Jump to content
IGNORED

Popis 2011, 2022. itd.


salerokada

Recommended Posts

potražio sam na ovom sajtu

rezultat je da je u periodu 2011 - 2022 rođeno 712401 dece a umrlo 1171701

tako da nas je po tom osnovu manje za 459300

 

sa RTS sajta izvukoh

Quote

U odnosu na Popis 2011. godine, ukupan broj stanovnika smanjen je za 495.975, odnosno za 6,9 odsto. Smanjenje broja stanovnika zabeleženo je u svim regionima (oko 10 odsto), osim u Beogradskom regionu gde je broj stanovnika povećan za oko 1,6 odsto.

po ovome, za 10 godina iselilo se nije ni 37000 ljudi.

 

nešto mi ne štima. ovo po prirodnom osnovu mi je čisto. verujem da se iselilo više od 37000. ili nisu svi popisani ili je veći broj iseljenih kompenzovan brojem useljenih (ex Yu pre svega)

 

zanimljivo mi je da je broj rođenih manje više stalan oko 64000 dok broj umrlih naglo skače u poslednje dve godine. Covid, pretostavljam.

Link to comment

Brojka popisanih ukljucuje pored drzavljana i strance, samo rusa je doslo preko 100000 ove godine kazu neke procene, tu su i kinezi od ranije itd plus su uracunati i gastosi koje je porodica prijavljivala tako da bih sacekao da se izbace detaljnije cifre bez stranaca i gastosa :happy:

Link to comment
On 22.12.2022. at 9:53, Heaviside said:

Da, u pravu si. Sve je to privremeni boravak u inostranstvu duži od 90 dana. 

[...]

Ali popis bi trebao da je nezavistan od pravnog statusa - tj da uhvati stvarno stanje (i ne može se koristiti za kažnjavanje onih koji keše pravne obaveze prijave/odjave i sl.). Npr. ne bi se trebali popisivati oni koji su trajno odseljeni, čak i ako su pravno još uvek tu, a trebalo bi popisati doseljene, čak i ako su ilegalci...

 

Jer ja nešto propuštam? Da li su zvanično doneta neka nova pravila popisa da se prikrije odlazak ljudi i može li neko da me uputi na dokument?

  • +1 1
Link to comment
On 22.12.2022. at 13:14, Heaviside said:

:lolol:

Javio sam se policiji po naredbi i platio kaznu plus kazna za lažnu adresu tj. neprijavljivanje boravka u inostranstvu. Sad sam opet u tom prekršaju.

 

Definitivno je za ovo bold (a ne podvuceno) - imao sam i ja tu fiktivnu adresu pre nekih 10-ak godina, ali nisam dobio nikakvu kaznu.

Link to comment
  • 3 months later...

Dobro ovo Srbiji ide sa smanjivanjem broja Hrvata, poluživot 15 godina, još malo pa neće ni cvrčiti na gajgeru

 

Quote

U Srbiji živi 39.107 Hrvata, 18.793 manje nego 2011., pokazuju rezultati popisa stanovništva iz 2022. koje je objavio Republički zavod za statistiku, prenio je u subotu vojvođanski tjednik „Hrvatska riječ“.

 

Link to comment
12 hours ago, Roger Sanchez said:

Dobro ovo Srbiji ide sa smanjivanjem broja Hrvata, poluživot 15 godina, još malo pa neće ni cvrčiti na gajgeru

Vučićev / SNS režim nediskriminatorno smanjuje broj svih nas.

Verujem da su Hrvati zapalili u EU idući za novčanikom, i koristeći prednost hrvatskih pasoša. Evaporirali sigurno nisu.

  • +1 4
Link to comment

Prilicno je super sto je posle jedno 10-15 godina najzad postala netacna konstrukcija 'Srbija godisnje izgubi grad velicine Kikinde', sad je tu ulogu preuzeo Zajecar jer je Kikinda manja od godisnjeg gubitka (kao posledica godisnjeg gubitka :laugh:)

Tako da, up yours Zajecare :D

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...