Jump to content
IGNORED

Blade Runner (1982)


Moća

Recommended Posts

pozdrav bujodraze covece! :)

 

 

nego.. sto se tice ovog filma, svi elementi od efekata preko muzike i atmosfere su uklopljeni, zato nije ni cudo sto je ovo jedno odlicno/najbolje ostvarenje iz sf zanra. verovatno se prostire i dalje, ali neka ostane kao najbolji sf film. danas filmovi imaju dobru pricu, ali realizacija iste uglavnom traje to vreme gledanja i jos neko vreme do toga da vremenom iscezne iz secanja sta smo gledali. sto je i ok, buduci da ne moze za svaki film da se kaze da je masterpiece, odn. dragulj. 

 

barem sto se ovog zanra tice, ne znam za film do sada koji je mogao da se postavi sa ovim filmom kao rame uz rame. da li je to do tehnologije, da li je do toga da su ljudi imali mozda vise vremena za razmisljanje o kadru, sceni, ideji... ne znam, ali ostaje cinjenica da su u to vreme ili jos ranije bili mnogo bolji filmovi, tj. filmovi koje cemo da pamtimo. 

Link to comment

ja ga gledam jednom u desetak godina (kao npr. i apokalipsu, brazil, treceg coveka, chinatown), i mislim da cu upriliciti ovih dana.

jedan od filmova za koje cekam pogodan momenat.

Link to comment

Savršen film. Savršeno atmosferičan . Ja ga gledam na svakih nekoliko godina (najbolje je to raditi kad depresija počinje da nadolazi, recimo u ovo doba godine) i svaki put me drži posle nekoliko dana u magnovenju- ono očekujem dotvorim prozor i vidim pred sobom sajberpank distopiju...

Link to comment

Stvano mi jasno što gledate ponovo kada je Ridley Scott snimio toliko verzija ovog filma da slobodno može da organizuje festival na kome će se prikazivati isključivo sve postojeće verzije  :huh:

 

Čuj Warhol i štancovanje, ma ni onaj Austerov Auggie nije toliko puta fotografisao isti ćošak Njujorka niti je Grešni Vasilije toliko puta snimio der himmel über komšinice iz Mirijeva, koliko je Ridley Scott puta motirao Bladea Runnera...

Link to comment

pozdrav bujodraze covece! :)

 

 

nego.. sto se tice ovog filma, svi elementi od efekata preko muzike i atmosfere su uklopljeni, zato nije ni cudo sto je ovo jedno odlicno/najbolje ostvarenje iz sf zanra. verovatno se prostire i dalje, ali neka ostane kao najbolji sf film. danas filmovi imaju dobru pricu, ali realizacija iste uglavnom traje to vreme gledanja i jos neko vreme do toga da vremenom iscezne iz secanja sta smo gledali. sto je i ok, buduci da ne moze za svaki film da se kaze da je masterpiece, odn. dragulj. 

 

barem sto se ovog zanra tice, ne znam za film do sada koji je mogao da se postavi sa ovim filmom kao rame uz rame. da li je to do tehnologije, da li je do toga da su ljudi imali mozda vise vremena za razmisljanje o kadru, sceni, ideji... ne znam, ali ostaje cinjenica da su u to vreme ili jos ranije bili mnogo bolji filmovi, tj. filmovi koje cemo da pamtimo. 

-_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...