Jump to content
Lrd

Olimpijski razgovori tokom olimpijade

Recommended Posts

sancho

Uskoro ce da se odluci ko ce biti domacin 2020. Ubedjen sam da ce biti Istanbul.

Feindouno

Madrid ispao u prvom krugu, Tokio dobio najvise glasova. Oni su i bili favoriti.U 22h proglasenje.

sancho

tokio, sranje, em daleko em neka glupa zona :)

Edited by sancho

Zaz_pi
Reko' ima zanimljivih stvari da se piše i van trajanja Igara.Na primer, vidim da je danas rvanje izbačeno iz programa za 2020, što mi je potpuno neverovatno. To je originalni olimpijski sport i od početka modernih igara i bio je na programu na svim osim 1900.Prosto ne mogu da verujem da su izbacili sport sa takvom tradicijom u odnosu na golf, vušu, karate ili vejkbord. Mislim, stvarno...Sa BBC-a:

_65841575_wrestling2_getty.jpg

Wrestling reinstated for 2020 Games :thumbsup:

Muwan

Težak bedak u turskim medijima nakon pete neuspele kandidature Istanbula. Neki analitičari™ kažu da ih je ovog puta zakopalo obećanje da će ulupati 20 milijardi u infrastrukturu (naspram samo 5 milijardi u Tokiju odnosno simbolične 2 milijarde u Madridu) jer su time indirektno priznali da je gradska infrastruktura u totalnoj banani. Zanimljivo je i da je u protekloj godini Istanbul u lobiranju mogao da se obilato služi ekonomskom propašću Španije odnosno Fukušimom, a onda ih je u najgorem mogućem trenutku sustigao Gezi park i protivnici su im zavalili surovu kontru. Vremena, a ni materijala, za rekontru više nije bilo.

Parsons

uopste nisam znao da se od iduce godine odrzavaju evropske sportske igre :o , po uzoru na panamericke, azijske, africke itd..

takmicenja ce biti u 19 sportova, a odrzace se u bakuu, azerbejdzan

theanswer

Nisam siguran za koju je temu,čak vidim da ni u medijima nije nigde propraćeno,ali Milica Mandić uzela zlato danas u Mančesteru na svetskom gran priju. Takmičenja u tekvondu se rangiraju od g1 do g4,ovo je g4 rang,znači najviši,npr isti rang ima i Evropsko prvenstvo. Jedina takmičenja koja imaju veći rang su grand pri finale koje je u decembru i svetsko prvenstvo koje se održava sledeće godine.

theanswer

I uopšte nije isključeno da ga sjebu ponovo jer u toj disciplini imamo Mikeca i Zlatića.

Đipalo Junuz

Jasna Šekarić osmi put učestvuje.

werbatim

I uopšte nije isključeno da ga sjebu ponovo jer u toj disciplini imamo Mikeca i Zlatića.

Imamo (i imali smo za prošle OI) u ženskom pištolju Veličković i Arunović, pa je ubačena i Jasna. Nije problem da odu tri takmičara/ke (samo jedan puca dve discipline). S tim što se Zlatić ozbiljno raspada ove sezone, nadam se da će da se popravi ubrzo...

theanswer

Imamo (i imali smo za prošle OI) u ženskom pištolju Veličković i Arunović, pa je ubačena i Jasna. Nije problem da odu tri takmičara/ke (samo jedan puca dve discipline). S tim što se Zlatić ozbiljno raspada ove sezone, nadam se da će da se popravi ubrzo...

Rekao sam u smislu toga da je uzeo Zlatiću i Mikecu normu, u disciplini gde su oni jaki, pa će im biti teže pogotovo Zlatiću koji se raspada da je uzmu zbog tog pravila od 2 kvote po disciplini.

werbatim

Ako sam dobro ispratio, Sebiću je u dve discipline falilo jedno mesto da sad ispuni normu za OI. Šteta, zamalo.

theanswer

Tijana Bogdanović je pre par dana napunila 17god, sada je u polufinalu svetskog prvenstva u Tekvondou