Jump to content

Super NBA topik

MayDay

Recommended Posts

kojote si ti svestan da ides unaokolo i uglavnom nicim neizazvan sam sa sobom ponavljas da te nerviraju poredjenja kad u stvari niko ne pominje ni dzordana ni aktuelne igrace?i da u stvari motiv za stalnu reaktuelizaciju mitskog dzordana imaju samo oni koji za dzordana vezuju lepsu mladost, dake ligin medijsko-marketinski kompleks i decaci koji nisu odrasli u poslednjih 15 godina. za ostale je istorijski dzordan zavrsio kad mu je kobi spakovao 40 i kusur poena za poluvreme, to je bio poslednji trenutak kad je mogao da se zaista, dakle na terenu, poredi s aktuelnim igracima, i to je to.

• Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• MiddleClass

63

• Кристофер Лумумбо

103

• MayDay

348

• Have_Fun

276

kojote si ti svestan da ides unaokolo i uglavnom nicim neizazvan sam sa sobom ponavljas da te nerviraju poredjenja kad u stvari niko ne pominje ni dzordana ni aktuelne igrace?
Šta želiš da kažeš, da je kojot senilan? Ja sam spomenuo Jordana, čovek se nadovezao, jel to zabranjeno?
i da u stvari motiv stalnu reaktuelizaciju mitskog dzordana imaju samo oni koji za dzordana vezuju lepsu mladost, dake ligin medijsko-marketinski kompleks i decaci koji nisu odrasli u poslednjih 15 godina. za ostale je istorijski dzordan zavrsio kad mu je kobi spakovao 40 i kusur poena za poluvreme, to je bio poslednji trenutak kad je mogao da se zaista, dakle na terenu, poredi s aktuelnim igracima, i to je to.
Šta je problem sa "stalnom reaktuelizacijom mitskog džordana?" sa akcentom na stalnom (što mislim da je bulazan™) Bio je tata onda, tata je i dan danas, sa tim da ima par sinova za koje ga ne bi bilo blam da kaže su njegovi... Edited by Glas RazumaN

kojot recimo ubacuje dzordana u 7 od poslednjih 10 postova u kojima pominje kobija, a onda naglasava kako ga izludjuju poredjenja iako niko na 5 stranica pre toga nije pomenuo dzordana. mrzi poredjenje a niko sem njega ne poredi, nije senilno ali je ironicno.stalna reaktuelizacija mitskog dzordana debilise pisanje/pricanje o kosarci. jedan od mnogih primera: imas ivana s arene koji kao papagaj ponavlja da je juta (supersoniksi il neko treci) bila ukleta jer se tih godina prosto nije moglo preko dzordana koji je bio nepobediv. dakle nije juta bila nedovoljno dobra, niti su bulsi bili prejaki, nego dzordan je bio nepobediv. taj mitski dzordan nije isti koji u prvih 8 ili 9 godina svoje karijere nije ni prismrdeo nba finalu jer su njegove ekipe naletale na bolje timove. i to je stav koji se prostire mnogo sire od signala arenasporta.@h_f, promasio si ceo obruc. nije rec o tome koliko je tovario, nego o tome da je to bio poslednji trenutak kad je pravi, zivi dzordan mogao da se meri s zivim igracima. tad je imao 40 godina, sad ima 50. nesportski je uporedjivati igrace koji ne mogu da se takmice a pri tome jedna strana pripada mitu.

Edited by fancy claps

Pa valjda poredis igrace u dobima kada su igrali i pruzali najbolje partije, a ne u stvarnom dobu, kada jedan ima 50 a drugi 35.Hteo sam reci da je cak i sa 40 bio iznad proseka i mogao da se juri sa "klincima" u punoj snazi od po 23-25 god.

svasta! pa sto bih ih ja poredio?! objasnio sam ko ima interes u tim glupavim poredjenjima. ja imam kosarku, tu se kolko vidim igraci medjusobno porede, podeljeni u timove. meni kosarka dovoljna. ne igram fentezi, to je drugi sport!

Mitski Džordan je ubiven u prošlogodišnjem plejofu od strane bića sa Floride koje je polu-Majkl polu-Medžik. Takav individualni performans svet teško da je ikada video. Što je najgore, sve su prilike da će se i ponoviti još koji put

kojot recimo ubacuje dzordana u 7 od poslednjih 10 postova u kojima pominje kobija, a onda naglasava kako ga izludjuju poredjenja iako niko na 5 stranica pre toga nije pomenuo dzordana. mrzi poredjenje a niko sem njega ne poredi, nije senilno ali je ironicno.
Nisam primetio.
stalna reaktuelizacija mitskog dzordana debilise pisanje/pricanje o kosarci. jedan od mnogih primera: imas ivana s arene koji kao papagaj ponavlja da je juta (supersoniksi il neko treci) bila ukleta jer se tih godina prosto nije moglo preko dzordana koji je bio nepobediv. dakle nije juta bila nedovoljno dobra, niti su bulsi bili prejaki, nego dzordan je bio nepobediv. taj mitski dzordan nije isti koji u prvih 8 ili 9 godina svoje karijere nije ni prismrdeo nba finalu jer su njegove ekipe naletale na bolje timove. i to je stav koji se prostire mnogo sire od signala arenasporta.
To ne debiliše nikako pisanje o košarci, jer ko je najbolji ikad, jedno je od nezaneramljivih košarkaških pitanja. Nije poređenje ko je bolji, Detleš Šremf ili Kristijan Lejtner već praktično svako poređenje Jordana sa bilo kim jeste na neki način postavljanje pitanja ko je najbolji igrač ikada jednog od najpoopularnijih sportova ikada, dakle biće uvek prisutno. Ta poređejna su neminovnost ne košarke, nego svakog sporta. Naravno da niko ne poredi Jordana sa 50 i Kobija sada, postoje rezultati, postoji statistika, titule i tona relevantnih stvari koji mogu da posluže za komparaciju. A komparacija će uvek biti, na to se jednostavno navikni, pošto izgleda da nisi. Ne može pisanje o sportu da se svodi na samo ono što se dešava sada. A ivan sa arene ko god bio, na neki način ima pravo, jer pitanje konkurencije jedan je od ključnih faktora uspeha u bilo kom sportu. Ako ti je protivnik slabiji, šanse su ti veće. Ako imaju najboljeg igrača svih vremena u tom sportu koji je dao 30 poenta dok nije ni izašao iz slačionice, koji je opsednuti takmičar neverovatne psihičke stabilnosti i volje, itd, itd, onda se stvarni malo komplikuju...@h_f, promasio si ceo obruc. nije rec o tome koliko je tovario, nego o tome da je to bio poslednji trenutak kad je pravi, zivi dzordan mogao da se meri s zivim igracima. tad je imao 40 godina, sad ima 50. nesportski je uporedjivati igrace koji ne mogu da se takmice a pri tome jedna strana pripada mitu. Edited by Glas RazumaN
kojot recimo ubacuje dzordana u 7 od poslednjih 10 postova u kojima pominje kobija, a onda naglasava kako ga izludjuju poredjenja iako niko na 5 stranica pre toga nije pomenuo dzordana. mrzi poredjenje a niko sem njega ne poredi, nije senilno ali je ironicno.stalna reaktuelizacija mitskog dzordana debilise pisanje/pricanje o kosarci. jedan od mnogih primera: imas ivana s arene koji kao papagaj ponavlja da je juta (supersoniksi il neko treci) bila ukleta jer se tih godina prosto nije moglo preko dzordana koji je bio nepobediv. dakle nije juta bila nedovoljno dobra, niti su bulsi bili prejaki, nego dzordan je bio nepobediv. taj mitski dzordan nije isti koji u prvih 8 ili 9 godina svoje karijere nije ni prismrdeo nba finalu jer su njegove ekipe naletale na bolje timove. i to je stav koji se prostire mnogo sire od signala arenasporta.@h_f, promasio si ceo obruc. nije rec o tome koliko je tovario, nego o tome da je to bio poslednji trenutak kad je pravi, zivi dzordan mogao da se meri s zivim igracima. tad je imao 40 godina, sad ima 50. nesportski je uporedjivati igrace koji ne mogu da se takmice a pri tome jedna strana pripada mitu.
kao sto je vec glas rekao, nadovezao sam se za njega, a jedino gde sam dzordana pominjao u kontekstu prihvatanja kobija kao velikog igraca za koga mogu da navijam, te da me poredjenja te vrste vise ne nerviraju zato sto su prestala jer je svima postalo jasno da razlika postoji i da je vidljiva.inace, mit o nepobedovisto dzordana nije mit vec istina. kada je potpuno sazreo kao igrac, a to se otprilike desava bas u godinama kada je on osvojio prvu titulu, niko vise nije mogao da ga pobedi. dve godine nije igrao kosarku, vratio se i bio ubedljivo najbolji igrac na svetu. to je toliko neverovatno da me glava zaboli kada pokusam da razmisljam o tome kako je to uopste moguce.sto se poredjenja tice, ne mogu ti pomoci ako ti se to ne svidja, ja sam uzivao u simmonsovoj knjizi gde je napravio listu od top100 igraca svih vremena. naravno da su takve liste subjektivne ali citati o igracima koji su igrali nekada, stavljati njihov znacaj i njihovu igru u kontekst vremena u kome su igrali je uzivanje. Edited by kojot

@glasrazuma: pa ta poredjenja ce biti prisutna ali to ne znaci da nisu glupava. eto, ti koristis tu sintagmu 'najbolji svih vremena', GOAT - a ja ne mogu ozbiljno da razgovaram o tome konceptu. to je glupo jer nit imas sva vremena (istorija nije zavrsena, 'sva vremena' doduse se mogu misliti u okvirima mit(olo)skog vremena), nit imas ubedljiv nacin da uporedjujes razlicita vremena, nit mozes da kreiras vreme u kojem ce se naci razlicita vremena. ali pre toga, nije sportski. kosarka je tu da uporedjuje timove i igrace u svom vremenu, sva ostala sva vremena nisu kosarkaska, i jos gore, nisu sportska.

Edited by fancy claps
Mitski Džordan je ubiven u prošlogodišnjem plejofu od strane bića sa Floride koje je polu-Majkl polu-Medžik. Takav individualni performans svet teško da je ikada video. Što je najgore, sve su prilike da će se i ponoviti još koji put
potpuno netacno, plejof koji je odigrao dirk pre njega je jos ludji i ovo cu braniti do poslednje kapi krvi. da ne pricam o dominaciji dzordana u godinama kada je on osvajao titule. kad se danas prica da je lebron vrhunski dodavac lako se zaboravlja kakav je majkl bio dodavac (imao je preko 11 asistencija u finalu protiv lejkersa, skoro kao medzik), ali je bio mnogo bolji skorer tako da se to zaboravlja. Edited by kojot

kojote imas izbor: mozes da vidis tim sikagoua koji je bez dzordana i rodmana '94 bio na jednu loptu od finala (konferencije) i jedan drugi tim bulsa koji je do devedesete godine gubio od boljih timova u jednoj tada, vazno je napomenuti, staticnoj ligi za danasnje standarde (u smislu da su velike zvezde retko menjale klubove). druga opcija je da sve te poraze i pobede vidis kao znake na dzordanovom putu od talenta do superheroja.to da je dzordan bio najbolji igrac je jedno, a slika da je sam pobedjivao - zbog koje se od danasnjih zvezda ocekuje da sami, bukvalno sami, pobedjuju - to je nesto drugo.

Edited by fancy claps
kojote imas izbor: mozes da vidis tim sikagoua koji je bez dzordana i rodmana '94 bio na jednu loptu od finala (konferencije) i jedan drugi tim bulsa koji je do devedesete godine gubio od boljih timova u jednoj tada, vazno je napomenuti, staticnoj ligi za danasnje standarde (u smislu da su velike zvezde retko menjale klubove). druga opcija je da sve te poraze i pobede vidis kao znake na dzordanovom putu od talenta do superheroja.to da je dzordan bio najbolji igrac je jedno, a slika da je sam pobedjivao - zbog koje se od danasnjih zvezda ocekuje da sami, bukvalno sami, pobedjuju - to je nesto drugo.
pa ovo je opste mesto, o ovome ne moramo da raspravljamo. da nije tako majami bi pocistio dalas bez ikakvih problema. samo sam rekao da mit nepobedivosti dzordana nije mit vec realnost, odnosno da je on u njegovim zrelim igrackim godinama i punoj snazi (namerno ovo pominjem zbog onog povratka i poraza od orlanda) mogao da ostane bez titule samo kada je igrao bejzbol. naravno da je gubio od detrotia, to je prirodni proces, kao sto je i bilo normalno da majami ne osvoji titulu prve godine (mada su bili toliko jaki da su bili veoma blizu).
potpuno netacno, plejof koji je odigrao dirk pre njega je jos ludji i ovo cu braniti do poslednje kapi krvi. da ne pricam o dominaciji dzordana u godinama kada je on osvajao titule. kad se danas prica da je lebron vrhunski dodavac lako se zaboravlja kakav je majkl bio dodavac (imao je preko 11 asistencija u finalu protiv lejkersa, skoro kao medzik), ali je bio mnogo bolji skorer tako da se to zaboravlja.
Nisi u pravu u najmanju ruku za poslednjih 19 godina. Jedino bi mogli staviti na drugi tas prve tri Džordanove titule. Ali ono što po mom skromnom sudu odvaja LeBrona od svega do sada viđenog je koliko taj čovek znači za svoj tim i koliko ga vuče. Upravo kad je bilo najteže prošle god, a to su npr četvrta u Indijanapolisu i šesta utakmica u Bostonu: čovek odrađuje apsolutno sve na terenu dobrih 30 minuta. Sam prenosi loptu, sam završava, najbolji je i asistent a i igra ok odbranu. Onda na 5 minuta eksplodira i Vejd pa da ovaj taman odahne.Ja toliki uticaj jednog čoveka nisam video, jer svi ostali na čelu sa Majklom imali su samo dobro projektovane uloge od kojih nisu odstupali. A i ostali na terenu poput Pipena imali su svoje uloge koje su odrađivali svih 40 min*. (ne znam kako bolje da objasnim)Lebronove brojke i nisu ubedljive koliko on stvarno deluje ubedljivo, jer igra koliko je potrebno.edit: 48 min, pardon :isuse: Edited by dillinger
  • Create New...