Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

  1. 1. Izaberite jedno:

    • Zakasnelo prestrojavanje na silu (guranje)
    • Vožnja samo maks. dozvoljenom brzinom u spoljašnjoj ("brzoj") traci
    • Nedavanje migavaca prilikom prestrojavanja/izmene traka
    • Agresivno ponašanje pri parkiranju
    • Biciklisti koji se ne obaziru na pravila vožnje
    • Spora vožnja (ispod dozvolj. brzine)
    • Vozači na telefonu koji ne obraćaju pažnju na saobraćaj
    • Nepoštovanje minimalnog odstojanja između vozila


Recommended Posts

Mene najviše plaše kamioni na autobanu.
Mene plase kamioni bilo gde. Koliko pratim u vestima hroniku o izginucima na drumu, malo je fatalnih udesa, a da kamiondzija nije umesan. Kamioni su u Ozilendu osnovni vid transporta robe, posto je zeleznica dosta zapostavljena zbog prejakih kamiondzijskih sindikata. Posto su distance ogromne, a zaradjuje se po ucinku, voze nadrogirani, a o nasilnickom ponasanju (u voznji, a i inace) da ne pricam. I sada ce geniji uvesti da na auto-putu Melburn - Sidnej (na kome se najcesce vozim) od valjda 2014. moci da saobracaju b-triple kamioni ... lele kad ovi krenu da se utrkuju, a ti moras da se promigoljis (a pritom nemaju pojma sta im radi zadnja prikolica, leti metar i po levo-desno)... Pogibelj.485178-a-b-triple-truck.jpgInace, na auto putu je ogranicenje 110 km/h (osim gde je 100). Kamioni naravno voze na cruise control namesten tacno na max. brzinu. Znaci, teoretski je nemoguce preteci ih, a da se pritom ne prekrsi max. brzina. Za relevantnu informaciju, ja sam u zoni 100 km/h dobio kaznu od 250 dol. kad sam uhvacen da vozim 104 km/h. :isuse:
Link to comment
  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

Mene plase kamioni bilo gde. Koliko pratim u vestima hroniku o izginucima na drumu, malo je fatalnih udesa, a da kamiondzija nije umesan. Kamioni su u Ozilendu osnovni vid transporta robe, posto je zeleznica dosta zapostavljena zbog prejakih kamiondzijskih sindikata. Posto su distance ogromne, a zaradjuje se po ucinku, voze nadrogirani, a o nasilnickom ponasanju (u voznji, a i inace) da ne pricam. I sada ce geniji uvesti da na auto-putu Melburn - Sidnej (na kome se najcesce vozim) od valjda 2014. moci da saobracaju b-triple kamioni ... lele kad ovi krenu da se utrkuju, a ti moras da se promigoljis (a pritom nemaju pojma sta im radi zadnja prikolica, leti metar i po levo-desno)... Pogibelj.485178-a-b-triple-truck.jpgInace, na auto putu je ogranicenje 110 km/h (osim gde je 100). Kamioni naravno voze na cruise control namesten tacno na max. brzinu. Znaci, teoretski je nemoguce preteci ih, a da se pritom ne prekrsi max. brzina. Za relevantnu informaciju, ja sam u zoni 100 km/h dobio kaznu od 250 dol. kad sam uhvacen da vozim 104 km/h. :isuse:
Uf jbt :blink:Ovde na autoputu 120 km/h, stavi tempomat na 139 km/h i nema šanse da te neko pogleda.Barem meni tako rekli i stvarno nisam imao problema...
Link to comment

Ovde sme brze samo po zaboravljenim seoskim putevima, gde ni kenguri ne zalaze. Mislim, moze i na auto-putu, ali je velika sansa za veeeeeliku kaznu. (Plus kaznene poene). Ja tipicno vozim 115 tamo gde je 110, i kao sto ste videli ni to nije sasvim sigurno.EDIT. Napravljeno je za puteve gde se ne skrece. :D (A kako ulaze i izlaze s auto-puta - pojma nemam. Meni je i auto prikolica dovoljan problem).

Edited by Indy
Link to comment

U slicnim neuslovima (kisa i vidljivost slaba) danas mi je cisterna sa prikolicom priredila mali road rage moment: krenem ja da preticem (auto put 2 trake) i tu sam negde na 115kmh, kad iz cista mira cisterna krene da prelazi u tu traku gde sam ja u momentu kad sam bio mozda desetak metara iza nje i u nadolazenju... (pri toj brzini i uslovima, neprijatno blizu). Zaspe me oblakom atomizovane vodurine, i tek kasnije shvatim sta kamiondzija radi: zaobilazi veliku baru na putu ispred sebe. Prilicno sam siguran da cisterna sa prikolicom ne bi potonula u 5 cm vode, ali 'ajde, razumem, nesigurno je vozit po vodi. Dobro me je prepanuo.

Link to comment

Ma ovo gore je čist bezobrazluk, mogao je lepo, kada je već zastao pre uključivanja, baš i da sačeka da prođemo ovaj pasat i ja. Ali ne, što bi, jači je.. Srećom je ovaj iz pasata gledao ispred sebe, pošto iza sigurno nije video ništa.. Malo kasnije kačim situaciju od jutros gde je verovatno došlo i do nekog rejdža pošto sam video da se suvozač sprema da otvori vrata i da se objasni.

Link to comment
Mene plase kamioni bilo gde. Koliko pratim u vestima hroniku o izginucima na drumu, malo je fatalnih udesa, a da kamiondzija nije umesan. Kamioni su u Ozilendu osnovni vid transporta robe, posto je zeleznica dosta zapostavljena zbog prejakih kamiondzijskih sindikata. Posto su distance ogromne, a zaradjuje se po ucinku, voze nadrogirani, a o nasilnickom ponasanju (u voznji, a i inace) da ne pricam. I sada ce geniji uvesti da na auto-putu Melburn - Sidnej (na kome se najcesce vozim) od valjda 2014. moci da saobracaju b-triple kamioni .
Izgleda da su promjenili politiku posto imaju dosta projekata vezanih za zeljeznice.
Link to comment
Izgleda da su promjenili politiku posto imaju dosta projekata vezanih za zeljeznice.
Nadam se... da ne bi bilo da glasam džabe za ove zelembaće (to im je jedan od policy-a, podrška za železnicu).
Link to comment

Prenosim WTF-a ovde, bas 1 gadan slucaj pomahnitalog makse...

Mogao sam ovo da stavim i na topic o pristupu oruzju ili na 1 od americkih™ topica, ali sam na kraju resio da je mozda najbolje da ga stavim ovde, jer mi jeste u neku ruku lokalno.Glavni link je na samu vest a na njoj je nekoliko video klipova, vredi svaki pogledati. Slika i prilika danasnje red state Amerike. :isuse:
Link to comment

Meni je drugar Australijanac pričao da tamo ima ozbiljna koncentracija budala. On lično je imao par susreta se sličnim likovima, gde je jednom pretekao nekog lika, potpuno regularno, nikakvo trkanje nije bilo u pitanju i ovaj mu se odmah posle nabio u bulju u vozio iza na možda pola metra razmaka. Posle nekoliko 5-6 kilometara tailgatinga, ovaj drugar je namerno prikočio (vozio je neku jaku mečku) i razvalio ovog lika. Naravno jasno je da on nije mogao da bude kriv pošto je bio ispred i pa je ova budala morala da plaća i sebi popravku, kao i kaznu :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...