Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

to se moze raditi sa svim gljivama od kojih imate visak ..i sa suncanicama,jablanovacama,livadskim sampinjonima,raznim leccinumima...

 

a i sa nekim koje su suvise zilave i drvenaste za jelo..ove sezone ima jastrebovace ona je bas jako aromaticna ali pretvrda za jelo,idealno za susenje i mlevenje

 

ja sam prosle godine imala crne trube ali me nisu nesto odusevile aromom..nemam pojma vrganj pa i suncanica su mi 100x aromaticniji..podelila sam ostatak..

 

 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 hours ago, ivy said:

to se moze raditi sa svim gljivama od kojih imate visak ..i sa suncanicama,jablanovacama,livadskim sampinjonima,raznim leccinumima...

 

a i sa nekim koje su suvise zilave i drvenaste za jelo..ove sezone ima jastrebovace ona je bas jako aromaticna ali pretvrda za jelo,idealno za susenje i mlevenje

 

ja sam prosle godine imala crne trube ali me nisu nesto odusevile aromom..nemam pojma vrganj pa i suncanica su mi 100x aromaticniji..podelila sam ostatak..

 

To sa sunčanicama moram da probam. Neki lik mi je objašnjavao da može, drugi se smejali. Još da ih nađem u okolini Beograda...

 

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

przena jaja, pasta, njoke, rizoto, pire. dosta je jak tartuf i najbolje se slaze s neutralnim. tesko se mesa s drugim ukusima, preuzima ih. ja volim i da pofajtam pilece belo s grila.

 

al najdraza mi je pasta. papardele su najbolje za tu rabotu. skuvas pastu, sa strane otopis kasiku dobrog mladjeg kajmaka, to umesas u pastu uz malo vode od kuvanja ako treba, dobro promesas na kremasto pa na kraju prelijes uljem s tartufom. 

Link to comment

Hvala na savetima. Ovo:

 

5 minutes ago, adam said:

 dosta je jak tartuf i najbolje se slaze s neutralnim. tesko se mesa s drugim ukusima, preuzima ih. j

 

Ovo sam primetio, zato me zanimalo s čim se najbolje slaže.

Hvala svima, još jedared

Link to comment
15 hours ago, ivy said:

kako da ne moze..one se lako suse a posle se rukom smrve u prah  koliko su nezne...a mozes ih susene koristit i za klopu..za kajgane,gulase..

 

 

 

:ph34r:

 

Prošle godine sam ih na Orjenu nabrao tonu, pola propalo, pravili smo dve fešte dole u HN-u od preživelih.

 

Debil, to radim sa vrganjima, a ne sa sunčanicama.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

@Anonymous

 

ugl se sve gljive mogu susiti...a suncanice su bas lepe susene,nezne..i samlevene za zacin..

a lako se suse jer nisu mnogo mokre,ne sluzave i ne prave sranja dok se suse...samo je iscepkas na komade i stavis na sunce moze i na krpi,ne mora ni na mrezi..

 

jedino su npr lisicarke bzvze susene jer su tvrde i zilave

 

 

e pitala sam drugara gljivara iz Bga da li bi da vas spojim pa da ti pokaze terene i nadjete suncanice u okolini Bga  ali je nazalost nesto bolestan pa ni sam nigde ne ide  :(

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...