Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

13 hours ago, ivy said:

 

72114692_10221386723237016_9208705513812

 

Aaa, srednji vrh Karanfila, ide mi se opet tamo, zaista rastu karanfili, ili nešto što veoma liči na njih.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

ja jos ne verujem sta sam videla i dozivela!!

 

 

inace pre dve nedelje smo bili u Vusanju smesteni kod albanca a sada u dolini Grebaje kod crnogoraca i razlika u pristupu gostima je ocigledna u korist albanca koji nas je stalno nudio rakijom i kafom i zapitkivao da li nesto treba,postoji mogucnost narucivanja vecere i dorucka sto smo jedan dan uradili cene nisu bas male ali su kolicine prilicne,placanje je bilo pred sam odlazak..

dok smo kod crnogorke morali da platimo odmah u ponoc kad smo stigli..ok to je njeno pravo ali jbte cim smo izasi iz kombija nam je trazila pare,malko je bzvze i vise nas nije pitala da li nam nesto treba,u jednom trenutku je misteriozno nestalo vode za sta su okrivili nas da smo zavrnuli vodu :rolleyes:  ok,dala mi je luk i pirinac za vrganje ali sam se sve vreme osecala cudno sto bilo sta trazim od nje cak i kada nam je nestalo wc papira sto se podrazumeva..

stvarno su oba smestaja bila top nova i fina...ali tako neke male sitnice cine ugostiteljstvo i turizam..

Link to comment

Kod koga si bila Ivi? Meni smo u Grebali bili kod neke žene, praktično novi apartmani, 10e veče, friž, šporet, sve full, čisto i uredno. Blejali kod nje na velikoj terasi ispred njihove kući, pa unutra nam dala baklave, super žena jedino što voli da priča moja keva x 1000 a moja keva ode na pijacu, kupi kilu sira i prodavačici ispriča sve o svakom kolenu našeg porodičnog stabla...

 

Drugim rečima, super žena i super usluga bila... Ne mogu da se setim kako se zovu apartmani... Ubi me. Izgooglao - bungalovi Tuzović

Link to comment

Ja se bojim da će Grebaja ubrzo da se pretvori u Žabljak. Već je bila prenaseljna pre neku godinu kad sam ja bio.

 

Prava stvar je spavanje u planinarskom domu Branko Kotlajić kod Đorđa i borba sa puhovima tokom čitave noći, koji ti stalno prelaze preko vreće za spavanje, a ujutro kradu doručak. Hrana se tamo drži u metalnoj kaseti, inače je nema do jutra. Penjanje na vrhove posle dođe kao olakšanje.

 

Đorđe neće da ih truje, pošto je zabranjeno zakonom, a i greota je, ostali biznismeni ih truju, jebe im se za zakon.

 

Interesanto je koliko veliki broj planinara (koji inače ni mrava ne bi zgazili i zgražavaju se kad ubijem stršljena) odobrava to trovanje posle provedene noći u domu.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
On 27.8.2019. at 8:16, ivy said:

Maglic

 

Danas sam kolima prošao Tjentište i Maglić mi deluje grđe od Prokletija, ali ljudi se tamo penju regularno. Da li gledam sa pogrešne strane?

Link to comment
4 hours ago, Anonymous said:

 

Danas sam kolima prošao Tjentište i Maglić mi deluje grđe od Prokletija, ali ljudi se tamo penju regularno. Da li gledam sa pogrešne strane?

Mozes ga penjati sa bosanske strane, od Tjentista, i to:

-Sa Prijevora direktno, stara je sajla i strmo je, ali moze, ili preko Trnovackog jezera obicno pesacki ali ima spust na jezero pa uspon

-Sa Dernecista postanskim putem (sajla je dobra ali losa sidrista) ima kao stena, ali najkraca je staza

Ili sa CG strane od Mratinja, nisam bio, kazu da ima baaas dosta da se gazi

Edited by placenik
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...