Jump to content
Lrd

Olimpijski razgovori tokom olimpijade

Recommended Posts

teacher

Tijana Bogdanović je pre par dana napunila 17god, sada je u polufinalu svetskog prvenstva u Tekvondou 

hehe, moja učenica :D

werbatim

Tijana nam je najizbiljnija nada za OI što se tiče tekvondoa. Jedino ako se Milica malo (više) trgne ove i sledeće godine.

theanswer

Tijana nam je najizbiljnija nada za OI što se tiče tekvondoa. Jedino ako se Milica malo (više) trgne ove i sedeće godine.

Ne bih se složio, Milica je imala lom šake a i dalje je broj jedan na svetskoj listi i uvek je dobra kad je najpotrebnije..

Stigli smo i do 5. kvote u streljaštvu.

theanswer

Ne bih se složio, Milica je imala lom šake a i dalje je broj jedan na svetskoj listi i uvek je dobra kad je najpotrebnije..

Stigli smo i do 5. kvote u streljaštvu.

I šeste danas. 

Ukupno imamo 10 za Rio trenutno.

pbg12345

ima li neko upucen da odgovori da li se tim ljudima iole poboljsao status poslednjih godina?

pitam za strelce, tekvondiste (ne kaze se ovako 100% :) ) i ostale "male" sportove kojih se obicno setimo kad nam donesu dve od tri medalje koje nasa zemlja osvoji na olimpijskim igrama.

obicno su tada politicarima na vlsti puna usta hvale i raznih obecanja, ali su ranije svi oni bili u jako teskoj materijalnoj situaciji

theanswer

ima li neko upucen da odgovori da li se tim ljudima iole poboljsao status poslednjih godina?

pitam za strelce, tekvondiste (ne kaze se ovako 100% :) ) i ostale "male" sportove kojih se obicno setimo kad nam donesu dve od tri medalje koje nasa zemlja osvoji na olimpijskim igrama.

obicno su tada politicarima na vlsti puna usta hvale i raznih obecanja, ali su ranije svi oni bili u jako teskoj materijalnoj situaciji

postoji određeni nivo kategorizacije koji bi bar na papiru trebalo da sprovodi novac na pravo mesto, kod onih koji imaju rezultate. zavisi od slučaja do slučaja. imaš saveze kao plivački koji su kažnjeni zbog svog načina rada sa novcem. imaš gore pomenutu tijanu bogdanović koja nije ni imala para da ide na sva zamišljena takmičenja jer je juniorka ali imala je privatnog sponzora u vidu komercijalne banke. ono što je uglavnom najbitnije jeste da ne propuštamo velika takmičenja osim sp i ep npr svetske kupove i slično zbog manjka para mada se krpi na sve moguće načine. nije baš da je u državi idealna situacija pa da ima nekog viška da ode na sport. kako je u državi tako je i u sportu. ali generalno mislim da je korak napred napravljen u odnosu prema nekim sportovima na koje nikad ne bi pomislili u srbiji. i postoje neki takmičari u tim sportovima, tipa jovana crnogorac mountain-bike olimpijski sport od skoro, top 15 na svetu, imamo juniora u badmintonu koji je u svetskom vrhu. imamo kajak kao najjači sport, zato veslanje je malo kritično, uglavnom dosta zavisi i od ljudi u savezima, nije sve politika na najvišem nivou. 

pbg12345

po ovom sto si napisao deluje da su stvari makar malo bolje nego ranije. neizmerno mi je drago ako je tako.

uvek me je strasno nerviralo koliko drazvnog novca odlazi na pre svega "blizance" u sportu u kom smo poslednji uspeh imali pre 25 godina, u reprezentativnim okvirima pre pola veka, dok ovima koji redovno osvajaju medalje (i) na olimpijskim igrama nisu spremni ni delic toga da izdvoje

Edited by pbg12345

theanswer

ja uvek tražim zamerke i ima ih sigurno, ali mislim da ima pomaka u individualnim sportovima. opet kažem stvar je do saveza i ljudi koji tamo rade, nije teško zaključiti da se recimo u kajaku radi dobro, u veslanju loše i slično.. da ne pričam o rukometu, jbt koji je to kuršlus, ali to su neke već druge teme. mada mora da se spomene. imamo selektora koji je osvedočeni debil i na konto onog srebra kod kuće će biti selektor ko fidel kastro predsednik. i kad posle očajnih rezultata posle tog SP on uđe u sukob sa 4 /ne jednom nego 4/ najbolje igračice, rukometni savez mu pruži podršku. zato ćemo se od ria oprostiti koliko već za par nedelja kad ispadnemo u baražu od rumunki.

a ne mogu da verujem da nisam nigde pročitao danas da je bogdanovićka uzela bronzu na SP. u pitanju je SP u sportu koji nam je doneo zlato na OI. jedino. znači ne tenis, ne vaterpolo nego tekvondo. i da nema vesti da sa 17god imamo bronzu sa sp, to mi ne ide u glavu. možda i ima samo ja nisam pročitao. takođe na ovom sk u streljaštvu smo već uzeli 3 zlata, što je fantastičan rezultat. arsovićka je imala kvotu, mikec i stefanović nisu. 

Edited by theanswer

Timmy

Itekako je razlika sad i pre 5-10 godina. Često sportisti ističu da imaju dobre uslove i sl. Iznenađujuce, ali je tako.

Timmy

I Spanovicka izborila plasman u Rio.

A mislim da treba da imamo poseban topik samo za naše na putu za OI. Sve će ih više biti sa vizom, pa će krenuti razna kvalifikaciona takmičenja i sl.

theanswer

Takmičenja idu uveliko. Imamo 11 normi za Rio. 6 strelaca, 3 plivača i 2 atletičara.

Timmy

Kad sve to znaš, otvori topic i popisi ko je sve sa normom do sada, pa ćemo dodavati..

Vrlo moguće da ovo budu najuspešnije igre za nas. I po broju učesnika i po broju medalja.

Edited by Timmy

theanswer

Kad sve to znaš, otvori topic i popisi ko je sve sa vizom do sada, pa ćemo dodavati..

Vrlo moguće da ovo budu najuspešnije igre za nas. I po broju učesnika i po broju medalja.

Evo ti otvori topik ja ću da popišem :)

Timmy

Eno ga

Tolaa

I u Riu idiotski raspored za plivanje, isti razlog kao u Pekingu, americki TV prenosi.  :isuse:  Kvalifikacije u 13:00 po lokalnom vremenu, polufinala i finala od 22:00, 4 sata kasnije nego obicno.  :isuse:  Dok zavrse takmicenja, prodju doping kontrolu i ostalo, plivaci ce se vracati u selo u sred noci, neki i u zoru.  :frust: Ocigledno su oni tu najmanje bitni.  :isuse:

Morali su emotikoni nakon svake recenice. 

• Create New...