Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

super je bilo,imali smo super vreme,super smestaj,super ekipa...uspon je naporan ali je silazak 4puta gori..ja ako ikada budem imala razlog da odustanem od planinarenja to ce biti silasci sa planina..4puta bih se penjala samo kad ne bih morala  da silazim..

 

o samim planinama stvarno nemam reci niti se moze recima opisati. 

 

 

ali nemam reci ni o svojoj formi tj o nedostatku same..uzas jedan koliko sam forme bez,posebno posle 2 meseca plaze i leta..a ja sam u svojoj glavi bila kao fit i aktivna,super je planina pokaze ti gde ti je mesto u raznim aspektima..moram se dovesti u formu pod hitno.

Link to comment

Nekoliko je mesta na netu (blogova) koji se bave planinama/planinarenjem i koja volim da posetim, zbog kvaliteta reportaža (tekst/fotografije). Kada su literarni dometi u pitanju, mislim da je bez premca Jone Ciklonaut.

Ovde je njegov prikaz biciklističkog puta od Valjeva do crnogorskog primorja (Bar/Ulcinj) , opširan i podeljen po etapama, ali izuzezatan, sa meni najzanimljivijim delovima od Bjelasice preko Kučkih planina do Podgorice:

http://www.ciklonaut.com/Turoteka/2000/Jone_leto00/Sadrzaj.htm 

Link to comment

Bravo Ivy, par puta tako i u formi si ponovo :D

Ja sam bio u subotu na neviđeno teškom usponu na najviši vrh Vojvodine Gudurički vrh od celih 641m nadmorske visine. Pamtiću akciju po tome što sam prvi put na planinu vodio burazerovog malog, i zaljubio se. Uporan kao stenica, neće da stane, neće da odmara, neće da grupa odmakne, hoće da bude prvi... Ljubi ga strikan :D :heart: A tura nije ni laka, 17ak km, i solidno sttm uspon pred vrh u dužini od skoro 1km.

23-25 ću verovatno na Šar Planinu.

Link to comment
On 29.9.2019. at 21:30, ivy said:

 

 

popeli se juce na Zlu Kolatu i Ravnu Kolatu.. 1800m visinske razlike,25km

 

Bravo! Sledeće Karanfili, obavezno.

 

Za to vreme ja u orjenskom planinarkom domu:

 

MSoeo2I.jpg

 

zuY7NMM.jpg

 

7cFh4C3.jpg

 

Sve me boli, još me neki balvan odvalio, imam modricu na butini. Ali zato sad mogu da se penjem gde god da me pošalju.

 

On 30.9.2019. at 16:46, ultra plasticni said:

 

Tupižnica je potpuno božanstvena, šteta je što nije na planinarskim mapama. Tamo sam imao najbliži susret sa gromom u životu.

Link to comment
On 30.9.2019. at 15:03, Mil@n said:

Bravo Ivy, par puta tako i u formi si ponovo :D

Ja sam bio u subotu na neviđeno teškom usponu na najviši vrh Vojvodine Gudurički vrh od celih 641m nadmorske visine. Pamtiću akciju po tome što sam prvi put na planinu vodio burazerovog malog, i zaljubio se. Uporan kao stenica, neće da stane, neće da odmara, neće da grupa odmakne, hoće da bude prvi... Ljubi ga strikan :D :heart: A tura nije ni laka, 17ak km, i solidno sttm uspon pred vrh u dužini od skoro 1km.

23-25 ću verovatno na Šar Planinu.

 

Ti se zajebavaj, ali meni je to najteže planinarenje u godini, pošto uvek bude prvo. Na onom usponu pred kraj uvek hoću da umrem. Posle kad odem leti ga i ne primetim.

Link to comment

ljudi obicno potcenjuju i ismevaju  ravnicarske planine a one znaju biti skroz prave i ozbiljne

Vrsacke imaju ozbiljnu visinsku razliku a i kilometrazu a na Fruskoj se moze napraviti 1500m uspona na 15-20km da ne trepnes 

 

 

inace jos osetim Prokletije u nogama,tek juce mi je bilo malo bolje dok prethodna tri dana nisam mogla da sidjem niz stepenice...

 i imam drugu najgoru upalu misica ikada od tri...prvu najgoru imam od spustanja sa Male Kobilice prema Dumbovackom vodopadu na Fruskoj a trecu od uspona na Bobotov Kuk a sutradan na Savin Kuk posle 15dana lezanja na plazi...

pod hitno moram da se dovedem u formu..gora sam od kakve babe..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...