Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

ali jaga mnogo manje ima u tovu no ostale stoke

da li se to odnosi takodje na jogurt? mislim bilo bi logicno. ne?
zanimljivo pitanje, logično je da te gadosti ima i u jogurtu. ali se pitam, pošto u jogurtu i kiselom mleku ima tih nekih dobrih bakterija, možda one malo popravljaju stvar Edited by duda
Link to comment

Sigurno, mislim da su upitanju svi mlecni proizvodi. Nego razume li se neko u problematiku da nam pojasni ili uputi na neki link, koliko je stetno to mleko i koji bi vremenski period morala da traje konzumacija tog mleka, a da to moze da ostavi neku relevantnu sansu za posledice, ne daj bobe :unsure: ?

Link to comment

Moj kolega, inače sportista/hipohondar/nadrilekar, ne jede niti pije ništa u šta je mogao dospeti kukuruz već mesecima. Od kad je tek počelo da se šuška o ovoj buđi. Mislila sam da preteruje mada sad.. :unsure:

Link to comment
Logicno, jbga. Jos je moja prva reakcija bila "u, dobro, kad sam zadnji put pio mleko"Zato se od jogurta odvaljujem :isuse:
Ja poslednjih meseci sam nešto baš utanjio sa mlekom,Ali jbg, jogurt, sireve, govedinu jedem baš dosta. Nije mi svejedno.
Link to comment
Moj kolega, inače sportista/hipohondar/nadrilekar, ne jede niti pije ništa u šta je mogao dospeti kukuruz već mesecima. Od kad je tek počelo da se šuška o ovoj buđi. Mislila sam da preteruje mada sad.. :unsure:
eno tamo na hejtu maheem kvotovao nešto gde između ostalog piše da se taj toksin pojavio u mađarskoj u mlevenoj papricimislim, kako bilo ko može da zna gde sve ima tog đubreta Edited by duda
Link to comment
Sigurno, mislim da su upitanju svi mlecni proizvodi. Nego razume li se neko u problematiku da nam pojasni ili uputi na neki link, koliko je stetno to mleko i koji bi vremenski period morala da traje konzumacija tog mleka, a da to moze da ostavi neku relevantnu sansu za posledice, ne daj bobe :unsure: ?
Bas sam bas ovo krenuo da kucam...Ovde se sad postavlja milion pitanja... Koliko vreme izlaganja utice na rizik? Ako bi se stvarno izaslo u javnost, kolike bi bile posledice po industriju? Sta bi to znacilo, poklati sve krave, ili samo uvesti ispravan kuruz, pa neka detoksikacija zivotanja? Otkud znam
Link to comment
eno tamo na hejtu maheem kvotovao nešto gde između ostalog piše da se taj toksin pojavio u mađarskoj u mlevenoj papricimislim, kako bilo ko može da zna gde sve ima tog đubreta
Ništa, najbolje da si ušijemo usta i guramo Varta baterije u bulju.
Link to comment

casa jogurta dnevno u prosjeku. sabacki, pekarski, granice i kravica kad nema drugih. plus pavlake, sirevi..... mlijecni proizvodi su mi, ozbiljan dio ishrane, tu negdje odmah iza kruha.

Link to comment
koliko je stetno to mleko i koji bi vremenski period morala da traje konzumacija tog mleka, a da to moze da ostavi neku relevantnu sansu za posledice, ne daj bobe :unsure: ?
Teško da iko može dati odgovor na to pitanje, nisu svačiji organizam i životne navike iste.Kao i sa cigaretama, znamo da su kancerogene i da ne bi trebalo pušiti, ali niko ne može reći koliko treba pušiti ne bi li se dobio rak.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...