Jump to content
IGNORED

Popis 2011, 2022. itd.


salerokada

Recommended Posts

Stigli rezultati popisa.Књига 4: Вероисповест, матерњи језик и национална припадност

Према резултатима Пописа 2011. године преко шест милиона становника Републике Србије је православне вероисповести(84,6% од укупног становништва). Други по бројности су католици, са 350 хиљада (5%), а трећа по заступљености је исламскавероисповест, са више од 220 хиљада припадника (3%).У односу на Попис 2002. године, за 40 хиљада је повећан (дупло) број лица која нису верници (атеисти).
Link to comment
  • 9 years later...

Apsolutni broj sam po sebi ne govori nista treba gledati %. Osim toga porodice vojnih lica u mesanim brakovima gde je otac bio srpskog porekla su ostale u Srbiji. Pitanje je kako se deca (sada ljudi u ozbiljnim godinama formirani u SFRJ) izjasnjavala. 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

pročitala sam negde, mislim ns tviteru, da može da se nađe obrazac, valjda na e-upravi, da se popuni i tako olakša popisivačima. i meni bi tako bilo lakše. 

 

da li je neko probao? može li stvarno?

  • +1 1
Link to comment

Ajd da pitam:
Šta se radi u stanovima gde su podstanari?
Popisivač dođe,
Ko ste vi?
Ja sam rođak od Petra Petrovića, Petar je na poslu...
Jel popisivač ima pravo da kaže:
Naka sutra Petar bude u stanu da ga popišem...



....shiit has hit the fan.

  • Hvala 1
Link to comment
Ajd da pitam:
Šta se radi u stanovima gde su podstanari?
Popisivač dođe,
Ko ste vi?
Ja sam rođak od Petra Petrovića, Petar je na poslu...
Jel popisivač ima pravo da kaže:
Naka sutra Petar bude u stanu da ga popišem...



....shiit has hit the fan.
 
zašto bi to radili, svako će da se popiše tamo gde živi

  • +1 4
Link to comment

Da,

ja imam samo spisak stanova ,nemam pojma ko tamo živi.Neki stanovi su i prazni ili ne postoje 

Od onih koji su u stanu tražim informacije ili od komšiluka ako ne mogu da ustanovim ko je na toj adresi 

Ako ima nekih nepravilnosti to može da primeti moj kontrolor ,ako  na primer loše popunjavam upitnike ili izmišljam ljude zbog veće dnevnice

 

Kontrolor može i trebalo bi da izvrši proveru da vidi da li radimo svoj posao  .Na primer pogleda neki stan nasumično 

Link to comment

Pita se po kom osnovu živiš u stanu. Ja sam navela rodbinski odnosi, jer je ćale vlasnik ovog stana, a moji roditelji su u mom. I kao okej. 

A oni se uplašili, frka šta će biti što se nisu prijavili :D jao reko, jebote....kao, sad će da navatavaju to. A niko nije podstanar, nema poreza, koga briga.

Link to comment

Ne treba to ništa da nas brine, imaju oni pravila i šifre za sve situacije… samo kažemo onako kako jeste, a njihovo je već kako će to zavesti.

Edited by mraki
Link to comment
  • aram changed the title to Popis 2011, 2022. itd.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...