Jump to content
IGNORED

Blade Runner (1982)


Moća

Recommended Posts

Gledao ga kao klinac, ništa nisam razumeo...... pre koju godinu skinuo full hd i ponovo ga overio i sad mi je jedan od najboljih sci-fi filmova!I naravno - the one and only - Vangelis! :ziga:

Link to comment
Film je jedan vrh.
Mau, ne slusaj neznalice i udaj se za mene.Film je bas onakav kakav odlican SF film treba da bude. Prije svega to je prica o ljudima i tome kakvi smo mi i pri tom je mastovit, mracan, paranoican, zbunjujuci i viseslojan. Efekti su odlicni za vreme kada je snimljen film, pocetak osamdesetih, prva scena oduzima dah i Skot ce istu foru koristiti u Prometeju na primjer, samo sto umjesto sirokog kadra solitera i grada imamo islandske vodopade. Kraj i nije kraj, vec se mora ostati na stolici i zapitati sta se to dodjavola desilo i koja je poenta svega toga. A odlican je zato sto zelis da ostanes na toj stolici.Tu je negdje u nivou sa Metropolisom, Planetom majmuna, Farenhajtom, Zelenom hranom, Tamnom zvezdom, Imperijom i 1984om.
Link to comment
Ja sam gledao baš jako davno i bio mi je dobar, ali ništa preterano, jedva ga se i sećam. Mogao bih ponovo da ga pogledam, da vidim šta nisam skapirao. :) Eto, čisto da Morgana ne bude usamljena.
javi utiske!gledala sam ga 2-3 puta, utisci su mi prilicno stabilni. prije prvog gledanja imala sam dosta visoka ocekivanja.muzika i obrada zvuka su vrh, eto, opet cu da priznam.
Link to comment

Jedna stvar koju zaboravim da kazem je da su specijalni efekti ubili SF film. Sada umesto kvalitetne price glavno je da mora da ponudi HD akciju i milion eksplozija itd. Tako da kad imate film od 2 sata bar 45 minuta ode na jurnjave, fajtove i ostale karambole.

Link to comment

gledao vise puta, ali zadnji put prije iha-ha. svaki put mi je bio vrh film. atmosfera, muzika, gradjenje napetosti izmedju rijetkih eksployija akcije, rutgerova prica na kraju... jedan od omiljenih filmova, definitivno.e da, verzija sa dekardovom naracijom je upola gora od originalne, "cutljive"

Link to comment
Jedna stvar koju zaboravim da kazem je da su specijalni efekti ubili SF film. Sada umesto kvalitetne price glavno je da mora da ponudi HD akciju i milion eksplozija itd. Tako da kad imate film od 2 sata bar 45 minuta ode na jurnjave, fajtove i ostale karambole.
Ima i izuzetaka, Ali to što si naveo nekako ide uz napredak tehnologije, mislim sada je daleko lakše dočarati neko SF okruženje nego ranije. Takođe mi se čini ni da se sada manje trude oko toga, nekako se odradi nešto generičko i to je to.
Link to comment

Film je apsolutno genijalan. Kada me neko pita za najbolji film prvo pomislim na njega.Verzija bez naracije i bez ovog happyendinga je director's cut tj kako je Ridli zamislio da film treba da bude. Naraciju i tu završnu scenu su mu nametnuli producenti. Film sam gledao dvocifren broj puta i apsolutno svaki put sam pronašao nešto novo u njemu." It's too bad she won't live. But then again, who doeshttp://www.youtube.com/watch?v=cRedET2Mhrc

Link to comment

gledao vise puta, uzivao svaki put. po meni, najbolji film svih vremena.izvanredna knjiga, odlican adaptirani scenario, atmosfera u filmu vrhunska, Vangelisova muzika... :wub:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...