Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

ovo uopšte nije jednostavno, a da bude baš onako kako ja volim ^_^a volim belance sasvim čvrsto, bez ijednog "slinavog" dela, a žumance da ostane tečno, da može da se umače lebac u njega.da dobijem baš to, stavljam jaja u srednje zagrejano mulje, i odmah počinjem da ih zalivam odozgo kasikom, pazeći da ne sipam direkt na žumance. kad su skoro sasvim gotova, posolim, nameljem malo bibera i bacim par listova nečeg zelenog odozgo (bosiljak, žalfija, seckani vlasac) skinem sa vatre i poklopim 20-tak sekundi, samo da taj zeleniš malčice šljone™. i kad prebacim u tanjir, prelijem ga kašikom-dve mulja u kome se pržilo. eto.
:DI ja volim tako, a sada znam i kako.
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

i odmah počinjem da ih zalivam odozgo kasikom, pazeći da ne sipam direkt na žumance.
ja uvek direkt na zumance. pritom zumance ostane tecno ali je ta opna preko ispecena. najlepsa je mas od prethodno res ispecene slanine :D
Link to comment
ja uvek direkt na zumance. pritom zumance ostane tecno ali je ta opna preko ispecena. najlepsa je mas od prethodno res ispecene slanine :D
sve se slazem.
Link to comment
ovo uopšte nije jednostavno, a da bude baš onako kako ja volim ^_^a volim belance sasvim čvrsto, bez ijednog "slinavog" dela, a žumance da ostane tečno, da može da se umače lebac u njega.da dobijem baš to, stavljam jaja u srednje zagrejano mulje, i odmah počinjem da ih zalivam odozgo kasikom, pazeći da ne sipam direkt na žumance. kad su skoro sasvim gotova, posolim, nameljem malo bibera i bacim par listova nečeg zelenog odozgo (bosiljak, žalfija, seckani vlasac) skinem sa vatre i poklopim 20-tak sekundi, samo da taj zeleniš malčice šljone™. i kad prebacim u tanjir, prelijem ga kašikom-dve mulja u kome se pržilo. eto.
Auh. Dođe mi na minijature da stavim ovo. Baš mi se sviđa, će probam tehnologiju proizvodnje šjutra.
Link to comment

govedji, ne juneći, biftek (jbg, jes skupo al se isplati), vuster, senf, ozbiljniji, peršun, pelat, so, biber, beli i crni luk, tabasko, ulje, žumanca...* dobar puter, baget, i bog da te vidi... uz zelenu sa balzamikom, fantazija koja bez problema potraje nekoliko sedmica, a sprema u mixeru za par minuta (meso na kraju: valjda je pravilno da se viljuškom "tranžira, al ko će s' tim da se bakće, međutim, ipak treba da zadrži texturu).*kapre ne stavljam jer ih ne volim

Link to comment
ja uvek direkt na zumance. pritom zumance ostane tecno ali je ta opna preko ispecena. najlepsa je mas od prethodno res ispecene slanine :D
Ja nezno viljuskom otklonim opnu sa zumanca, nekad i probusim zumance ali taj rizik se isplati ^_^
Link to comment
da, nije losa ideja da se ovde redjaju jednostavni momacki recepti.sta sam juce pravio, priprema 15+45 minuta, jednostavnost nula.5 malih krmenadli (750 grama) malo istukao i namazao prelivom od Delezovog zacina za svinjetinu i ulja.isekao 2 glavice cluka. najbolje je, i najjednostavnije, seci na "mesece"otvorio teglicu tvari koja se vika "Fajita Cooking Sauce", ima po Maksijima.dobro zagrejao gvozdenu serpicu. ispekao krmenadle sa obe strane, po 3 minuta po strani, da lepo zarumeni. sklonio krmenadle, stavio luk. prodinstao ga, dodao pola case crna vina, jos malo muljao luk u tome, dodao Fajita Cooking Sauce, zatvorio serpicu i u rernu na 200 stepeni 45 minuta, za to vreme se luk malo rastopio i lepo zgusnuo sos.ko nema gvozdenu serpicu, neka radi ovo u tiganju, pa preruci u djuvec.zaista banalno za pravljenje, a ukus je odlican.
Do gregorijanskog Uskrsa sam na momačkoj kuhinji. Ovo ću prvo da probam, plus šaljem fotke. Edited by April
Link to comment

hah, bila u nekoj gužvi ovih dana, tek sad videla topicjaje na oko pravim isto ko aram, obožavam ga tako spremljenogmoj mali doprinos momačkim receptima bi bio - pasta karbonarainače, jelo poznato po tome da se lako sprema a teško vari - znači 100% momačko :Dako se jede samo pasta, ondak se računa da je 100g dovoljno po osobiprvo staviti veliki lonac sa vodom za pastu.pasta treba da se kuva u mnogo vode, dakle što veća posuda.u vodu staviti malo soli i nikako ulje, to je skroz pogrešnona 100 g paste ja uzmem cca 70 ga slaninice, pančete i sitno je iseckam,pa je urešim, onako srednje, na teflonskom tiganju, to traje jako kratkoonda slaninicu izvadim iz masnoće (to da bih mogla je doziram posle)kada se pasta skuva (najbolje tanki špageti) al dente (znači nikako ne raskuvati) i ocedi, prvo joj se doda malo maslaca (recimo 1 kašika na 100g) i dobro se izmeša dok se sav maslac ne otopionda se doda umućeno žumance (na 20o g jedno) i brzo se meša da se sve špagete lepo obojepotom se doda slaninica i malo one otopljene masnoće, čisto radi šmeka, ne sme da bude premasno svepripremiti rendan parmezan da se pospe odozgo nakon serviranjai da, slaninica ne treba da se iseče baš skorz sitno, tj. ti komadići slanince treba da se osetenajbolje da se seče tanko, ali da površina bude malo veća, dakle da se dobiju kao neki listići

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...