Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

2 hours ago, šarulja said:

Žare, care, žao mi je što si se mučio zbog bolesti, na kraju. Gledala sam te, slušala i čitala tvoje tekstove svih ovih godina, sve vreme razmišljajući: "Ovog čoveka će ovo  pojesti." I pojelo te, ali ne pre nego što si mi mnoge izborne  večeri i noći ™ olakšao i pre nego što si mi u broju "posle" objasnio tvoje viđenje pokazane političke nepismenosti/kurcobolje/slugeranjstva mog naroda.
Hvala ti što nisi: ""Šta ću, moram; treba na'raniti, obuti, obući i školovati petoro dece."
I kad si bio najpijaniji, najobnevideliji i od života najoduzetiji, bio si pametniji i duhovitiji od silesije analitičara (naših večerašnjih gostiju u studiju ™). I na tome ti hvala.
I kad si gledao kako i zašto i pošto ti se osipa tim ™ sa kojim si krenuo u "Vreme", i tad si ostao  i  gospodin i car, i na tome ti hvala.
I, da ne dužim, mada već jesam, hvala ti Žare što si mi, manje-više poslednjih trideset godina, mnoge čemerne dane ulepšao svojom pameću i duhovitošću. Nikad ti to neću zaboraviti, i nikad te neću zaboraviti, i neka ti je slava, i još jednom ti hvala, Žare.


Ništa se ne može dodati. Veliki čovek, novinar, car, legenda. 

Link to comment
Žare, care, žao mi je što si se mučio zbog bolesti, na kraju. Gledala sam te, slušala i čitala tvoje tekstove svih ovih godina, sve vreme razmišljajući: "Ovog čoveka će ovo [emoji769] pojesti." I pojelo te, ali ne pre nego što si mi mnoge izborne  večeri[emoji769] i noći [emoji769] olakšao i pre nego što si mi u broju "posle" objasnio tvoje viđenje pokazane političke nepismenosti/kurcobolje/slugeranjstva mog naroda.
Hvala ti što nisi: ""Šta ću, moram; treba na'raniti, obuti, obući i školovati petoro dece."
I kad si bio najpijaniji, najobnevideliji i od života najoduzetiji, bio si pametniji i duhovitiji od silesije analitičara (naših večerašnjih gostiju u studiju [emoji769]). I na tome ti hvala.
I kad si gledao kako i zašto i pošto ti se osipa tim [emoji769] sa kojim si krenuo u "Vreme", i tad si ostao  i  gospodin i car, i na tome ti hvala.
I, da ne dužim, mada već jesam, hvala ti Žare što si mi, manje-više poslednjih trideset godina, mnoge čemerne dane ulepšao svojom pameću i duhovitošću. Nikad ti to neću zaboraviti, i nikad te neću zaboraviti, i neka ti je slava, i još jednom ti hvala, Žare.
Divno si to napisla
Link to comment
23 hours ago, čekmeže said:

One emisije koje je radio sa Nikolom Miloševićem na STB su bile odlične.

 

Steta sto ih nema na yt (ili bilo gde). Njih dvojica tet-a-tet sa po soljom kafe (u kojoj je cenim bila neka zestina) i udri. O svemu i svacemu.

 

Bio je slican pokusaj sa onim debilom Djordjem Vukadinovicem i jos nekim "letecim" clanovima (Mita Boarov je bio), ali to nije bilo ni prici ovom sto si pomenuo.

Cak ne mogu da se setim ni kako se to zvalo, valjda su imali neki pescanik koji je "odredjivao" ko zadaje temu.

Link to comment

Kakvo je bilo novinarstvo dokazuje da su i Vasić i Žarković radili i karijere napravili u Ekspresu!
I za te "lakše" novine morao si da imaš znanje...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

i dulović

 

svi oni koji nisu hteli da se hrvaju sa politikinom(mislim na list) sujetom karijere su počinjali u ekspresu

 

il im se tako namestilo

Link to comment
i dulović
 
svi oni koji nisu hteli da se hrvaju sa politikinom(mislim na list) sujetom karijere su počinjali u ekspresu
 
il im se tako namestilo
Ma da, ali kad uporediš koliko je novina koja i pravljena da bude "lako štivo, čitaš naslove" ipak imala filtere koga pušta u redakciju, to je nedostižno iz ove perspektive...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...