Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Skroz uspelo! Dodatno sam ih malo poprskao onom voda/ulje smešom pa ušuškao u ispod krpa.Hvala na pomoći, još jednom. Danas mogu da uživam u plodovima uspeha tako da će dobitit omlet. :DOvako bi mogla i "krompiruša" a?

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Može i krompiruša naravno, ali obavezno uzmi beli krompir i malo ga prokuvaj u vreloj vodi pre seckanja-rendanja...Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

Opa... Od juče je nebo granica.I još jedno pitanje. Volim da imam puno začina no desi se da kupim a ne znam šta bih s njim.Imam teglicu kurkuma. Šta bih mogao, ovako konzervativan i ograničen, kada je hrana u pitanju, uraditi s tim?Gde to lepo ide a da opet ne bude nešto tipa rižoto s bananama i repovima morskog konjića?

Link to comment

Mozes obogatiti pirinac, dodati u djuvec i slicna jela, daje lepu boju i pojacava aromu. Samo ne preteruj. Kurkuma je vise dodatak nego pravi zacin.

Link to comment
Gazza-Banaćanin
Mislim da to je to tim za 1 kulinarsku olimpijadu. Ovde ipak bolje da piše neko ko ume da objasni kako da se spremi jaje na oko i slične sofisticirane poslastice.
Link to comment

batakci, dakle bez kara-dodaka koji ne ljubim:proprže, pa u home-made bujon od kosti mlade krave. redukuje se na đentl temperaturi, čuku.začini, ko šta voli: ja trpam beli luk, sol, pumnogo papra, vlašac, peršin, oregano... svašta.na kraju, parmiđano, narendan, tabasko i neutralna pavlaka.jesti kašikom, raspada se. uz krunmpir pečen u foliji sa buterom dodatim po svršetku teermike, bruka.

Link to comment
kako da se spremi jaje na oko
ovo uopšte nije jednostavno, a da bude baš onako kako ja volim ^_^a volim belance sasvim čvrsto, bez ijednog "slinavog" dela, a žumance da ostane tečno, da može da se umače lebac u njega.da dobijem baš to, stavljam jaja u srednje zagrejano mulje, i odmah počinjem da ih zalivam odozgo kasikom, pazeći da ne sipam direkt na žumance. kad su skoro sasvim gotova, posolim, nameljem malo bibera i bacim par listova nečeg zelenog odozgo (bosiljak, žalfija, seckani vlasac) skinem sa vatre i poklopim 20-tak sekundi, samo da taj zeleniš malčice šljone™. i kad prebacim u tanjir, prelijem ga kašikom-dve mulja u kome se pržilo. eto.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...