Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

oprezan je zid, ne verujem :)uostalom, kažem, nek navata sitnije piliće.
Druže, iskreno sam ti zahvalan na predlogu i uloženom trudu, no Vasina ideja mi se čini izvodljivije.A ako i ne uspe žena će mi se manje najebavati keve što sam upropastio toliko namirnica.
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa stavi bar nesto u taj sir majkumu, proprzi malo isitnjenog belog luka (10 sekundi na ulju, pa to ulij u smesu...)Dodaj neke biljcice (bosiljak, majcina dusica...)Nemoj da ti bude ovako klot

Link to comment
ali propašće skroz bez praziluka! moraš praziluk
:lolol: ma nece, ali moze da aromatizuje na razne nacine.cak i da to ne uradi, imace ovo lep rusticni ukus, ali ja bih to ipak obogatio malo
Link to comment
Druže, iskreno sam ti zahvalan na predlogu i uloženom trudu, no Vasina ideja mi se čini izvodljivije.A ako i ne uspe žena će mi se manje najebavati keve što sam upropastio toliko namirnica.
grešiš, druže, triput je teže smotati kore za pitu, nego umutiti retko testo. ali nije važno, vidim ja ćeš se ti s nama ovde dugo i često družiti, biće prilike :)
Link to comment

ovo je bijedno banalno, smota u palacinku pa u puza, i stisne ih zajedno. sta je najgore sto moze da se desi?namerno sam mu dao pocetnicki nacin motanja.zasto plasis coveka? :Pedit: sto se tice retkog testa, tu je potrebno poznavanje kuvarskih koordinata - kao kad te neko pita kakvo je testo za proju a ti kazes " mnogo redje nego za hleb, dosta gusce nego za palacinke". tebi je sve jasno, jel da? ali da li je onome ko nema iskustva u pravljenju testa?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
grešiš, druže, triput je teže smotati kore za pitu, nego umutiti retko testo. ali nije važno, vidim ja ćeš se ti s nama ovde dugo i često družiti, biće prilike :)
Ma testo je OK, pravim ja palačinke 3X nedeljno, no ovo pile, kosti... Iskreno ne znam ni kako treba da izgleda, a ovo Vasino znam. :)
Link to comment
Ma testo je OK, pravim ja palačinke 3X nedeljno, no ovo pile, kosti... Iskreno ne znam ni kako treba da izgleda, a ovo Vasino znam. :)
walle, ovo vise nije zajebancija. moras. jednostavno moras. uspeti.dokazaces da 1) sam ja dobar ucitelj i da 2) umes da procenis svoje kuvarske snage.pusticu ti motivacionu muziku.
Link to comment
walle, ovo vise nije zajebancija. moras. jednostavno moras. uspeti.dokazaces da 1) sam ja dobar ucitelj i da 2) umes da procenis svoje kuvarske snage.pusticu ti motivacionu muziku.http://www.youtube.com/watch?v=NubH5BDOaD8
Fuck Yeah!Vaso! Da napravim kao trougliće pa u vrelo ulje? Gledao sam na 24 Kitchen. Neki azijat pravio, to je ono kao Thai fazon. A? A?e da, stvarno daj me sklonite odavde. Edited by wall
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...