Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

Meni je prosto neverovatno da delta najveci deo ovoga nije prepisala odnekle iz inostranstva. AKo nista drugo iz nekog filma tipa Working girl
Nije. Štaviše, angažovali su, da ne kažem hedhantovali, nekoliko domaćih psihologa i psihološkinja koji su se dotle bavili naukom i dopustili su im da se razmašu.Posebno me dojmila zabrana uspostavljanja direktnog kontakta očima sa nadređenim.
Link to comment

Mene cudi kako i seksualna gratifikacija direktora nije pomenuta, posto su uvek u zurbi i ne stignu ni te karnalne stvari da upraznjuju, pa je lift sasvim povoljno mesto i za to. Steta sto nema vise apologeta Delte, da cujem i od njih opravdanja za ove gluposti.

Link to comment
Meni je prosto neverovatno da delta najveci deo ovoga nije prepisala odnekle iz inostranstva.
Jeste, osim ako prodajna sila [sales force] nije stvarno standardan izraz i na srpskom :unsure:
• Prodajnu silu Direkcije za osiguranje života• Kompozitnu prodajnu silu
Link to comment

u deltinim neformalnim podsistemima je sasvim casual, prozdire se burek sa stolova, a povremeno mozes i da pogledas sefove u oci

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ni u samoj kompaniji se u praksi ne postuje striktno vecina umobolnosti iz kodeksa, osim kada nekoga treba najuriti. Tada mu se zamera i boja dezena na kravati. Ali sama cinjenica da je neko sedeo i smisljao (ili prevodio na srpski, svejedno) ovakve maloumnosti je duboko porazavajuca.

Link to comment
Ni u samoj kompaniji se u praksi ne postuje striktno vecina umobolnosti iz kodeksa, osim kada nekoga treba najuriti. Tada mu se zamera i boja dezena na kravati. Ali sama cinjenica da je neko sedeo i smisljao (ili prevodio na srpski, svejedno) ovakve maloumnosti je duboko porazavajuca.
Vidis da ipak nije maloumnost. Mobing u punom sjaju, ozvanicen i legalizovan
Link to comment
Mene cudi kako i seksualna gratifikacija direktora nije pomenuta, posto su uvek u zurbi i ne stignu ni te karnalne stvari da upraznjuju, pa je lift sasvim povoljno mesto i za to. Steta sto nema vise apologeta Delte, da cujem i od njih opravdanja za ove gluposti.
Da se razumemo, nisam nikakav apologeta Delte, niti pristalica ovako (strogo hijerarhijski) organizovanih firmi - morali bi da mi debelo plate da radim u nekoj takvoj organizaciji i to se odnosi na sve pozicije, ukljucujuci i "predsednika korporacije". Medjutim, nisam nimalo zgranut ovim pravilnikom.Ono sto mi jako smeta su samo par stvari:- na nekoliko mesta se namecu pravila koja su u suprotnosti sa pravilima "lepog ponasanja", recimo ulasci/izlasci iz lifta, ko se kome sklanja s puta u hodniku i sl;- mada nije izricito receno, iz pravilnika sledi da postoji asimetrija u nekim pravilima po hijerarhiji. Ono sto mi mnogo (ali bas mnogo) smeta je sto se implicira nereciprocnost u oslovljavanju, direktora trebas da oslovljavas sa "Vi", cak i u slucaju kad on tebe oslovljava sa "ti". Ovo je nesto od cega mi se okrece stomak, pogotovo u ovako (sa jakom hijerarhijom) organizovanim firmama.
Link to comment

Ukratko, ono malo sto je u kodeksu normalno predstavlja uobicajena pravila lepog ponasanja, koja se sama po sebi podrazumevaju i ne zahtevaju arcenje hartije. A za sve ostalo, nenormalno, autora treba hospitalizovati u ustanovu zatvorenog tipa.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...