Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

ni vremenski ni finansijski alibi se ne prihvata.dok vremenski neću komentarisati (jer mislim da svako može da odvoji 1 ili 2 dana za tako nešto), finansijski je relativan. Svakako se radi o najskupljem sportu, ali za neko obično letnje visokogorstvo (+2000m) osim dobrih cipela ne treba bogznašta ...

Link to comment

Znam, znam. Ali kako da stignem da vozim bajs, friklambujem se, završavam kuću u Lz, štekam pare za sređivanje stana u Bg i odem na more.A veruj, najgori je vremenski alibi jer sam bukvalno svaki vikend u Lz radeći raznorazne stvari oko sređivanja kuće.I sve sam u fazonu, "još malo, još malo". Ne stižem ni na pošteno pentranje van Bg-a da odem.S proleća sam bio u fazonu "E, ove godine ima da idem češće na planinarenja" i od svog plana bio sam na livadarenju (Ceremošnja, Ravništarka) ravno jednom ove godine. :(

Link to comment
Znam, znam. Ali kako da stignem da vozim bajs, friklambujem se, završavam kuću u Lz, štekam pare za sređivanje stana u Bg i odem na more.A veruj, najgori je vremenski alibi jer sam bukvalno svaki vikend u Lz radeći raznorazne stvari oko sređivanja kuće.I sve sam u fazonu, "još malo, još malo". Ne stižem ni na pošteno pentranje van Bg-a da odem.S proleća sam bio u fazonu "E, ove godine ima da idem češće na planinarenja" i od svog plana bio sam na livadarenju (Ceremošnja, Ravništarka) ravno jednom ove godine. :(
dobro, barem volja postoji.kada nađeš vremena, pa polako.
Link to comment
  • 2 weeks later...
02m2.jpgVoditi 117-oro osnovnoškolaca od Dubrave do Žlijeba (nisu svi na fotografiji) je nešto najzajebanije u čemu sam u životu učestvovao. Konačno je u Novom osnovana planinarska sekcija za decu (prva u Boki, hvale se), valjda će zaživeti.Inače mrzim decu, ali ovo je bilo moje najbolje penjanje ove godine. Edited by Anonymous
Link to comment

117 njih, mogu samo da zamislim kakav je to pakao. Inače, ima boga oca od kada sam došao sa Rile, nisam slike sredio, malo me blam od ljudi koji ih stalno traže. Biće valjda za neki dan, možda već sutra.

Link to comment

bravo! jako lepo.iako deca u principu ne nalaze interesovanje u ovome, ostaje nada da će se nekoliko od tih 117 juniora učlaniti u vaš klub.Inače, voleo bih kod vas na Kabao ove zime.

Link to comment

O tome i ja sanjam svake zime, ne Kabao, nego (valjda) februarsko penjanje na Subru 'noć punog meseca', popnu se noću na Subru, naprave iglo i prespavaju gore. Nemam ja tu opremu, a i ne mogu se naterati da se zimi spustim u Novi iz Beograda.Pitanje:s6c0.jpgDa li je ovo što sam zaokružio Bobotov Kuk?Evo još jedne fotke, slikane istog jutra (sad je na sredini):9ldw.JPGPrvi put sam pre neki dan (u povratku za Bgd) bio u Žabljaku i po obliku mi liči.Ukoliko jeste, moram se tamo popeti po svaku cenu.

Link to comment

verovatno jeste, no iz meni čudne perspektive.onaj dugačak masiv levo na slici su sve one planine uz Bosnu - Volujak, Bioč, Trnovački Durmitor...i jeste Bobot "po svaku cenu"- volim ja Prokletija, ali je ipak Durmitor najlepša planina na Balkanu. meni barem.

Link to comment

Iako sam malo fotkao na Rili (uspon vidljivost nula - nula i fotki, izvadio aparat tek na vrhu) - ipak ima po neki reprezentativni primerak koji ću da podelim sa vama ovdi. :)1147654_10151880538697626_1359649113_o.jpg1402793_10151880539467626_819827975_o.jpg1397733_10151880539787626_930112223_o.jpg906751_10151880540227626_999516136_o.jpg999083_10151880541087626_1074882553_n.jpg1399480_10151880541182626_1946765867_o.jpg

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Voditi 117-oro osnovnoškolaca od Dubrave do Žlijeba (nisu svi na fotografiji) je nešto najzajebanije u čemu sam u životu učestvovao. Konačno je u Novom osnovana planinarska sekcija za decu (prva u Boki, hvale se), valjda će zaživeti.
Jel' ovo desno crkvica koja se nalazi iznad Herceg Novog? Davno nekad, npr. 2004. kada sam bio u Novom, sa devojkom krenuo u nepoznato. Krenuli u brdo pa smo prošli i pored te neke crkve i išli još dalje u brdo.Posle kada sam pričao sa nekim drugarom Novljaninom on je bio u fazonu da smo tu kuda smo krenuli mogli da zađemo u minsko polje.
Link to comment

Da, to je sv. Nikola (na oko 800 mnm), pored sela Žlijebi, koje je božanstveno. Dalje u brdu može jedino biti izletište Dizdadirica, pa iznad toga vrh Radoštak. To za minsko polje je, naravno, glupost, u Novom se svašta priča.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...