Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

11 hours ago, Ras said:

Šta znači ovo funkcionalne kod helanki? Je l imaju neke rupice?

 

Nije lidlovski naziv, u Nemackoj je to uobicajeni za sportsku odecu koja dobro radi sa znojem. Plastika koja ti omogucava da telo dise, i znoj se brzo susi. Sve one biciklo-majice i -lone su u principu to. Dobro radi posao ali stvari smrduckaju, ne ocekivati cuda :D

Link to comment

u sred dana u planini me uopste ne zanima da li smrdim,najvaznije mi je da sam suva ili da se osusim za 5min!

 

 

mene iz te ponude iz Lidla zanima ranac,oticu da ga probam,ne izgleda lose a treba mi ,,dnevni,, ranac

 

Link to comment

Verovatno imaš više iskustva, ali meni nije nešto, kad ga uporedim (slike) sa konkurencijom iz Dekatlona i Intersporta za iste novce.

Ono što mi se ne sviđa je deo koji ide na leđa, rekao bih da nema neko rešenje koje sprečava znojenje.

Link to comment

kao sto rekoh idem da ga vidim i probam...u tom cenovnom rangu tih malih ranaca tesko da koji ima ,,resenje koje sprecava znojenje,, to imaju skuplji racevi ozbiljnijih marki

mada ja iovako vec 5god nosim neki Karrimor ranac koji mi ceo prijanja na cela ledja tako da sam navikla :D  plasticna majica i povremeno nosenje na jednom ramenu (meni) resavaju stvar..

Link to comment
13 hours ago, I*m with the pilots said:

Nije lidlovski naziv, u Nemackoj je to uobicajeni za sportsku odecu koja dobro radi sa znojem. Plastika koja ti omogucava da telo dise, i znoj se brzo susi. Sve one biciklo-majice i -lone su u principu to. Dobro radi posao ali stvari smrduckaju, ne ocekivati cuda :D


Taj naziv sam video tek kada se pojavio Lidl. Ako se izuzme naručivanja sa neta, do pre nekoliko godina takva odeća je u Beogradu postojala samo u specijalizovanim sportskim i outdoor prodavnicama, gde se nisu mučili sa prevođenjem naziva, negde su koristili originalni naziv, ili naziv materijala (polar, flis - uglavnom su to bili "topli" odevni predmeti), i "aktivni veš" (naravno nije svaka od tih majica aktivni veš). Tek kasnije se ta odeća pojavila u široj ponudi, u lidlu se pojavio naziv "funkcionalna" odeća, a dekatlon se nije ni tudio oko naziva, njima je dovoljno "plava majica kratkih rukava" :)

Link to comment
30 minutes ago, Frile said:


 a dekatlon se nije ni tudio oko naziva, njima je dovoljno "plava majica kratkih rukava" :)

 

 

pa pipnes majicu ili procitas sastav pa ako ti treba plasticna majica kupis ako ti ne treba ne kupis...

Link to comment

Da, srećom piše sastav, A postalo je tako uobičajeno da se skoro podrazumeva da je sportska odeća dry fit (eto i to je jedan od naziva koji je cirkulisao dok se nije pojavio "funkcionalni")

 

nego smešan mi je Dekatlon, svuda (.uk, .fr, itd) imaju nekakve (ne)maštovite nazive (tipa Arpenaz 200, Arpenaz 100, i slično), samo kod nas su svi nazivi odreda dugo vremena bili "majica plava", "čizme crne", kao da smo neki divljaci koji jedva razlikuju gaće od majice. 

Link to comment
4 hours ago, ivy said:

kao sto rekoh idem da ga vidim i probam...u tom cenovnom rangu tih malih ranaca tesko da koji ima ,,resenje koje sprecava znojenje,, to imaju skuplji racevi ozbiljnijih marki

mada ja iovako vec 5god nosim neki Karrimor ranac koji mi ceo prijanja na cela ledja tako da sam navikla :D  plasticna majica i povremeno nosenje na jednom ramenu (meni) resavaju stvar..

Ako ti je blizu, uporedi sa ovim

https://www.decathlon.rs/planinarski-i-penjacki/177171-62826-sivo-plavi-ranac-za-planinarenje-mh100-20-l.html#/demodelcolor-8735259/demodelsize-13220l?queryID=621a3cc40855c23e59f8a4cd305e8e88&objectID=4495800

Link to comment

@El Guapo

 

da,taj nije los...ali sve ti to svakako zavrsi uz ledja tj. ovo nije nikakva zastita protiv znojenja

osim onih bas konstrukcija koje bas odvajaju ranac od ledja sto imaju Ospry i ti tako skuplji racevi..ne znam kako da objasnim,ali sam vidjala kod planinara gde ti je ranac fizicki odvojen od ledja a izmedju je neka kao mrezica

Link to comment
18 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Nije lidlovski naziv, u Nemackoj je to uobicajeni za sportsku odecu koja dobro radi sa znojem. Plastika koja ti omogucava da telo dise, i znoj se brzo susi. Sve one biciklo-majice i -lone su u principu to. Dobro radi posao ali stvari smrduckaju, ne ocekivati cuda :D

 

Ne brinite ništa, aktivna majica ima za 1500, 2000, ali i 4000, 5000+ dinara. I te kako se primeti razlika u materijalu a i u tome kako će da "miriše" kada dođe u dodir sa znojem.

 

 

6 hours ago, ivy said:

u sred dana u planini me uopste ne zanima da li smrdim,najvaznije mi je da sam suva ili da se osusim za 5min!

mene iz te ponude iz Lidla zanima ranac,oticu da ga probam,ne izgleda lose a treba mi ,,dnevni,, ranac

 

 

Taj mali ranac je (za te pare) odličan, materijal pristojan skroz, ima rupu za meh za vodu tj h2o je compatible, džepove sa strane. Kontam da na svetu nema bolji za te pare.

 

3 hours ago, Frile said:

Da, srećom piše sastav, A postalo je tako uobičajeno da se skoro podrazumeva da je sportska odeća dry fit (eto i to je jedan od naziva koji je cirkulisao dok se nije pojavio "funkcionalni")

 

Funkcionalni sam prvi put čuo ovde. Dry Fit je nike linija tj tehnologija koju koriste za opremu za aktivnost. Adidas ima clima cool itd, itd.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...