Jump to content
IGNORED

Popis 2011, 2022. itd.


salerokada

Recommended Posts

1 hour ago, Emma said:

I ja danas dobila poruku da može ovako (poslalo mi i obrasce u poruci). 

 

Da li može stvarno? Neko probao? 

 

ne znam i nema potrebe dalje da istražujem. popisalo me danas u odsustvu. 

Link to comment
38 minutes ago, jms_uk said:

 

Ako ja imam prijavljeno prebivaliste (ali i boravak u inostranstvu duzi od 90 dana) kod tate, da li sam ja clan njegovog domacinstva? Po onome gore, ja bih rekao da nisam, jer ne stanujemo zajedno. Da li on onda treba da daje podatke o meni?

Baš sam to pitao instruktora rekao mi je da se trudimo da ne odvajamo porodice .I da  budemo malo labavi ako su takvi slučajevi

U principu ako tvoj ćale hoće da te popiše dobro a ako neće nikom ništa ,niti će ko da ga pita za tebe.U suštini jedino bi trebalo da nam kaže da ima biološkog sina (ili imao) a ko je on i šta radi niko neće da proverava 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Milosh76 said:

A sta rade ljudi koji su 10+ godina u inostranstvu, dolaze 3 puta godisnje u Srbiju i prijavljeni su ovde?

 

8 hours ago, Fakundo Sava said:

sve ih popisujemo ,samo navedemo da trenutno nisu prisutni i da rade kod stranog poslodavca ili su iz nekog porodičnog razloga u inostranstvu 

 

 

 

 

Otkud sad to, prošli popis pravilo ako si odsutan van zemlje duže od 1 godine bilo je ćao zdravo ne računaš se u stanovništvo Srbije, nije bitno što si prijavljen. Ti povremeni dolasci nisu bili bitni.

  • +1 3
Link to comment
Drugar antivaxer radi kao popisivač. Ne može nikako da shvati da su ljudi ovako paranoični. :rolf:

E ja sam tako sagorevao mozak antivaxerima.
"Ukrštanja" aktivnosti koje im donose novac, a zapravo su u koliziji sa "principima" antivaxerstva...



....shiit has hit the fan.
  • +1 2
Link to comment

Otprilike,

on prepiše sa tih popunjenih papirnih obrazaca u elektronski oblik laptop/tablet

 

edit: popunjavanje predhodno odštampanih obrazaca uopšte nije obavezno, samo je praktično da se svima skrati vreme

 

 

Edited by J-♣
Link to comment

Bila mi popisivačica (ako se tako kaže) brzo se završilo.
Jedino gde sam "štucnuo" je ženin datum rođenja [emoji2957]
I adresa njene firme, ali iskočio je u kompu kod "ovlašćenog lica".



....shiit has hit the fan.

Link to comment
28 minutes ago, Valkyrie said:

P2 se popunjava u jednom primerku, to je za domaćinstvo, a P1 po jedan za svako lice. Negde na P1 treba napisati JMBG i ime oca, izgleda nema kućica za te podatke a potrebni su. 

 

 na p2 ima jmbg i ime roditelja za svakog člana, valjda im je to dovoljno

Link to comment
6 minutes ago, levi said:

na p2 ima jmbg i ime roditelja za svakog člana, valjda im je to dovoljno

Nisam zagledala, možda bude tu neusaglašenosti ako se zatekne u stanu lice koje nije prijavljeno u tom domaćinstvu pa ne može ni biti upisano na P2 ali može na P1.

Pretpostavljam da je najjednostavnije za "običnu" porodicu koja stanuje na zajedničkoj adresi u sopstvenom stanu. 

Link to comment

Na pitanje reporterke N1 šta se dešava ako se lica ne nalaze u Srbiji do kraja oktobra i da li će dobiti da plate kazne, Korović kaže da popisivači obilaze teren i ako ne nađu osobu kod kuće ostavljaju obaveštenje u sandučetu, te da su te osoba dužne da se jave i ugovore termin koji njima odgovara, a za osobe koje su u inostrantsvu, to mogu da učine i članovi porodice.

 

U slučaju da ta osoba koja nije trenutno u zemlji živi sama – budući da se u popisu prikupljaju podaci i o svim stanovima, a popisuju se i oni prazni, ako par puta popisivači ne nađu nikoga kod kuće – komšijama se postavi pitanje da li nekog tu viđaju.

 

Ono što svako od tih osoba može je da se javi info centru i da se dogovori kako će se popisati.

 

https://rs.n1info.com/vesti/popisivace-ne-morate-da-primite-u-stan-sta-ako-niste-u-zemlji/?fbclid=IwAR12yPK8mT-FN4Re4HJDjoZum6mDNbb5Ok6cxgdyKEm-8RyzOKwVW1tStkg

 

Link to comment

Popunjavanje obrazaca unapred nije preporučljivo.

Možda mislite da time olakšavate popisivaču ali samo otežavate.

Prošli su neku obuku, znaju šta se radi u pojedinim situacijama, kako se šta vodi, koja pitanja se kad preskaču itd…

Link to comment
  • aram changed the title to Popis 2011, 2022. itd.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...