Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

E da si tako fino sročio, pa da ti i uvažim amandman. Ovako ništa -_-Uvek me impresionira kako na ovom forumu serija/film/štagod prođe kroz iste faze recepcije, samo se uloge menjaju:1) "Uuuuuuu" loženje u Maudau stilu2) "Meh" spuštanje u Weenie stilu3) "Ja obrisao posle jedne epizode! Ja posle špice! Ja i pre gledanja!" masovno saplitanje ko će lepše i starije da popljune... :)
Amandman stoji, nego izbegavaš odgovor. I odbacujem sve ove implikacije!
Link to comment
  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Odgovor na šta? Na retorsko pitanje koje si u moje ime postavio?Davi komšijskog psa da pokaže kako je saosećajan i pragmatičan čovek, eto.

Ja sa juga, ti sa severa. Ja sam vatra, a ti nevera.. :D
:wub:
Link to comment
izbor glumaca ne moze biti bolji sve da sam ih ja birao.ko ti se ne svidja?
umjetnik je uzasan. kakav klise.mala zoe izgleda premlado. jasno je sta je poenta, ali opet, malo je too much. nemam zamjerke na glumu, da ne bude nesporazuma.robin ima nepomicno lice, taman u skladu sa drustvenom ulogom. inace je predivna.u stvari svakom liku (sem spacey-ju) je po licu ocigledan karakter ili drustvena uloga.no, ionako nam je svasta pobacano u lice u seriji, i spacey koji se obraca publici, davljenje psa, apple logo stalno i svuda (ok, nije HoC izmislio product placement, naravski), muski vs zenski nacini ponasanja, pa sto ne bi i to.
Link to comment

Odgledao do kraja, i imam par zamerki. Spoiler alert, i tako to:1) Kao i obično, Chekhov's gun je dosta besmislen. U jednoj od prvih epizoda, Underwood šalje svog ucenjenog drunky kongresmena Russoa da pokrene priču koja će oboriti novopostavljenog Ministra odbrane. Jedno prosto pitanje - zašto njega? Zar nije mogao bilo ko drugi da obavi taj zadatak, da ode u neki južnjački pripizdinac, napije se sa onim conspiracy theorist likom, i ubedi ga da slaže po pitanju članka napisanog pre 30 godina u nekim klinačkim novinama? Ne, makijavelista Underwood je mudro odlučio to da bude baš Russo, potpuno nepouzdan lik koga će kasnije uplesti u sve druge svoje planove... I naravno, kad se pred kraj povede istraga po tom pitanju, sve (navodno) krene da se raspliće. Potpuno neobjašnjiv potez, isključivo gurnut tu zbog potrebe zapleta.2) Bebe! Yay! Jednom u sto godina imamo ženski lik koji nije pre svega majka, i ne suze joj oči čim vidi malo dete... i šta se ispostavi? Na samom kraju ona shvati da joj samo treba neki mužjak da je oplodi, inače joj je život potpuno besmislen :isuse: Ne samo to, nego je i poslednja scena vezana za to - da su Gđa i Gdin Underwood ono veče ostali i popričali o planiranju porodice umesto što su otišli na džoging, primili bi ključni telefonski poziv, a ovako je ostalo ostvoreno da im mala Zoe sve upropasti. S tim u vezi...3) Zoe. Koji je njen problem, odjednom? Od starta serije ona je u mutually beneficial partnership sa Underwoodom, svesna da je on koristi, svesna da ona koristi njega, i sve ide po planu. A onda naprasno krene da ga potajno raskrinkava bez ikakve jasne motivacije. Odjednom se pravi da "just wants the truth", potpuno nasuprot svemu što smo videli od nje kroz celu sezonu.

Link to comment

pa nije taj majcinski nagon ostavljen za sam kraj, provlaci se kroz cijelu drugu polovinu serije. dok u prvoj imamo zacetak klimakterijuma i hladjenje pred otvorenim friziderom. serija konstantno prsti od raznih nivoa estrogena.

Link to comment

@morgana: E da, to sa hot flashes, zar to ide pre menopauze? :unsure:Meni je baš krivo da se lik Claire svede na neurotičnu ženu koja, eto, nije bila te sreće da rodi pre 40, inače bi bila ostvarena kao osoba. Obesmišljava lik potpuno, koliko mi je njen muž sjajan (ono miltonovski "There is no solace above or below... I pray to myself for myself" :Hail: ) toliko me njen razočaravava tim svođenjem na majčinski instinkt.

Link to comment
@morgana: E da, to sa hot flashes, zar to ide pre menopauze? :unsure:Meni je baš krivo da se lik Claire svede na neurotičnu ženu koja, eto, nije bila te sreće da rodi pre 40, inače bi bila ostvarena kao osoba. Obesmišljava lik potpuno, koliko mi je njen muž sjajan (ono miltonovski "There is no solace above or below... I pray to myself for myself" :Hail: ) toliko me njen razočaravava tim svođenjem na majčinski instinkt.
kako je samo ona jedna nezna i odmerena zena! nacin na koji zatvara laptop prstima, ton njene poruke na sekretarici, kako mazi fotografa po kosi dok je klececi grli oko tela, kako odustaje krotko od toga da kaze frensisu sta joj se vrzma po glavi i slicno.enivejz, kad sam zavrsila sa tim impresijama da kazem da ne mislim da je kler svedena na neuroticnu zenu kojoj je jedina briga postala to oko radjanja. meni ona najmanje trivijalan karakter. Edited by MayDay
Link to comment

Možda ja previše karikiram, ali jebiga, razočara me kad nagoveste jedno a isporuče drugo. Meni je delovalo kao da ćemo gledati seriju o ljudima koji prave... nestandardne životne izbore za tipičnog protagonisru. Političara bez ijedne redeeming feature, njegovu ženu koja bira brak iz ambicije umesto ljubavi, mladu novinarku koja fucks her way to the top bez dvoumljenja... A šta je od toga na kraju ispalo? Od to troje, jedino je Spacey i dalje nedvojbeno to što jeste, oba ženska lika su napravili da ispaštaju zbog svojih "grešnih" izbora, da se naprasno predomišljaju i pokušavaju da uspostave neka nova... moralna načela, šta li.Nismo videli ništa što bi Zoey korenito promenilo mišljenje po pitanju načina na koji vodi karijeru, i nateralo je da se okrene 180 protiv svog sugar daddy. Ne vidi se razlog, odjednom kad joj se pocepala ona kesa koju je vadila iz kante za đubre ona shvata da neće da živi u svinjcu, nalazi dečka svojih godina, i kreće da potkopava čoveka od koga joj karjera zavisi.Kod Claire jesmo gledali nagoveštaje da nije baš 100% zadovoljna putem kojim se kreće, ali deca su u tu dilemu na silu i nepotrebno ugurana, najveći stereotip nisu uspeli da izbegnu.

Link to comment

kler nije trivijalan karakter nikako, ali se itekako lomi upravo po rodnoj liniji. ili polnoj.vini, zoino ponasanje se promijenilo u trenu kad joj je drugarica koleginica rekla da ne mora da se prostituise za dobru pricu no moze da radi i drugacijeposlije joj je kler odala priznanje da je zena (kad je dosla kod nje u stan), sto je itekako znacajnozene su prikazane kao sklone saradnji (i osjetljivije na okolinu) a muskarci konkurenciji do istrebljenjazene su inovativne a muskarci konzervativni (da bi odrzali svoju soc poziciju), imamo kler i onu vlasnicu novina koje kidaju, pa i vlasnicu novog medija u istom kosu. kler je ravnopravna sa frenkom, nije ni najmanje zakinut lik po pitanju ambicija.nije uopste slucajno ni sto izgleda kao androidinica kratke kose koja pocne da se smije tek u krevetu sa fotografom (kad i vidimo njen portret sa dugom kosom, a ona prokomentarise da frenk nikad nije znao da je cijeni takvu)zoi nije zena nego djevojcica sa sisama i dupetom, sto se mijenja naocigled gledalacamislim, i meni je smor to m/ž preseravanje

Edited by morgana
Link to comment
Vini Nini, sta ja sada da skidam da gledam? Daj mi neki fiks da prespojim do marta.
Otkud ja znam šta ti voliš, gledali smo možda tri iste serije u životu, od kojih samo ovo i Newsroom imaju nekakve veze a GoT nema :DJa trenutno gledam samo Utopiju, britanska manija gonjenja i bezlični spooky zlikovci koji traže neki strip iz nekog razloga, probaj pa javi kako ti se čini.Ili probaj drugu sezonu American Horror Story (Asylum), zarazno je i nije mnogo loše (a ne mora da se gleda prva). I za razliku od Utopije, sve epizode su već emitovane.
Link to comment

Gledali smo tri serije paralelno, a postoje druge serije koje smo odgledali oboje.Ne znam sta cu sad. Bas mi bilo lepo dok je ova serija trajala. Moracu da listam onaj vas topik redom, mada i ove tvoje dve ne zvuce lose. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...