Jump to content
IGNORED

Кругови (2013)


Zverilla

Recommended Posts

Posle filma "Smrt čoveka na Balkanu", još jedan domaći vredan pomena...Sjajna režija i dobra podela. Odlična priča, ispričana ljudskim jezikom. Preporuka :thumbsup:

Link to comment
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    19

  • kobni zelaya

    8

  • Zverilla

    7

  • salerokada

    7

'ladno film nije odgledao (skoro) niko, već se samo mudroserilo o njemu na forumu.Ja sam ga gledao pre nekih mesec dana i mislim da je definitivno domaći film vredan gledanja.Filozofi i teoretičari će verovatno da nađu svašta loše u njemu, ali za prosečnog gledaoca, kao što sam ja odličan film. Unekoliko predvidiv, ali lišen patetike i bez, balkanu tako karakterističnog, tragičnog kraja koji vam smuči i film i život.Jedino što je meni smetalo je što me je atmosferom previše podsećao na "Pre kiše".

Link to comment
Jašta, uvek ima nešto da se nađe i da se ispljuje. Samo moralne gromade i ljudi bez grešne misli u životu postuju na ovom forumu.
ma sada bez sale (i rokade): prosecan i banalan film sniman kao reklama. dobri ljudi su dobri a losi mogu da budu dobri. eto. zaista najzreliji srdanov film posto smo shvatili da mladja braca vole stariju a ocevi sinove. ono poredjenje s grbavicom moze da ide samo na srdanovu stetu.ko je koga ubijao i zasto nije ni bitno. dobri ljudi to ne bi. ja samo reagujem na to da oni kojima se film nije dopao mora da ga nisu ni gledali. meni je prvi kadar sa bercekom vec bio povod za gorusicu. zao mi je posle ovakvih filmova sto sam i jednu losu rec napisao o klipu.
Link to comment

Dobro be Sale, a zar samo moralne gromade i ljudi bez grešnih misli imaju prava da kritikuju filmove? I šta u ovom kontekstu uopšte znače "grešne misli"?

Link to comment
Reditelj kome igra Vuk Kostić nije dobar režiser.
AksiomSent from my GT-S5830 using Tapatalk
Link to comment
Dobro be Sale, a zar samo moralne gromade i ljudi bez grešnih misli imaju prava da kritikuju filmove? I šta u ovom kontekstu uopšte znače "grešne misli"?
Taman posla. Npr, ja bih svašta negativno imao da kažem po pitanju Drive-a, ali mi taj film nije toliko značio da bih trošio sate i sate vremena da ubeđujem ljude kako je (meni) loš.Tako nekako vidim moralizatorske komentare povodom Krugova. To je jedan sasvim korektan film koji ne pati od mnogih bolesti od kojih pate domaći filmovi.I smara me Filbijeva pravovernost i zgađenost nad običnim pričama. Tako se ovde gnuša banalizacije i plitkosti priče i traži filozofsku dubinu u filmu.Vuka Kostića ne volim, ali zaključak da je režiser koji ga angažuje sam po sebi loš je glupost.
Link to comment
Vuka Kostića ne volim, ali zaključak da je režiser koji ga angažuje sam po sebi loš je glupost.
Slažem se. Što lošijeg glumca uzmeš bolji si režiser.
Link to comment

Evo ja sam gledao film i, zacudo, ne mislim da sam bacio vreme.Moglo je bolje , uvek moze.Ali mislim da je film profesionalno dobro uradjen, nije remek-delo nece nikom promeniti zivot.Govorio sam pre, kod nas se tako malo snia da se ocekuje od svakog filma da bude remek-delo.E to ne biva...

Link to comment
Slažem se. Što lošijeg glumca uzmeš bolji si režiser.
Nažalost ne mogu da govorim iz prvog lica jer nisam gledao, ali od ljudi kojima verujem sam čuo da je Kostić pokidao u Velikoj Drami.
Link to comment
Taman posla. Npr, ja bih svašta negativno imao da kažem po pitanju Drive-a, ali mi taj film nije toliko značio da bih trošio sate i sate vremena da ubeđujem ljude kako je (meni) loš.Tako nekako vidim moralizatorske komentare povodom Krugova. To je jedan sasvim korektan film koji ne pati od mnogih bolesti od kojih pate domaći filmovi.I smara me Filbijeva pravovernost i zgađenost nad običnim pričama. Tako se ovde gnuša banalizacije i plitkosti priče i traži filozofsku dubinu u filmu.Vuka Kostića ne volim, ali zaključak da je režiser koji ga angažuje sam po sebi loš je glupost.
sta je obicno u ovoj moralizatorskoj injaritu-lajt prici? ne trazim ja dubinu vec je ovaj film nudi. sam autor kaze da je ovo njegov film o jednoj velikoj temi kakva su ratovi devedesetih. i pisi brate o drajvu koliko zelis. sto nas vise to nas bolje.i sta su zapravo problemi od kojijh pati domaci film?
Link to comment

Obično je ono što joj ti spočitavaš za loše. Obični ljudi koji u ratu ili posle njega rade dobra ili loša dela.I ne znam zašto ti to toliko smeta. Ovaj film je omaž čoveku koji je poginuo čineći dobro delo i ne znam zašto je loše ako neko snimi film o tome.Domaći (balkanski) film pati od pesimizma. Gomila balkanskih filmova poslednjih 20ak godina se završava tako što pola likova pogine na kraju. Kada odgledaš takav film možeš da zaključiš samo da život nema smisla i da je najbolje da se ubiješ.

Edited by salerokada
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...