Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bih da me neko nauči kako da napravim lepu, bistru domaću supu od koke. Ali sve od nule u detalje. Kad stignete.Hvala!!!
ja sam to provalio tek pre 10ak dana i sada pravim vrhunsku supu. ranije sam od pocetka zajedno stavljao povrce i meso, a to je bila kljucna greska sto supa nije bila bistra.- stavis jedan batak srednje velicine (nikako preveliki) u 3l vode,- kad voda provri ubacis batak i pustis ga da se kuva 30 minuta. normalno, stavis pokolopac na serpu, samo mali otvor ostavis da izlazi para.- posle 30 minuta izvadis batak i ostavis ga da se hladi dok pripremas ostalo. naseckas jednu veliku sargarepu ili dve male, naseckas i celer na sitne kockice. 3 koluta celera, tanko secena su dosta.- posle toga skines kozicu sa bataka, skines i usitnis meso, i sve to zajedno sa povrcem ubacis u vodu. ubacis i pola supene kasike soli, mozes i malo manje pa ces kasnije da korigujes. mozes da ubacis i pola one kocke za supu, to je opciono.- sve se to kuva jos 20 minuta kada dodajes vegetu/zacin c, otprilike trecinu supene kasike, ali lepo probas pa dodajes po malo da dodjes do ukusa koji ti odgovara.- na kraju ubacis fide koje se kuva onoliko koliko pise na kutiji, i ubacis sitno iseckanog persuna,.ja biber dodajem direktno u tanjir posto sam provalio da mi ona zrna bibera ne daju zadovoljavajuci ukus.ovo sada pravim cim mi nestane i postao sa ovisnik. garantujem kvalitet! Edited by kojot
Link to comment

:D Kojot!!!Znaš šta bi ti mogao? Da nam obezbediš recept za roštiljsko meso iz tvog kraja. Ja sam prezadovoljna i Renneovim reeptom, ali da imamo i roštilj s juga.

Link to comment

hajde, raspitacu se. znao sam jednog lika koji je radio u mesokombinau pa je onda zapalio u svajcarsku gde je gastosima prodavao rostilj meso. pokusacu da ga lociram.editi nemoj da nisi napravila supu po mom receptu!

Edited by kojot
Link to comment

sta bi sa drugom wallom? tolko dobro ispalo? :unsure:edip@vasa. chim zavrshim eksperimenat, ima da pravim tu pitu. nachi u ponedeljak <_<a stavicu i praziluk! :D

Edited by thermal bug
Link to comment
ja sam to provalio tek pre 10ak dana i sada pravim vrhunsku supu. ranije sam od pocetka zajedno stavljao povrce i meso, a to je bila kljucna greska sto supa nije bila bistra.- stavis jedan batak srednje velicine (nikako preveliki) u 3l vode,- kad voda provri ubacis batak i pustis ga da se kuva 30 minuta. normalno, stavis pokolopac na serpu, samo mali otvor ostavis da izlazi para.- posle 30 minuta izvadis batak i ostavis ga da se hladi dok pripremas ostalo. naseckas jednu veliku sargarepu ili dve male, naseckas i celer na sitne kockice. 3 koluta celera, tanko secena su dosta.- posle toga skines kozicu sa bataka, skines i usitnis meso, i sve to zajedno sa povrcem ubacis u vodu. ubacis i pola supene kasike soli, mozes i malo manje pa ces kasnije da korigujes. mozes da ubacis i pola one kocke za supu, to je opciono.- sve se to kuva jos 20 minuta kada dodajes vegetu/zacin c, otprilike trecinu supene kasike, ali lepo probas pa dodajes po malo da dodjes do ukusa koji ti odgovara.- na kraju ubacis fide koje se kuva onoliko koliko pise na kutiji, i ubacis sitno iseckanog persuna,.ja biber dodajem direktno u tanjir posto sam provalio da mi ona zrna bibera ne daju zadovoljavajuci ukus.ovo sada pravim cim mi nestane i postao sa ovisnik. garantujem kvalitet!
Ja bih i malo kečapa preko, za totalni ugođaj.
Link to comment
Wall je ili dobio tepsijom po pičci, ili je kuhanje uspelo, te je dobiotm. Nema treće.
Nego. :D + Sad se vratio sa športa i piva, a na stolu čaša vode i lekovi.Hoće da joj trajem.Elem, isuviše sam pijan sa bih dao detaljan opis pa :s_w:Gospodža nosi sutra dve preostale na posao.Sigurno hoce da se qrči kakvog muža ima.Malo curilo po plehu i to se karbonizovalo.Vaso, druže jesi rekao soli?Mesčini da bi trebalo.Fala Vaso, fala svim dobrim ljudima u čijim sam mislima i molitvama bio.
Link to comment

:Hail:nisam rekao soli, rekao sam da obogatis ukus nekim blukom, biljem, prazilukom, ne da bude klot sir i jaja. ali drago mi je da je uspelo. ja u principu ne volim da solim ako bas ne moram, a tebi po volji :)zagoretine po plehu su normalna stvar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...