Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

  1. 1. Izaberite jedno:

    • Zakasnelo prestrojavanje na silu (guranje)
    • Vožnja samo maks. dozvoljenom brzinom u spoljašnjoj ("brzoj") traci
    • Nedavanje migavaca prilikom prestrojavanja/izmene traka
    • Agresivno ponašanje pri parkiranju
    • Biciklisti koji se ne obaziru na pravila vožnje
    • Spora vožnja (ispod dozvolj. brzine)
    • Vozači na telefonu koji ne obraćaju pažnju na saobraćaj
    • Nepoštovanje minimalnog odstojanja između vozila


Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

Dodjem na semafor, crveno - stojim i cekam. Mesto bez veze - opcija ili pravo ili levo iz ulice koja je jednosmerna. Al' u centru pa nikad ne znas gde se skrio pandur. Ja uredno stojim i cekam ("Srbija  se saginjati nece"). Prodje jedno, dva, tri seta zelenih svetala™ za suprotni smer (koji moze samo desno da skrene i za one "s leva" plus malo za peshake... Ja stojim i cekam ("al' nikad nece Kadinjaca"). Iza mene uredno vec 7-8 automobila - i oni cekaju - vide da je stvar ozbiljna™ - sve vremen crveno... Hteo ja da prodjem na crveno al' mi je vec bilo postalo zanimljivo - da cekam da vidim kako ce stvar da se raspetlja. Prodje jos par setova zelenih za sve ostale kad ce meni jedan od onih iza mene (izasao iz kola, dosao do prozora i kucka uredno sa napacenom facom na licu) - kao "je l' bi mog'o da gurnesh kola pola metra napred..." 

Nije morao da zavrsi recenicu - (sad) znam i ja da je to jedan od onih "sa senzorom" - al' ako ne pridjesh dovoljno blizu - nisi mu dao do znanja da treba da upali zeleno i za taj pravac. Sta da kazem - cim sa "prishao" - puche zeleno k'o iz topa. Odosmo svi na svoje radne zadatke a meni jos uvek u glavi fakat da niko nije ni svirao ni psovao - verovatno su izdelegirali ovog sa izmucenom facom da mi kucne na prozor. 

 

Australije. 

Divio sam se kako kola ne ulaze u raskrsnicu ako im nije slobodan put preko puta, vec uredno cekaju na semaforu (iako je zeleno svijetlo) da se rascisti naprijed da ne bi slucajno zablokirali raskrsnicu.

 

Jedini problem je za pjesake jer zeleno svijetlo za njih traje jedno desetak sekundi.

Link to comment

Australije. 

Divio sam se kako kola ne ulaze u raskrsnicu ako im nije slobodan put preko puta, vec uredno cekaju na semaforu (iako je zeleno svijetlo) da se rascisti naprijed da ne bi slucajno zablokirali raskrsnicu.

 

Jedini problem je za pjesake jer zeleno svijetlo za njih traje jedno desetak sekundi.

Ovo "uredno" je u civilizaciji™ - kad se izmaknesh malo na zapadu/jug - po provinciji - cuvaj noge ako si peshak i bull bar obavezan...

Kome greshkom parkirash ispred garaze - ako je vec i tezi - ima da se pocisti - onako cisto edukativno.

Link to comment

Probavanje poceti negde gde je skrajnuto.

Za ambicioznije: ukrstiti noge i onda probati nozni rad sa pedalama ukljucujuci i pedalu gasa  :fantom:

 

Inace, sa efektom koji чекмеже opisuje susrecu se u nesto blazem ali poprilicno zajebanom obliku oni koji naglo predju sa rucnog na automatski menjac i baratanje onom jednom papucom  , bolje da se ne prisecam:isuse:

Ja sam svojevremeno, kad sam prvi put vozi automatika, posle 4-5 losi pokusaja kocenja napravio caku, seo sam u polu turski sed (tako da mi je leva noga pod dupetom. Tako "osakacen" sa samo jednom nogom koju mogu da koristim voznja je bila sasvim OK. Posle 10-tak minuta sa izvukao desnu nogu i svrsto sam je drzao u krajnem levom polazaju.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment
  • 2 weeks later...

Iako i sam vrlo rado vozim bicikl, moram reci da su biciklisti apsolutni sampioni po itanju krsenja saobracajnih pravila. Racunaju valjda da nece biti kaznjeni i uglavnom je to zaista tako.

Link to comment

ili bi poštovanje pravila rezultiralo većim brojem nesreća.

na primer, uvek ću preći raskrsnicu pre nego što se upali zeleno, odnosno čim se drugoj strani upali crveno, da bih izbegla da me obilaze u raskrsnici, jer tad ne mogu da se pomere da me obiđu.

lako je insistirati iz kola da biciklisti idu po pravilima kad su pravila pisana za kola a ne za bicikle.

Edited by belch
Link to comment

Iako i sam vrlo rado vozim bicikl, moram reci da su biciklisti apsolutni sampioni po itanju krsenja saobracajnih pravila. Racunaju valjda da nece biti kaznjeni i uglavnom je to zaista tako.

Meni cesce deluje da prosto nisu svesni da se pravila u saobracaju odnose i na njih.

Skoro sam stajala na raskrsnici u Beogradu gde je lik najnormalnije nastavio da pedalira na crveno i na pola raskrsnice naglo ukocio kada mu je autobus svirnuo da ga opomene, verovatno iznenadjen sto mu sa desne strane krecu kola. U pitanju je dosta prometna ulica, 29. novembar.

U Njujorku sam se uverila vise puta da je vecina biciklista izgubila razum. Jednom je lik za dlaku pokupio mog druga da nije odskocio kao kengur sa mesta, nije ni stao da pogleda da li je sve u redu nego nastavio na crveno (mi smo prelazili na zeleno). Takve scene su se vidjale svakog dana tokom svrljanja po gradu. Vise puta sam videla kako ukoso prelaze tik ispred taksista (koji jeste da voze brzinom mrtvog puza ali svejedno). Dobar deo tih biciklista po avenijama su i raznosaci hrane koji bukvalno ne gledaju sta rade, valjda samo zure da stignu na vreme.

U Holandiji mi se desavalo da dugo niko nece da stane da bih presla ulicu a isli bi toliko brzo da nisam smela da napravim vise koraka. Vise sam volela ulice gde ima kola. Tako shvatis koliko su automobili pristojni na pesackim prelazima.

Ispadne da ucestvovanje u saobracaju pravi vozace bilo cega bahatim :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...