Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam nekoliko puta pekla, doduse pitu, ne gibanicu, koja je prenocila slozena u frizideru, ostavila oko sat na sobnoj pre rerne i bila je super i fino narasla. Bitno je da je rerna prethodno dobro zagrejana, a da smesa nije direktno iz frizidera.

 

Mozes i metodu prevrnute gibanice. Kada se ispece pazljivo prevrnes sa sve plehom na neke velike solje ili case, 4 kom za 4 ugla (moze i 5. za sredinu da se ne sruci) i ostavis tako da se prohladi. Bude vazdusasta i supljikava.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

ima li smisla sušene bukovače ubaciti u nutribulet da se napravi prah, pa da se koristi kao začin  za kuvana jela? ili da se ne glupiram?

Edited by pacey defender
Link to comment
11 minutes ago, pacey defender said:

ima li smisla sušene bukovače ubaciti u nutribulet da se napravi prah, pa da se koristi kao začin  za kuvana jela? ili da se ne glupiram?

 

Nisam probao sa bukovačama, ali jesam sa vrganjima. Mnogo dobra stvar pošto su pečurke same po sebi bogate MSG-jem. Od svih pečuraka, šitake su najpotentnije jer imaju gotovo identičnu koncentraciju MSG-a kao soja sos.

Link to comment

+1 na walkera. Ja sam proteklih par godina kupovao od berača sa juga po dva-tri kila suvih vrganja, i uvek imam teglicu mlevenih baš u nutribulletu.

 

Pro tip: iako su sušeni, vrganji znaju da ostanu vlažni, pa se isplati prosušiti ih u rerni dok ne budu baš baš suvi.

Prve godine sam spakovao vrganje u limenu kutiju od danskih butter kukija, i kad sam je otvorio posle par meseci, izletela mi gomila nekih moljaca, jedva smo ih se rešili :lolol:

Od tad ih uvek dodatno prosušim, i držim ih u platnenim vrećicama sa zipom (one od Basmatija). Kad god prođem pored police gde stoje, krene mi voda na usta od mirisa :piggy:

Link to comment

Da, ja ih naberem kad mi se posreći, iseckam, osušim, pretvorim u prah i onda taj prah prosipam po kupovnim šampinjonima i dobijem iluzuju pravih vrganja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...