Jump to content
IGNORED

Da li ste prestali da konzumirate mlečne proizvode?


mraki

Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?  

62 members have voted

  1. 1. Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?

    • prestao/la sam da ih konzumiram do daljnjeg
      5
    • konzumiram ih kao i do sada
      41
    • konzumiram ih i dalje ali u smanjenim količinama
      11
    • nisam ih konzumirao/la ni do sada
      5


Recommended Posts

a povrce iz inostranstva? (molim te, pre nego sto okoncas u stilu i siroko, probaj domaci slavonski kulen iz delikatesne radnjice preko puta prve gimnazije (ne znam da l je i dalje prva, al ona tadiceva) dakle, tamo, slavonski, mekani, pravi, prave ga u vojvodini slavonijan refjudziz, kilogram 2450 dinara. ja, naravno, nisam jela, ali znam ko jeste, a ko jeste, taj je i odusevljen. ovosezonski je, dakle neukaljan ovogodisnjim rodom kukuruza)ja sam danas konacno uspela da resim problem kafe s mlekom. postoji kompleta koju sam potpuno smetnula s uma (al na muci kako radi mozak :D), a postoje i mala inostrana mlekca od 10 posto masti, u casicama, pakovanja od 10, sto stoji u friziderima.

Edited by darling
Link to comment
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    17

  • dùda

    12

  • ToniAdams

    11

  • cmrlj

    11

Top Posters In This Topic

Pazi, ja kulen obožavam, bolji mi od svake pršute, ali ako se ne varam jer sam poslednji put kupovala jesenas, San Daniele u mojoj tratoriji je oko 25e/kg. Šta god i kako god, u kulen se stavljaju jeftinije sirovine nego u San Daniele.

Link to comment

правом кулену никакав Сан Даниеле не може ни да приђе. одрастао сам на вуковарском кулену и кобасицама а живео сам овде дуго у Малој Италији.

Link to comment

U kulen bi trebalo da ide zaista najbolje meso but i kremenadle tako je bilo bar za kamere kad je Memedovic obisao nekoliko centara proizvodnje u bivsoj Jugoslaviji. ima ga od 1000 do 2600 a sunka je od 1400 do 3000, pri tome domaci ubijaju sa cenama vise od francuskih i italijanskih. to ponekad uzmemo imamo domacu prozvod jos ove godine ako ne napravim susionu u podrumu.

Link to comment

meni je najkulen neki slovacki kojim su me neke slovakinje iz ns hranile kad sam bio na moru u crnugoru. mnogo je krupnije seckano meso i mislim da su bas vrhunski delovi svinje u pitanju.

Link to comment

pa i ja kazem da vise volim kulen od pata negre, ali prsuta je suseni but, a ovo je mesavina raznog mesa i zacina.plus jedan za backi petrovac, a ja ovde imam izvore iz djakova. :D

Edited by MayDay
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...