Jump to content
IGNORED

Blade Runner (1982)


Moća

Recommended Posts

Ko će ga znati, čudni su ti replikanti.
Baš tako.I don't know why he saved my life. Maybe in those last moments he loved life more than he ever had before. Not just his life, anybody's life; my life. All he'd wanted were the same answers the rest of us want. Where did I come from? Where am I going? How long have I got?Poetry, uprkos izbačenom vojsoveru u 'rediteljskom rezu'. Peoples. Master.Terajte se, bre, sada moram da ga pogledam po koznakoji put!
Link to comment

Malopre sam pogledao film (rediteljski rez, očigledno) gde nema naratora. Iz ovog naratorovog teksta koji si postovao, nekako mi izgleda da on tu samo govori nešto što je već filmskim jezikom kazano i nekako mi izgleda nepotrebno, bez obzira koliko je vešto napisano.

Link to comment
jel ima iko da nije bas skroz odusevljen tim filmom, osim mene? da vidim jel do mene.
Uvek me rastuži malo kad vidim da se kulnes faktor nečega ne prenosi uvek najbolje kroz vreme. U principu bi najbolje bilo prvo tajm mašinom otputovati u 80-te, pa onda gledati ovaj film (i ostale iz tog vremena). Čak ni to ne bi pomoglo, jer se ni tako ne bi moglo postati osobom iz osamdesetih.Podseća me na neke pohotne primerke moje generacije i roda, kojima su današnje dobre ribe bolje dobre ribe zato što su dobre ribe danas, a naše žene su bile dobre ribe nekada.Bah, sve ima svoj kraj... reče zen učenik nad razbijenom šalicom čaja.
Link to comment

Ja uopšte ne želim da pišem o tome kako, koliko i zašto mi se sviđa taj film. Mislim da bi mi to pokvarilo uživanje.EDIT. Da nastavim sa istočnjačkim mudrostima: "Toliko volim ove stepenice", povika car, "da ću narediti da se odmah zatrpaju."

Edited by Indy
Link to comment
It's too bad she won't live. But then again, who does?
Jedno instant-najezivanje kad se sjetim ovoga. Film je pun tih grumencica velicanstvenosti i vjecnosti... Sad bih ga tako rado odgledao jos jednom! (dvaput, triput...)
Link to comment
Malopre sam pogledao film (rediteljski rez, očigledno) gde nema naratora. Iz ovog naratorovog teksta koji si postovao, nekako mi izgleda da on tu samo govori nešto što je već filmskim jezikom kazano i nekako mi izgleda nepotrebno, bez obzira koliko je vešto napisano.
Uglavnom je tako, mada ima i nekih dodatnih infrmacija, ako se ne varam. Svakako, narator nije neophodan, šta više, mnogima smeta. Navodno je dodat jer su producenti smatrali da će film bez naracije biti nerazumljiv većinskoj publici. Šta znam, H.Ford ima moćan glas, very involving; meni nije smetao.
Link to comment
Jedno instant-najezivanje kad se sjetim ovoga. Film je pun tih grumencica velicanstvenosti i vjecnosti... Sad bih ga tako rado odgledao jos jednom! (dvaput, triput...)
Nebitno je da li smo ljudi ili replikanti, na kraju krajeva svi ćemo umreti. Tako jednostavno rečeno a imo sve stavlja u tu jednu rečenicu. Najjača završna rečenica/poruka svih vremena. Otuda se nikad nisam preterano ložio na priču o Dekardu kao replikantu, jer na kraju krajeva, nije ni važno.
Link to comment
  • 3 months later...

Uz 2001: A Space Odyssey definitivno najbolji SF film. Inače, Ridley Scott je Stanleya Kubricka više puta navodio kao jednog od najvažnijih uzora u svojoj karijeri, a to se može videti upravo u filmu Blade Runneru. Zaista ima dosta referenci na "Odiseju", a najupečatljivije su one na HAL 9000 - fazon, HAL 9000 is all over the place. Takođe tu je i scena sa svećama koja je referenca na još jedno Stanleyevo remek delo: Barry Lyndon.59m9.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...