Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Fuck Yeah!Vaso! Da napravim kao trougliće pa u vrelo ulje? Gledao sam na 24 Kitchen. Neki azijat pravio, to je ono kao Thai fazon. A? A?
da stavis pitu od kora u vrelo ulje? jesi li krsten?vec si poceo da pijuckas? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

a da otvorimo topik "kuvajmo sa wallom"? :P
Molim da se to proširi, ima nas kulinarski nepismenijih i od wall-a.Kuhanje za početnike, ili tako nešto. Pošto ću uskoro ponovo silom prilika samovati, mislim da će ta tema biti od prilične koristi, da mi se ishrana ne bi svela na pržene kobaje + pivo. Zadnji put sam tako nabio pretisak koji nije mogao da stane na skalu aparata.
Link to comment

pa to, nazivamo taj topic "Kuvajmo sa Wallom" u cast utemeljivaca, a stvarno bi bilo dobro da ljudi postavljaju pitanja i da im iskusniji pomazu.

Link to comment
Ja bih da me neko nauči kako da napravim lepu, bistru domaću supu od koke. Ali sve od nule u detalje. Kad stignete.Hvala!!!
Zove se Banatjanin. Zove se Banatjanin. Ono sto ti mogu reci za sada je da kokosku (ja od domace kokosi stavljam sledece: ostatak nakon skidanja fileta i bataka, kao i krila) stavljamo u hladnu vodu, sa malo bibera, sargarepicom, celerom i persunom, posolimo i kuvamo na veoma niskoj temperaturi, tek tek da supa radi malo pr pr, nikako da kipi, ne daj Boze. Kuvaj dok ti ne dosadi, nema gornje granice.Posle kuvanja treba odmastiti supu. Imas tu razne fore. Mozes staviti, recimo, komad hleba zamotan u cistu i opranu gazu, i preci time preko povrsine.supe, garant kupi krdo masti. Masnocu mozes i oguliti posto se supa ohladi.
Link to comment

Ja sam videla da moj babac i stavi lukic na ringlu da malo zagori, pa i to pridruži nekako.Neverovatno, nikad se nisam udubljivala u proces, a volim domaću bistru supu više nego bilo šta. :)

Link to comment
Ja sam videla da moj babac i stavi lukic na ringlu da malo zagori, pa i to pridruži nekako.
Zaboravih to. Da, manji lukac iseces na pola (ne skidaj ljusku), prislonis na plotnu, i kad lepo zamirise i potamni, rknes to u supu.
Link to comment
Posle kuvanja treba odmastiti supu.
zaaašto?! :cry:ništa bolje od supice po kojoj plivaju kolutići masti :njam:bwt i moja baba je stavljala takav luk, a i list kupusa (koji je bezveze da se posle jede ali daje posebnu notu ukusu)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...