Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

Meni i dalje nije jasno zasto covek van radnog vremena, odnosno duznosti, ne bi mogao da ide gde hoce, sta god da mu je posao.Ovo me asocira na kodeks ponasanja u Delti, u kojem pise da se zaposlenima u toj prestiznoj kompaniji ne preporucuje da se radnim danima zateknu van kuce posle ponoci. (dabogda im gazda istrunuo u zatvoru)

Link to comment
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

Meni i dalje nije jasno zasto covek van radnog vremena, odnosno duznosti, ne bi mogao da ide gde hoce, sta god da mu je posao.Ovo me asocira na kodeks ponasanja u Delti, u kojem pise da se zaposlenima u toj prestiznoj kompaniji ne preporucuje da se radnim danima zateknu van kuce posle ponoci. (dabogda im gazda istrunuo u zatvoru)
+1zezas ovo za Deltu?
Link to comment

Brate...Edit: ovo za deltuNo, miloglede, I u obicnoj askari bilo je upisano na artiju sta vojnik ne sme da radi. Nama su zabranili sve nocne lokale. Restorani porodicnog tipa, to je bilo OK.Vojska je to. Njen si 24/7.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Pise i da se nadredjenima uvek treba skloniti sa puta na hodniku, jer oni najcesce negde zure. Takodje, u lift se sa nadredjenim moze uci samo ako te on pozove.
Mora neki red da se zna.
Link to comment
Pise i da se nadredjenima uvek treba skloniti sa puta na hodniku, jer oni najcesce negde zure. Takodje, u lift se sa nadredjenim moze uci samo ako te on pozove.
:Hail:ovo si vec izmislio, al' dobro zvuci.
Link to comment
Pise i da se nadredjenima uvek treba skloniti sa puta na hodniku, jer oni najcesce negde zure. Takodje, u lift se sa nadredjenim moze uci samo ako te on pozove.
ovo sam čuo ranije (odnosno, čuo sam da prvenstvo ulaska u lift imaju višerangirani pojedinci, nisam znao da se ne sme ući sa njima), ali nisam znao da imaju i policijski čas. to je prava firma. Edited by Lezilebovich
Link to comment

Kodeks ponašanja Delta Osiguranjao Direktori su po pravilu u žurbi. Zato im pri susretu u hodniku ili kancelariji oslobodite prostor, izmaknite se ili zastanite.o Prethodno pravilo naročito važi pri susretu sa Predsednikom HOLDINGA. U liftu ćete uvek dopustiti da on prvi stigne na sprat na koji se uputio, a Vi ćete se po njegovom izlasku iz lifta vratiti na sprat koji Vama odgovara.o Obratite pažnju da pri ulasku i izlasku iz lifta pozdravite Predsednika, direktore i kolege i da u liftu ne okrenete leđa drugima, naročito ne pretpostavljenima.o Ružno je (iako ne i zabranjeno) da posao napuštate tačno u minut. To izaziva gužvu ispred liftova i stvara utisak da »jedva čekate da odete«. Prekovremeni rad je više pravilo nego slučaj.o Običaj je da se na posao dođe i subotom kako biste završili zaostale nedeljne poslove i kako biste u neformalnoj atmosferi porazgovarali sa kolegama. Subotom ne morate biti poslovno obučeni i ne morate doći tačno na vreme.o Potrebno je da na posao dolazite odmorni i sveži da bi bili skoncentrisani i spremni za radne obaveze. Zato nije poželjno da radnim danom budete na ulici duže od 1 h posle ponoći.Preuzeto iz Kodeksa ponašanja Delta osiguranja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...