Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

Njegova karijera sažima ono što je Novinarstvo.
Primer novinara koji nije tvrdio da je uvek u pravu, ali je znao i da ako nije u pravu bar je imao svoje mišljenje.
Lagano odlaze ti novinari, izranavljenji bitkama u kojima su znali da gube, ali da moraju u tim bitkama da učestvuju.



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Zarkovic je realno bio jedan od poslednjih novinarskih dinosaurusa u Srbiji, inteligentan, pronicljiv, pismen, obrazovan, nenametljivo duhovit i zanatski besprekoran. Na nesrecu, mi smo dosli u poziciju da svaka ovakva smrt nije samo odlazak jednog velikog novinarskog imena vec veliki korak u umiranju celokupnog srpskog novinarstva, bar onog njegovog dela koji bez grize savesti moze da se nazove profesionalnim novinarstvom.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

Zarkovic je realno bio jedan od poslednjih novinarskih dinosaurusa u Srbiji, inteligentan, pronicljiv, pismen, obrazovan, nenametljivo duhovit i zanatski besprekoran. Na nesrecu, mi smo dosli u poziciju da svaka ovakva smrt nije samo odlazak jednog velikog novinarskog imena vec veliki korak u umiranju celokupnog srpskog novinarstva, bar onog njegovog dela koji bez grize savesti moze da se nazove profesionalnim novinarstvom.

bas to. 

 

sve i da je profesija u punoj snazi, zarkoviceva smrt bi bila ozbiljan gubitak. ovako je tragedija.  

 

ali mi je pre svega zao coveka, zaista je bio redak car. 

Link to comment

Žare, care, žao mi je što si se mučio zbog bolesti, na kraju. Gledala sam te, slušala i čitala tvoje tekstove svih ovih godina, sve vreme razmišljajući: "Ovog čoveka će ovo  pojesti." I pojelo te, ali ne pre nego što si mi mnoge izborne  večeri i noći ™ olakšao i pre nego što si mi u broju "posle" objasnio tvoje viđenje pokazane političke nepismenosti/kurcobolje/slugeranjstva mog naroda.
Hvala ti što nisi: ""Šta ću, moram; treba na'raniti, obuti, obući i školovati petoro dece."
I kad si bio najpijaniji, najobnevideliji i od života najoduzetiji, bio si pametniji i duhovitiji od silesije analitičara (naših večerašnjih gostiju u studiju ™). I na tome ti hvala.
I kad si gledao kako i zašto i pošto ti se osipa tim ™ sa kojim si krenuo u "Vreme", i tad si ostao  i  gospodin i car, i na tome ti hvala.
I, da ne dužim, mada već jesam, hvala ti Žare što si mi, manje-više poslednjih trideset godina, mnoge čemerne dane ulepšao svojom pameću i duhovitošću. Nikad ti to neću zaboraviti, i nikad te neću zaboraviti, i neka ti je slava, i još jednom ti hvala, Žare.

Link to comment
1 hour ago, šarulja said:

I, da ne dužim, mada već jesam, hvala ti Žare što si mi, manje-više poslednjih trideset godina, mnoge čemerne dane ulepšao svojom pameću i duhovitošću. Nikad ti to neću zaboraviti, i nikad te neću zaboraviti, i neka ti je slava, i još jednom ti hvala, Žare.

Da hvala!

Link to comment

pocivaj u miru zare. namucio si se poslednjih godina, odmori se sada.

mi mozemo da se zavalimo u fotelje i da nastavimo da gledamo uzivo nestajanje jedne profesije u srbiji. velja i harper su sumirali™

nestaju kolege, odlaze prijatelji i nece biti bolje...

drzim palceve redakciji da uspe nekako da izgura. bice im tesko i vrlo neizvesno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...