Jump to content
IGNORED

Popis 2011, 2022. itd.


salerokada

Recommended Posts

1 hour ago, Frau Gabrijela said:

pročitala sam negde, mislim ns tviteru, da može da se nađe obrazac, valjda na e-upravi, da se popuni i tako olakša popisivačima. i meni bi tako bilo lakše. 

 

da li je neko probao? može li stvarno?

ja to uradio pre 12 godina, našao na netu obrazac → odštampao → popunio → predao popisivaču, a ovaj sve lepo prepisao, pa mi pokazao na uvid da li je isto sa onim što sam ja popunio

epilog: završili smo brzo, trajalo svega 7-8 minuta

 

našao sam obrazac za 2022 guglajući, sve isto kao i za 2010 (mada sam površno samo vizuelno upoređivao)

ovog puta ću da popunim i na vratima da mu predam i da ga zamolim da sam "uradi domaći" kasnije, da ne troši vreme da ne ulazi i da ne dolazi ponovo

  • Hvala 2
Link to comment

Ako baš ne možete nikako drugačije, može i telefonom, ali realno ne vidim zašto komplikovati toliko, svako može naći slobodnih 15-ak minuta u nerednih mesec dana.

Edited by mraki
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Ne treba to ništa da nas brine, imaju oni pravila i šifre za sve situacije… samo kažemo onako kako jeste, a njihovo je već kako će to zavesti.

Ova popisivačica je mojoj majci rekla da brat i ja koji smo podstanari treba ponovo kao podstanari da se popišemo kad nam zvone (a popisala nas je i ona).

Meni to malo nebulozno, već nas je popisala sve tamo.

Drugo, vlasnici stana gde ja boravim su u inostranstvu. Šta s njima?!

Edited by pt 2.0
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Ova popisivačica je mojoj majci rekla da brat i ja koji smo podstanari treba ponovo kao podstanari da se popišemo kad nam zvone.

 

Ne verujem da će primiti isti matični broj u sistem.

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, dùda said:

Neću biti u Srbiji ceo oktobar i deo novembra. Šta bih mogla da uradim glede popisa ?

Okreni kontakt telefon i zakazi popisivanje

 

Telefonskim pozivom na broj 0800 444 005 građani će od operatera dobijati potrebne informacije, kao i odgovore na sva pitanja koja se odnose na Popis 2022. 

 

Pozivi ka Info-centru su besplatni i dostupni sa teritorije cele Srbije, iz fiksne mreže Telekoma Srbije i mobilnih mreža. 
Radno vreme Info-centra je od 8 do 20 časova svakoga dana.
Edited by Milosh76
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, keitel said:

Ima li nade da se ovaj put ne čeka godinu i po dana na rezultate popisa?

Imaš u ovom tekstu na N1.

Kažu da će biti mnogo jednostavnije jer sada unose podatke elektronski, nema potrebe za skeniranjem obrazaca što im je ranije oduzimalo mnogo vremena.

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Ova popisivačica je mojoj majci rekla da brat i ja koji smo podstanari treba ponovo kao podstanari da se popišemo kad nam zvone (a popisala nas je i ona).

Meni to malo nebulozno, već nas je popisala sve tamo.

Drugo, vlasnici stana gde ja boravim su u inostranstvu. Šta s njima?!

Videćeš sve kad ti dodje popisivač na vrata, moguće je da tebe popišu opet, pa se kasnije podaci ukrštaju u bazi.

Postoje i neke opcije za ove u inostranstvu, privremeno prisutni, privremeno odsutni itd… sve će to da reši tvoj popisivač, mada mi se čini da se ovi koji su duže u inostranstvu ne popisuju.

Edited by mraki
  • Hvala 1
Link to comment

pokušao sam da ih dobijem na 0800...........nije uspelo. hteo sam da pitam kadamogu da ih očekujem. da li će biti neke najave, da znam. žena i ja smo zvanično prijavljeni u gepratovoj, postoji opcija da smo otsutni iz porodičnih razloga. reći će naslednik. može da sedesi da ne budemo u rakovici već u selu i trebalo bi da znamo jer, u suprotnom, mogu samo da "poljube vrata". logično mi je da sena tabli u slitero napiše kada će da dođu. isto i u selu, na neki način.

Link to comment
  • aram changed the title to Popis 2011, 2022. itd.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...