica dobije publicitet u javnosti i da se rasvetli istina o tom dogadjaju. Sa druge strane kao sef Biroa za komunikacije bio je neuspesan sto je proizvod njegovog karaktera i od ubistva Djindjica voli da ima uticaj na politiku iz sive zone ali da ne uprlja ruke ucestvujuci u njoj, a to je vrlo lagodna pozicija.

Miralem
Beba ima nesumnjivu zaslugu u vremenima kada se vodila bitka izmedju Vlade Zorana Djindjica i kabineta predsednika SRJ. Takodje ima zaslugu za to sto je sa par svojih medijskih nastupa pomogao da zavera oko ubistva Djindjica dobije publicitet u javnosti i da se rasvetli istina o tom dogadjaju. Sa druge strane kao sef Biroa za komunikacije bio je neuspesan sto je proizvod njegovog karaktera i od ubistva Djindjica voli da ima uticaj na politiku iz sive zone ali da ne uprlja ruke ucestvujuci u njoj, a to je vrlo lagodna pozicija.
cek, zar ga djindjic nije bio smenio sa nekim metaforickim izgovorom, da nije trkac na duze staze il slicno? i, molim te, reci mi kako je to rasvetlio istinu o ubistvu, sem sto je za njega optuzio svakog kog je stigao? meni takav nastup pre izgleda kao bacanje dimne bombe nego nekakvo rasvetljavanje. ako je pola srbije krivo u toj db-kostunica-crkva-tadic-mangupi iz sopstvenih redova-stole piksi-dule savic koaliciji, onda niko nije kriv na kraju, jelda?

Aion
ja molim ove kojima je Beba simpatican da procitaju, vrlo pazljivo, zbornik "Novinar u civilu" i razmisle da li bi uopste zeleli da sede u istoj sobi sa osobom koja je to srocila. 50% stvari u knjizi su istina, 25% su potpuno nedokazive tvrdnje o spregama sa Sluzbom plus otvorena mrznja prema dosljacima, a 25% otpada na fraze kao sto su "njegovo/njeno ime povezuje se sa ubistvom", sto je otprilike najperfidnija forma diskreditacije poznata coveku.
S obzirom da, zbog onoga sto se desavalo u periodu 2001-2004, imam verovatno losije misljenje o srpskom novinarstvu od Bebe, ne vidim sta bi mi to smetalo da s njim sedim u istoj prostoriji.

Аврам Гојић
S obzirom da, zbog onoga sto se desavalo u periodu 2001-2004, imam verovatno losije misljenje o srpskom novinarstvu od Bebe, ne vidim sta bi mi to smetalo da s njim sedim u istoj prostoriji.
nije stvar u novinarstvu vec u tome da taj covek uzme i nekoga optuzi da je ucestvovao u necijem ubistvu, a za to ne ponudi apsolutno nikakav dokaz.ja uopste ne vidim razliku izmedju Popovicevog ponasanja i onoga sto rade ljudi koje on optuzuje, razlika je samo u odabiru meta. a sto se tice bitke izmedju Vlade Zorana Djindjica i kabineta predsednika SRJ, dosao sam dotle da verujem da su u tom periodu Djindjic i Kostunica veselo postavili temelje danasnjeg rasula, sprdajuci se, obojica, sa samom idejom uspostavljanja bilo kakve pravne drzave u Srbiji. hvala im obojici do neba zbog toga sto su "legalizam" pretvorili u psovku.necu vise da pricam o ovome, suvise me zivcira.

Eraserhead
cek, zar ga djindjic nije bio smenio sa nekim metaforickim izgovorom, da nije trkac na duze staze il slicno? i, molim te, reci mi kako je to rasvetlio istinu o ubistvu, sem sto je za njega optuzio svakog kog je stigao? meni takav nastup pre izgleda kao bacanje dimne bombe nego nekakvo rasvetljavanje. ako je pola srbije krivo u toj db-kostunica-crkva-tadic-mangupi iz sopstvenih redova-stole piksi-dule savic koaliciji, onda niko nije kriv na kraju, jelda?
Pa pazi ja nisam rekao da je on rasvetlio, ali je u vremenima kada se "sluzba" dobro aktivirala preko svojih Vrzica sa teorijama o trecem metku, ledenom metku, zaveri unutar vlade, pomogao da se ono sto se na kraju ispostavilo kao istina vezano za izvrsenje tog dogadjaja promovise u javnosti.Ne znam zasto ga je Djindjic smenio, ali moguce da nije bio zadovoljan njegovim radom. Ja kao sto sam rekao mislim da je on taj formalan deo posla sa medijima radio lose i da on siustinski ne zna dobro da gradi odnose sa ljudima osim ako su oni bazirani na nekoj vrsti straha. Edited by Eraserhead

Prospero
inace - sta kod Bebe tacno moze da bude simpaticno? on je covek bez biografije i vodi se kao "nekadasnji sef Biroa za informacije Vlade Republike Srbije". sta je on tacno radio pre toga, da li je tokom devedesetih nesto radio protiv Milosevica, da li ga je iko video bilo gde, na nekom mitingu, javnom skupu? ko je bre on?
Upravo. Veca je misterija koji su razlozi ubedili djindjica da bebi, coveku koji je pre svega nametljivi spletkaros, omoguci da postane siva eminencija njegove vlade. Jedino sto se secam o njemu pre 90ih je da mu je stan bio prikazan u casopisu kuca-stil koji je drzala zena dragana tomica simpa. Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

aram

veza je vrlo jasna i direktna: misa beko, djindjicev kum, je bebu doveo u spektru i kasnije ga promovisao u suvlasnika iste. napustio je spektru kad mu je obecano da ce biti direktor studija b, pa posto to nije proslo jer cestiti vuk nije dao, dugovalo mu se nesto...

Prospero

to je baš super, takav razvojni put bore šnajdera bebe popovića. eto, danas on dođe kao nosilac istinetm o zoranutm i friški duvač vetra u milova jedra.

Miralem
Pa pazi ja nisam rekao da je on rasvetlio,
pazi, evo gore si rekao:
Takodje ima zaslugu za to sto je sa par svojih medijskih nastupa pomogao da zavera oko ubistva Djindjica dobije publicitet u javnosti i da se rasvetli istina o tom dogadjaju.
ali je u vremenima kada se "sluzba" dobro aktivirala preko svojih Vrzica sa teorijama o trecem metku, ledenom metku, zaveri unutar vlade, pomogao da se ono sto se na kraju ispostavilo kao istina vezano za izvrsenje tog dogadjaja promovise u javnosti.
sta se to nakraju ispostavilo kao istina? koliko znam, robijaju legija & ekipa. na budalastine o trecem ledenom metku on je odgovorio sa optuzivanjem svakog ko mu je isao na onu stvar da je umesan, bez ikakvog dokaza. jel ti to zoves, ajde da kazemo, "pomaganjem da se rasvetli istina"?ovde je ocigledno nekakvo kolektivno ludilo na delu, cim moram da slusam o bebinim zaslugama i istini koju je izneo.
Ne znam zasto ga je Djindjic smenio, ali moguce da nije bio zadovoljan njegovim radom.
i ja bih se na to kladio.

Eraserhead

Mi zaista patimo od kratkog pamcenja. Tako se danas zaboravlja i to kakva je atmosfera vladala od 2001 do 2003 i kakva atmosfera je vladala nakon ubistva Djindjica. Vidim da postoji tendencija da se sve posmatra iz danasnje prizme kada Djindjica slave svi od Cede do Vucica.Od 2001 i 2003 je besneo rat izmedju vlade i kabineta, a Zoran Djindjic je "bio vodja mafije u ovoj zemlji". Mozda ga je Djindjic smenio jer nije bio zadovoljan, ali u tom ratu je Popovic svakako imao pozitivnu ulogu. Posle ubistva Djindjica je pravljena kampanja koje se svi ovde secaju gde je svakodnevno preko tabloida i NINa stvarana slika koja je imala za cilj da se istina o ubistvu zataska i da se stvori utisak da su ga ubili ljudi oko njega. U takvoj atmosferi je Popovic odigrao vaznu ulogu promovisuci u javnosti zvanicnu verziju dogadjaja koja se potvrdila kao istinita na sudjenju. Mislim da su tu njegove zasluge, ali i da se tu krug njegovih zasluga zavrsava.Uopste ne vidim da je on tu umesao svakoga ko mu ide na onu stvar bez ikakvog dokaza. Tu su umesani Tomic, Bulatovic, Mikelic, Nikitovic i o njima je Popovic govorio. On vrlo ne voli Tadica pa ga nije umesao u pricu o ubistvu.

Edited by Eraserhead